aA
Tūkstantis, trys tūkstančiai, penki tūkstančiai – tokias sumas minėjo į Vilniaus centre vykstančią protesto akciją susirinkę žmonės. Dabar, „Sodros“ duomenimis, vidutinis mokytojams mokamas atlyginimas „į rankas“ yra 740 eurų, per valandą – 5 eurai.
© DELFI / Orestas Gurevičius

Ąžuoliuko muzikos mokyklos pedagogai pasakojo, kad pirmą kartą streikavo dar prieš 9 metus. „Jeigu visi žmonės bunda ir visi vieni kitus palaiko, yra labai didelė viltis, kad Lietuva bus graži ir mūsų, nors sakoma, kad vaikams, bet man atrodo, kad gal tik anūkams bus gera gyventi“, – klabėjo viena iš mokytojų Rita.

Pasak jos, po protesto prieš 9 metus padėtis pasikeitė į gera, bet visuomenė dar per mažai pabudusi.

Pasak Ritos, valdžia dabar atrodo išsigandusi, o išgąstis yra silpnumo ženklas.

„Išsigąsta tas, kuris yra silpnas. Drąsus žmogus nebijo“, – pabrėžė ji.

Vidutinio atlyginimo, pasak mokytojos Ritos, ji ir kolegos dar nepasiekė. „Tikrai galvoju ir apie kitų profesijų žmonių atlyginimus. Visi žmonės ir kiekvienas žmogus už savo darbą turėtų gauti normalų atlyginimą, kad galėtų gyventi“, – aiškino ji.

„Tai aišku, kad nemažiau 1000 eurų. Tai, aišku, neleistų gyventi labai oriai, tikrai ne“, – sakė ji, paprašyta įvardinti, kiek dabar turėtų uždirbti mokytojai.

Pensininkai Algimantas ir Antanas stovyniavo prie scenos dar gerokai iki prasidedant renginiui. Nors jie abu sakė pensijos gaunantys vos po kelis šimtus eurų, tikrai nebūtų gaila, jeigu mokytojai už dirbtų tūkstantį.

„Esu Lietuvos pilietis ir šioje akcijoje būtinai turėjau būti“, – kalbėjo Andrius, kuris pasakojo su švietimu susijęs tuo, kad pats yra įgijęs pedagogo išsilavinimą, nors mokytoju niekada nedirbo.

Mokytojai, pasak jo, davė didelį akstiną visai valstybei ir paskui juos tikrai turėtų pasekti ne viena socialinė grupė. „Jie parodė pavyzdį, kad kitų būdų, instrumentų, kaip su valdžia šnekėtis, nėra. Valdžia nešneka. Tris savaites nešnekėti su mokytojais, kurie auklėja mūsų vaikus... Juk tai mūsų ateitis“, – pasipiktinimo neslėpė jis.

„Turi būti virš tūkstančio. Vienareikšmiškai“, – tinkamą mokytojo atlyginimą įvardijo jis. Tačiau kalbėdamas apie savo vaikų ugdymą, jis sakė, kad negaila būtų ir 5 tūkst.

Vienoje iš mokyklų dirbanti administratorė Violeta konkrečios sumos, kiek dabar turėtų uždirbti mokytojai, neįvardijo. „Mūsų įstaiga su atlyginimų klausimu susitvarkė puikiai. Iš esmės tai, kas vyksta dabar, nėra atlyginimų klausimas. Mokytojai visada išgyveno iš to, ką gaudavo“, – kalbėjo ji.

Pasak jos, mokytojams labai svarbus yra valstybės, visuomenės požiūris. „Po tiek metų nuo nepriklausomybės atkūrimo mes turime tiek kovoti dėl požiūrio į žmogų, dėl galimybės kalbėtis“, –

„Žmonės susidėlioja prioritetus, bet oriam gyvenimui gal kam nors ir neužtenka. Mes šeimoje kažkaip išsisukame ir išgyvename. Bet visi nori gauti daugiau. Bet vien tik dėl to, kad gautų daugiau, niekas tokio vėjo nekeltų.

Ji pripažino, kad dabar mokytojų atlyginimai su infliacija nespėja. „Jie tokie, kokie buvo 2006-aisiais, tokie ir liko. O viskas labai pabrango“, – kalbėjo Violeta.

