„Aš manau, kad vienareikšmiškai atsiranda daugiau pakantumo ir priešiškų žmonių, jeigu ir buvo, jų buvo itin nedaug. O šiaip jau pačioje eisenoje dalyvavo dešimtys tūkstančių žmonių, tai atrodo, kad ta tema tikrai tampa priimtinesne didesnei visuomenės daliai. Mes galime mylėti visus Lietuvos žmones ir visiems suteikti lygias teises“, – trečiadienį „Žinių radijui“ teigė Seimo vicepirmininkas.

Be to, nors V. Mitalas nesureikšmina, kad renginyje nedalyvavo Seimo pirmininkė ir premjerė, kita vertus, jis pats teigia sugrįžęs iš europinės liberalų partijos ALDE suvažiavimo vien tam, kad galėtų prisijungti prie „Baltic pride“ eitynių

„Kaip jau jos pasirenka savaitgalį leisti, taip pasirenka, oras buvo neblogas. Mes patys nusprendėme anksčiau grįžti iš Europos liberalų konferencijos Dubline, kur vyko ALDE partijos kongresas, kuris turėjo vykti ir šeštadienį, (...) bet aš ir mano keli kolegos apsisprendėme grįžti anksčiau labai nepatogiu skrydžiu, kad galėtumėme tame šeštadienio „Baltic pride“ sudalyvauti. Tai šįkart savo darbotvarkę pasitvarkėme pagal tuos klausimus, o ką kiti nusprendė vietoje to veikti ar kodėl negalėjo, aš už juos atsakyti negaliu“, – komentavo V. Mitalas.

ELTA primena, kad LGBTIQ bendruomenė šeštadienį organizavo „Baltic Pride“ festivalio eitynes.

Jose nepasirodė nė vienas iš valstybės vadovų. Seimo pirmininkės atstovė spaudai Ilona Petrovė Eltai sakė, kad V. Čmilytė-Nielsen eitynėse dalyvauti neketina, nes tą dieną bus išvykusi iš sostinės. Prezidento patarėjas Ridas Jasiulionis taip pat teigė, kad šalies vadovas eitynėse nedalyvaus. Tokio sprendimo jis nedetalizavo.

Ministrės pirmininkės Ingridos Šimonytės atstovė spaudai Rasa Jakilaitienė tvirtino, kad premjerė eitynėse taip pat nedalyvaus. Kaip aiškino ji, šeštadienį Vyriausybės vadovė turi kitų įsipareigojimų. R. Jakilaitienė pabrėžė, kad I. Šimonytė nuoširdžiai sveikina visus eisenoje dalyvausiančius piliečius.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)