aA
Seimo Laisvės frakcijos seniūnas Vytautas Mitalas mano, kad jeigu ne Rusijos vykdomas karas prieš Ukrainą, šiuo metu esančios valdančiosios koalicijos jau nebebūtų. Jis taip pat akcentavo, kad pastarąsias savaites vykusi pirmalaikių Seimo rinkimų istorija parodė, kad parlamente faktiškai nebėra konstruktyvių, racionaliai mąstančių bei ideologiškai nuoseklių jėgų.
Mitalas: jei ne karas, tikriausiai, šios koalicijos jau seniai nebūtų buvę
© ELTA / Orestas Gurevičius

„Lietuva 20-čiai dienų įlindo į nevykusį pirmalaikių rinkimų seansą. Nelabai yra laiko plėstis į pamąstymus, geresnis Seimas būtų ar blogesnis. Tikriausiai krachaborų ir kombikormo vagių kiekis Seime po šių rinkimų būtų tik padidėjęs, bet esmė tai ne čia. Esmė, kad per šį spektaklį atsidengė uždanga ir pasimatė visi viduriai. Šiandien Seime faktiškai nebėra konstruktyvių, racionaliai mąstančių, ideologiškai nuoseklių, laisvą demokratinę Lietuvą ginančių jėgų“, – šeštadienį Laisvės partijos suvažiavimo metu teigė V. Mitalas.

„Jei išskaičiuoji, kad tau naudinga, gali nusiimt dragonslayer’io kostiumą, pasileist nors ir prieš NATO samitą ir paleist viską žemyn upe, puikiai suprasdamas, kad net ir netikint perkrovos rezultatyvumu, o tik ją viešai ginant, suparalyžuosi valstybės valdymo aparatą mėnesiams ir prarasi pokyčiams reikalingo brangaus laiko. Tą būseną, kai likus trims mėnesiams iki rinkimų biurokratai ima nebeklausyti politinės valdžios, nes tuoj ateis kiti, Lietuva pasiekė metais anksčiau. Sveikinu kolegas“, – sakė Seimo vicepirmininkas.

Jis akcentavo, kad pastarieji metai Laisvės partiją užgrūdino ir „laisviečiai“ vis geriau „ropšiasi per betoninę ir spygliuota viela apjuostą tvorą“, siekdami savo tikslų.

„Iš visų pakampių valstiečiai vienijasi. Valstiečiai kelia galvas tarp konservatorių – štai kad ir balsuojant dėl geresnio pagalbinio apvaisinimo reguliavimo – jų frakcijoje buvo daugiau balsų prieš nei už. Valstiečiai liberalų sąjūdyje registruoja civilinę sąjungą bombarduojančias įstatymo pataisas. Valstiečiai premjerės patarėjų kabinete ima kalbėti kaip iš Orbano knygutės ragindami riboti darbo jėgos migraciją, kad „mūsiškiai turėtų daugiau darbo”, – kritikos nevengė „laisvietis“.

„Tiesą sakant, jei ne karas, tikriausiai šios koalicijos jau seniai nebūtų buvę. Bet aš manau, kad bandymas nusimesti atsakomybę – nėra mūsų kelias. Mes turime būti pasiryžę eiti šiuo šiuo keliu dantimis ir nagais kovojant už kiekvieną mūsų išsikeltą tikslą. Ar vėjai plaks, ar lietūs talžys. Tai mūsų kelias ir mūsų atsakomybė“, – pabrėžė jis.

ELTA primena, kad Laisvės partija šeštadienį rengia suvažiavimą, kuriame rinks partijos pirmininką, pirmininko pavaduotojus, valdybą, etikos ir skaidrumo bei kontrolės komisijas.

Taip pat suvažiavimo metu numatytos diskusijos apie Laisvės partijos tolimesnę viziją bei žmogaus teises karo kontekste.

Laisvės partija taip pat rinks valdybą, kurią, pagal naujus įstatus, sudarys 25 žmonės. Tuo tarpu į etikos ir skaidrumo bei kontrolės komisijas bus renkama po 9 partiečius.

Kol kas į valdančiojoje koalicijoje esančios partijos pirmininkes yra išsikėlusi vienintelė kandidatė – ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė. Ji jau buvo išrinkta vadovauti partijai ir pirmuose dviejuose „laisviečių“ suvažiavimuose.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(8 žmonės įvertino)
1.6250

Top naujienos

Parengė Vytautė Merkytė

Pykinanti tiesa, kurios ilgą laiką nežinojo net JAV prezidentas: karo metais Bushas vyresnysis vos netapo kanibalų puotos delikatesu

1944 metų rugsėjo 2 diena. JAV kariams duotas nurodymas – bombarduoti Japonijai priklausančią...

Galvojate, kad netoleruojate laktozės, bet iš tiesų problema gali būti kur kas rimtesnė – gydytojas patarė, kaip atskirti

Pilvo pūtimas, padidėjęs dujų išsiskyrimas, viduriavimas – visą tai dažniausiai nurašome...

Apžvalgininkas: jei rusai tai žinotų, Putinas būtų iškart nulinčiuotas Kremliaus aikštėje

Karas Ukrainoje – tęsiasi. Žūsta nekalti civiliai, kariai, kovojantys už šalies laisvę,...

Legendų akistata Kaune: svečių šypsenėlės dėl lemtingo teisėjo sprendimo ir abejonių nekėlęs MVP

FIFA prezidento Gianni Infantino akivaizdoje parodomosios Lietuvos ir užsienio futbolo legendų...

Delfi Mokslas

Prie JAV krantų susidūrus dviem bombonešiams dingo milžiniška branduolinė bomba: incidentą gaubia tamsi paslaptis – kodėl jos dar nerado?

Prie Taibio salos Džordžijos valstijoje kartais vis užfiksuojamas aukštas radioaktyvumas...

Bloomberg News

Analitikė: Kinija ėmėsi labai pavojingo žaidimo (7)

Rugsėjo pradžioje studentams sugrįžus į geriausius Pekino universitetus, propagandos ataka jų...

Buvusi padavėja įgyvendino savo svajonę: aptriušusį bufetą pavertė restoranu

Prieš daugiau nei metus prie žymiosios Zapyškio bažnyčios įsikūrė šeimos restoranas....

Vienas smūgis į vartų plotą – 2 įvarčiai: „City“ sensacingai nusileido lygos vidutiniokams

Iki šiol „Premier“ lygoje tobulai žaidusi „Manchester City“ komanda neįtikėtinai...

Papasakojo, kokiose srityse moterys vadovės yra gerokai labiau vertinamos nei vyrai: priežastys kelios

Kas trečia moteris Europoje patiria seksualinį priekabiavimą darbe. Vyrai vis dar vadovauja...

4 ne tokie akivaizdūs moters grožio požymiai – vertina vyrai

Jei jūsų paprašytų išvardinti moters grožio požymius, kas pirmiausiai ateitų į galvą? Lygi...