Valentina į protestą užsuko eidama pro šalį. Bet atėjusi nusprendė pasilikti, nes mokytojus palaiko.

„Nenormalu. Jie turi mažiausiai 3 tūkstančius uždirbti. Kad būtų išpildyti visi to žmogaus poreikiai. Baisu, kas darosi. Vizualiai viskas gražu, miestas pasikeitė, bet kaip gyvena žmonės...“ – pasakojo ji.

Ji sakė, kad jeigu būtų mokytoja su tokiu atlyginimu, tikrai emigruotų.

Į mokytojus palaikančią akciją „Paskutinis skambutis“. susirinko atstovai iš 50 profesinių sąjungų. Protesto organizatoriai ragina vyriausybę pradėti derybas su profesinėmis sąjungomis ir stabdyti biudžeto priėmimą.

11-ą dieną Švietimo ir mokslo ministerijos nepalieka streikuojantys mokytojai, beveik mėnesį dalyje mokyklų tęsiasi streikai. Juos iniciavusi profesinė sąjunga reikalauja penktadaliu didinti mokytojų atlyginimus, didinti nekontaktinių valandų skaičių ir mažinti klases. Vidutiniškai dabar mokytojai uždirba 5 eurus per valandą arba 740 eurų per mėnesį.

Premjeras tokius reikalavimus vadina neįgyvendinamais, nes, pasak jo, tam kitąmet reikėtų 300 mln. eurų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Į paskutinę kelionę išlydimas Saulius Karosas: amžinojo poilsio verslininkas atguls Menininkų kalnelyje (63)

Šią savaitę verslo pasaulį ištiko netektis – naktį iš antradienio į trečiadienį mirė...

Jevgenijus Kiseliovas: praėjus 28 metams, Lietuvoje žmonės gyvena taip, kaip mums net sapne nesisapnavo (180)

Sausio 13-oji – diena, kai prisimenami žmonės, kuriuos 1991 metais Vilniuje nužudė mūsų...

Kauno centre, prie ligoninės, mirė vyras: liudininkė negalėjo patikėti personalo abejingumu (909)

Penktadienį grupelė kauniečių su mirtimi susidūrė tiesiog vienoje miesto centro gatvių. Čia...

Ar į Naująją Zelandiją neišvykusi mergaitė padėkos Puidokui? (69)

„Skvernelis, Skvernelio, Skverneliui, Skvernelį...“ – trečią dieną iš eilės žiniasklaida...

Gdanske į paskutinę kelionę palydimas meras Pawelas Adamowiczius (1)

Žmonės iš visos Lenkijos šeštadienį laukia ilgoje eilėje prie Gdansko bazilikos, kur...

Apdovanojimų užkulisiuose ryškiausiai švietė Karolina Meschino ir Remis: pora dalijosi bučiniais ir spinduliavo meilę (33)

Penktadienio vakarą griausmingai paminėti jau tretieji „Žmonių“ apdovanojimai, kurių metu...

Medžioklė tęsiasi: naujas „Žalgirio“ magas ir pagrindinis Šaro tikslas šių metų Eurolygoje (58)

Kauno „Žalgirio“ vyrai iš medžioklės Nemuno saloje pagaliau grįžo su laimikiu: penktadienį...

Sėkmingą tinklaraštį sukūrusi Gabrielė Gzimailaitė: kai kurie ant mūsų pyksta, kad „durnos mergos iš nieko pinigus darosi“ (20)

Gabrielę Gzimailaitę „Instagram“ seka kiek daugiau nei 100 tūkst. žmonių, o tinklaraštis jau...

Dizainerė priminė, kaip 2000-aisiais atrodė lietuvių interjerai nuotraukų galerija (4)

Posakis, kad nauja – tai gerai pamiršta sena, galioja ir interjerui. Nors tūkstantmečių...

Kokie karjeros posūkiai laukia žiemos Zodiako ženklų: kai kurių laukia paaukštinimas (1)

Astrofame.com astrologai skelbia, ką gi 2019-ieji parodys jūsų karjerai. Kokie svarbiausi įvykiai...