aA
Mitingo prie sostinės savivaldybės dalyviai sekmadienį reikalavo mero Viliaus Navicko atsistatydinimo, piktinosi didelėmis šildymo kainomis ir sumažintomis pensijos. Taip pat akcijos metu rinkti parašai prieš gegužę numatomas gėjų eitynes Vilniuje ir siūlyta paaukoti Socialistiniam liaudies frontui.
Mitinge Vilniuje reikalauta mero atsistatydinimo, rinktos aukos „Frontui“ ir parašai prieš gėjų eitynes
© A.Didžgalvio nuotr.

Apie pusę tūkstančio daugiausia pagyvenusių žmonių į Europos aikštę Vilniuje sukvietė sostinės taryboje opozicijoje esančios partijos "Tvarka ir teisingumas" atstovai. Tačiau protesto akcijoje aktyviai dalyvavo ir Algirdo Paleckio vadovaujamo Socialistinio liaudies fronto, kai kurių profesinių sąjungų atstovai.

Mitinguotojai piktinosi didelėmis sąskaitomis už butų šildymą, sumažintomis pensijomis, ketinimais ilginti pensinį amžių.

"Ko dar nepasmaugė naktinės mokesčių reformos, sumažintos bedarbių pašalpos ir senatvės pensijos, kitos socialinės išmokos, pribaigti kėsinasi ir į neviltį varo kainos už šildymą ir karštą vandenį", - teigiama protesto akcijos organizatorių kreipimesi į vilniečius.

Anot jų, "šilumos teikėjai iš Vilniaus valdžios tarsi dovaną gavę savivaldybės šilumos tinklus, nuolat be pagrindo didina šildymo kainą, taip apiplėšdami kiekvieną iš mūsų".

Mitinge kalbėjęs buvęs sostinės meras, dabar europarlamentaras "tvarkietis" Juozas Imbrasas piktinosi, kad šalies valdžia nežinia, kur padėjo už taršos leidimus ir elektrą gautus šimtus milijonų, užuot investavusi į tai, kad šildymo kainos vartotojams būtų mažesnės.

Dabartinę Vilniaus miesto valdžią jis kaltino slepiant, iš ko susideda šilumos kaina. "Kodėl slepia? - teiravosi jis ir pats atsakė. - Nes įžūliai tarnauja vienai verslo grupei."

Seimo narys Petras Gražulis nurodė konkrečiau - kad Vilniaus vadovai tarnauja verslo grupei "Rubicon group". "Ši valdžia turi atiduoti mero kėdę ir eiti šunims šėko pjauti", - pareiškė jis.

Mitingo dalyvių priimtoje rezoliucijoje reikalaujama sostinės merą konservatorių V.Navicką "nedelsiant atsistatydinti". Jam to nepadarius, pareikalauta, kad Vilniaus miesto taryba per mėnesį jį atstatydintų.

"Kreipiamės į Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narius ir reikalaujame nedelsiant nutraukti Vilniaus šilumos tinklų nuomos sutartį su privačia bendrove", - rašoma rezoliucijoje.

Taip pat reikalaujama, kad Seimas nedelsiant panaikintų visus teisės aktus, kuriais remiantis "antikonstituciniu būdu iš žmonių nusavinta dalis pensijų, o nusavintas lėšas grąžinti pensininkams". Vyriausybė turėtų atsisakyti ketinimų ilginti pensinį amžių iki 67 metų.

Mitingo metu taip pat rinkti parašai prieš gegužę Vilniuje numatomas surengti homoseksualų eitynes. Garbaus amžiaus moteris tvirtino renkanti parašus "prieš gėjus". Noriai pasirašinėję žmonės teigė, kad gėjai "turi sėdėti savo kamaroje", kad tokios eitynės atrodo priimtinos Amerikoje, bet ne Lietuvoje, kiti tvirtino išvis esantys prieš paradus.

Prieš gėjų eitynes Vilniuje pasirašė ir J.Imbrasas. Būdamas meru 2008 metų rugpjūtį jis neleido mieste stovėti Europos Komisijos vilkikui "Už įvairovę. Prieš diskriminavimą".

Paklausta, kur dės surinktus parašus, moteris BNS atsakė atiduosianti parlamentarui P.Gražuliui "arba dar kam nors".

Dabartinė sostinės valdžia yra išdavusi leidimą gėjams gegužės 8 dieną surengti eitynes.

Sekmadienį per mitingą rinktos aukos Socialistiniam liaudies frontui. Jo atstovė po minią vaikštinėjo su aukų dėžute, ant kurios buvo parašyta "Frontui". "Radote vietą, eikite prie bažnyčios", - piktinosi kai kurie protesto akcijos dalyviai. Moteris jiems atsakė, kad niekas jų neverčia aukoti.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Eksperimentas virtuvėje: išrinko skaniausius marinuotus agurkus, tačiau užrašas ant pakuotės nemaloniai nustebino (18)

Marinuotų agurkėlių pasirinkimas Lietuvos prekybos centruose – stulbinančiai gausus. Kokių tik...

Dailius Dargis | D+

Holivudo monstro buvusios žmonos išpažintis: sužinojusi ką jis padarė, pražilau per naktį

Iki šiol nė vienam žurnalistui nepavyko išpešti nė žodžio iš Jurijaus Kadamovo artimųjų ar...

Sunkumai užgriuvo ir stambias įmones: darbuotojai išeina, o naujus rasti sudėtinga (206)

Panevėžyje nedarbas auga drastiškai. Per pastarąjį mėnesį bedarbių gretas papildė daugiau...

Septyniolikmetės Emilijos mama papasakojo apie siaubą, kai dukra vos nemirė nuo COVID-19 ligos (369)

„Mano vaikui nutiko blogiausia, kas galėjo, bet laimei ji papuolė į geriausias rankas“, –...

Paulius Jurkevičius. Komendantės valanda – štai Kalėdų dovana Lietuvai! (234)

Čia, mielieji, jums ne kovidinių kaukių balius! Ne teatrų užrakinimai ar restoranų pasiūlymai...

Alytaus Kalėdų eglė jau švyti – įžiebta be žiūrovų minios (7)

Alytaus miesto savivaldybei pavyko išvengti žmonių būriavimosi prie miesto Kalėdų eglės...

Laisvalaikis – (ne)karantinas. Kokius filmus ir knygas rekomenduoja Greta Ambrazaitė? (3)

Išsirinkti gerą knygą ar filmą tikrai nelengva užduotis. Ką verta skaityti ir žiūrėti, o ko...

Sausėja lūpos? Paaiškino, kodėl negalima jų laižyti ir kas turėtų būti gero lūpų balzamo sudėtyje (3)

Skilinėjančios ir skausmingos lūpos – dažni ir nemalonūs žiemos palydovai. Šiemet ši...

Per gaudynes nuo pareigūno kulkos žuvusio 18-mečio motinai valstybė sumokės 30 tūkst. Eur (122)

Prieš penkerius metus Druskininkų savivaldybėjei per cigarečių kontrabandininkų sulaikymo...