Pasibaigus šildymo sezonui sostinės darželinukų tėvai užvertė visuomenės sveikatos centrą skundais, kad darželiuose šąla ir serga vaikai. Kai kuriose mokyklose moksleiviai raginami nenusivilkti viršutinių drabužių arba į klases neštis radiatorius.
Radiatorius
© DELFI
"Taip yra dėl to, kad Vilniaus ugdymo įstaigos šildomos pagal "blokados metų" sutartį. Joje numatytos 176 dienų šildymas. Kai jis baigiasi, nesvarbu, koks oras, šildymo sezonas nutraukiamas", - sakė Vilniaus visuomenės sveikatos skyriaus Vaikų higienos gydytoja Daiva Žeromskienė.

Higienos normose nurodyta, jo mokyklose privalo būti ne mažesnė negu 18 laipsnių, o darželiuose - 21 laipsnio temperatūra. Antradienį keliuose sostinės vaikų darželiuose temperatūra siekė 12 laipsnių, o vienoje sostinės mokyklų - tik 7 laipsnius šilumos.

Sužinojusi tai Valstybinio aplinkos sveikatos centro Vaikų aplinkos sveikatinimo skyriaus vedėja Rita Sketerskienė pasibaisėjo, nes "tokiomis sąlygomis vaikams gresia atšalimas".

"Švietimo įstatyme aiškiai nurodyta, jog ugdymas neturi kenkti vaikų sveikatai. Jeigu vaikai mokykloje sargdinami, pamokos turi būti nutrauktos", - sakė gydytoja.

Paklausta, kas turėtų spręsti šią problemą, Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo priežiūros skyriaus vedėja Regina Klepačienė teigė, kad higienos normų tikrinimas nėra ministerijos kompetencija.

"Jeigu visuomenės sveikatos specialistai mato, kad vaikai šąla, o mokyklos aplinka neatitinka higienos normų, turi rašyti raštą ir rekomenduoti direktoriui nutraukti ugdymo procesą", - sakė R. Klepačienė, pridūrusi, jog dėl šalčio tėvams reikėtų skųstis ne mokytojams, o visuomenės sveikatos specialistams.

Gydytoja R. Sketerskienė nežinojo, ką atsakyti į tokius žodžius. "Negi mokyklų vadovams neužtenka sąmoningumo ir reikia laukti, kol ateis tikrintojai, kad pasakytų, jog vaikai šąla?" - klausė gydytoja. Specialistė kartojo, kad už teisės aktų įgyvendinimą tiesiogiai atsakingi ugdymo įstaigų vadovai ir steigėjai.

"Jeigu būtų mūsų valia, siūlytume uždarinėti mokyklas ne tik dėl šalčio, bet ir dėl kiaurų stogų, supuvusių langų ir pro juos pučiančių vėjų", - teigė gydytoja D. Žeromskienė. Dėl pastarosios priežasties sostinės Naujamiesčio mokykloje 11 laipsnių šilumos temperatūroje vaikai mokėsi ir šildymo sezonu.

"Jeigu valgykloje nėra karšto vandens, jos veiklą galima nutraukti, tačiau jeigu mokykloje ekstremalios mokymosi sąlygos, o darželiuose sušalę vaikai serga - kažkodėl ne", - stebėjosi specialistė.

Pirmadienį Visuomenės sveikatos centras Vilniaus savivaldybės Švietimo skyriui parašė raštą, kuriame ragino atnaujinti šildymą.

Švietimo skyriaus vadovas Julius Skestenis sakė antradienį dėl to susitikęs pasikalbėti su šilumos tiekėja - "Rubicon city service". "Jie paaiškino, kad dabar įjungti šildymą netikslinga, nes šiluma įstaigas pasiektų tik šeštadienį, o nuo savaitgalio jau pranašaujamas atšilimas", - aiškino J. Skestenis.

Paklaustas, ar gali užtikrinti, kad ateinančiais metais darželinukams ir moksleiviams nebereikės šalti, Švietimo skyriaus vedėjas sakė: "Stengsimės, bet garantuoti negalime, nes sutarties su "Rubicon city service" pakeitimus turės patvirtinti miesto taryba".

Į klausimą, kodėl atšalus orams gydymo įstaigos šildomos, o švietimo - ne, J. Skestenis teigė negalintis to pasakyti.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Rasa Lukaitytė-Vnarauskienė. Kai Rumunija mus aplenkia (178)

Šiuo metu sudėtingoje politinėje situacijoje esančios Rumunijos vardas Lietuvoje minimas ne tik...

Perspėjimas stambiesiems – melavusiems teks atsisveikinti su žeme imsis ir miškų (284)

Kilus skandalui dėl žemės ūkio paskirties žemės pirkimo nepaisant visų ribojimų paaiškėjo,...

Alma Adamkienė atsidūrė ligoninėje gydytoja pateikė naujausią informaciją; atnaujinta 13:58 (199)

Prezidento Valdo Adamkaus žmona 90 m. Alma nuo šeštadienio gydoma Vilniaus universiteto ligoninės...

Danguje virš Maskvos pavojingai vienas prie kito priartėjo du keleiviniai lėktuvai (4)

Danguje netoli Maskvos pavojingai vienas prie kito priartėjo du keleiviniai lėktuvai.

Parduotuvėje kilo įtarimų: ar čia – ne alkoholio reklama? (5)

„Kas vyksta Kaune“ skaitytoja Kaune, Savanorių prospekte esančioje parduotuvėje „ Hyper...

Panevėžio rajono medikai pas ligonius vyksta „plikomis“ padangomis (10)

Naujienų portalą JP pasiekė informacija, kad VšĮ Panevėžio rajono poliklinikos Greitosios...

Legendinis NBA milžinas – apie du Sabonius, Valančiūno padėtį ir Ballų šeimos klaidą specialiai DELFI iš Londono (15)

Ką reiškia būti vidurio puolėju NBA lygoje? Atsakymas į šį klausimą per pastaruosius 20...

Pasikeitimai darbo rinkoje: lūpdažių pardavėjos tampa IT įmonių vadovėmis (42)

Moterys gali kuo puikiausiai vadovauti nuo vyrų knibždančioms technologinėms įmonėms,...

Krepšininkas Simas Jasaitis areštinės išvengė dėl kurioziškų aplinkybių (265)

Garsusis krepšininkas Simas Jasaitis , kuris sekmadienio rytą buvo atvežtas į policiją dėl...

Šiaurės Korėjos dainininkei – akibrokštas Seule (85)

Seule pirmadienį įvyko protesto akcija, susijusi su Šiaurės Korėjos muzikinio moterų kolektyvo...