Vasario 21 dieną įspėjamąjį piketą rengiantys mokytojai neatsisako ir visuotinio mokytojų streiko idėjos. „Ministerijos ir Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos konfliktą gilina tai, kad ministrė Roma Žakaitienė ignoruoja ministerijos įsipareigojimus mokytojams“, - DELFI sakė vienas iš organizacijos vadovų Eugenijus Jesinas.
© Corbis
Į akciją, kuri rengiama prie Švietimo ir mokslo ministerijos, mokytojus kviečia Švietimo darbuotojų profesinės sąjungos Žemaitijos regionas. „Tačiau prie mūsų ketina prisijungti ir Vilniaus, Alytaus miestų bei Aukštaitijos regiono mokytojai. Palaikymas tikrai yra, nes žmonės supranta, kad keliamos problemos aktualios visai respublikai“, - kalbėjo profsąjungos vadovo pavaduotojas.

Paklaustas, kokia iš keliamų problemų pati aktualiausia, DELFI pašnekovas minėjo visaverčio profesinių sąjungų dialogo su ministre R.Žakaitiene nebuvimą.

E.Jesinas: ministrė laužo įsipareigojimus mokytojams

„Mes nepatenkinti ministrės darbu, nes nevykdomi 2002 ir 2005 metais pasirašyti susitarimai tarp ministerijos ir profesinės švietimo darbuotojų sąjungos. Apie ką kalbėti, jei ministrė drįso pasakyti, jog buvusio ministro Remigijaus Motuzo pasirašytas susitarimas tėra tik protokolas, kurio neprivaloma vykdyti. Tiesiog neturiu komentarų“, - piktinosi E.Jesinas.

Švietimo profsąjungos vykdomasis komitetas jau gavo oficialų leidimą surengti piketą, kuriame gali būti iki 400 dalyvių.

Pernai lapkričio 10 dieną tarp LŠDPS ir ŠMM priimtam susitarimui realizuoti buvo sudarytos penkios darbo grupės. Tačiau, pasak Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininko pavaduotojo, ministerija šias derybas tik imitavo, iš anksto žinodama, kad rezultatų nebus.

Pikete mokytojai ŠMM vadovams planuoja iš naujo priminti, kad iki 2007 metų rugsėjo 1 dienos turi būti parengtas mokytojų ir klasės auklėtojų mokamų darbų aprašas, dėl kurio buvo suderėta, bet mokytojai jo vis nesulaukia.

Nepatenkinti naujos pedagogų atlygio sistemos įgyvendinimo programa, akcijos organizatoriai reikalauja patikslinti ir suderinti ją su profesine sąjunga.

Švietimo darbuotojams taip pat svarbu, kad išeitinės pašalpos ir kompensacijos pedagogams būtų mokamos ne iš švietimo įstaigos, bet iš jos steigėjo, t.y. savivaldybės ar valstybės, biudžeto.

Reikalaujama peržiūrėti bei keisti vadinamojo mokinio krepšelio sudarymo metodiką, nes ji nebeatitinka šių dienų reikalavimų.

Siūlo pagalvoti apie mokytojų teises

Seniai reiškę nepasitenkinimą mokinių žinių vertinimo sistema, pedagogai ragina ministeriją greičiau ją peržiūrėti ir pakeisti, atsižvelgiant į pedagogų, tėvų ir mokinių pastabas bei rekomendacijas.

Švietimiečių atstovų įsitikinimu, būtina reglamentuoti ir švietimo įstaigų vadovų darbo kadenciją bei taikyti rotacijos principą.

Pasak E.Jesino, yra ir naujų pedagogų teisėms gresiančių tendencijų. Kaip labiausiai nerimą keliantis sprendimas minimas Vaiko teisių apsaugos kontrolierė R.Šalaševičiūtės inicijuotas teisės aktų priėmimas Seime, kuris, mokytojų nuomone, turės neigiamos įtakos jų darbo sąlygoms ir autoritetui.

„Žinant, kad tarp mokinių vis dažniau plinta nevaldomas elgesys, neretai besibaigiantis smurtu mokytojų atžvilgiu, laikas pagalvoti ir apie pedagogų teises, jų sveikatą, darbo sąlygas“, - pabrėžia piketo rengėjai.

Apskritai, profsąjungos nuomone, švietimo įstaigų darbuotojai bei mokiniai turėtų būti privalomai draudžiami nelaimingų atsitikimų socialiniu draudimu.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Iš JAV generolų – perspėjimai apie artėjantį karą: galimybė labai reali (1893)

Čia mano nauja uniforma. Taip „Sniego susitikimo“ konferencijoje prisistatė kostiumu vilkintis...

Siunčia žinią žemę pirkusiems neteisėtai – nori ją atimti (188)

Kai paaiškėjo, kad realiai žemės saugikliai neveikia ir agroverslo grupės sėkmingai superka...

Dalijosi idėjomis, kaip švęsti Lietuvos jubiliejų: tai patirsime tik kartą gyvenime pildoma (59)

Lygiai po mėnesio – Vasario 16-ąją Lietuva švęs atkurtos Lietuvos 100-ąjį gimtadienį. Ta...

Lietuvos banką papiktino kai kurios automobilių draudimo kainos (15)

Draudimo bendrovių veiksmus, transporto priemonių valdytojams pasiūlant išskirtinai aukštas...

Rusijos kaime – 62 laipsnių šaltis papildyta (75)

Čia sausį neretai atšąla iki 50 laipsnių šalčio, o vos išėjus į lauką apšerkšnija vietos...

Juknevičius: tikrai nesiruošiu miegoti specialiai DELFI iš Saltos

Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis vis dar yra tas ekipažas, kuris Dakaro ralyje pasiekė...

Naujasis Skvernelio kancleris startuoja su algos priedu už net nepradėtą darbą (211)

Nuo trečiadienio, sausio 17 dienos, Sauliaus Skvernelio vadovaujamos Vyriausybės kancleriu pradeda...

Neįtikėtina nuojauta: dingusį sužeistą sūnų surado pasamdęs sraigtasparnį (3)

Australijoje vieno nepilnamečio, kuris pateko į avariją ir 30 valandų praleido įstrigęs savo...

Kaip metų spalvą prisijaukinti namuose? (1)

„ Pantone Color Institute“ kasmet paskelbia spalvą, kuri bus dažniausiai matoma mados...

Skausmo draskomą moterį medikai gydė tarsi akli (14)

Jungtinės Karalystės gyventoja po 6 metus kęsto skausmo nutarė nepaklusti gydytojų...