„Su dideliu liūdesiu pranešame. Šiandien netekome profesoriaus Adolfo Laimučio Telksnio“, – pirmadienį feisbuke paskelbė institutas.

1930 metais gimęs mokslininkas per savo gyvenimą buvo apdovanotas Didžiojo Lietuvos Kunigaikščio Gedimino 4-ojo laipsnio ordinu, Baltijos asamblėjos medaliu, informacinės visuomenės plėtros komiteto „Naujojo knygnešio“ apdovanojimu, asociacijos „Infobalt“ IT vėliavnešio apdovanojimu.

Profesorius paskelbė 162 mokslinius straipsnių, padarė šešis išradimus.

Prezidentas G. Nausėda teigia, kad Lietuva neteko vieno iš labiausiai prie informacinių technologijų plėtros Lietuvoje prisidėjusių vizionierių.

„Lietuvos pirmavimas pasaulyje ir didžiavimasis greitaeigiu internetu būtų neįmanomas be mokslininko ir vizionieriaus A. L. Telksnio. Akademikas dalyvavo ir inicijavo vienus didžiausių informacinių technologijų plėtros projektų mūsų šalyje“, – rašoma šalies vadovo užuojautoje.

„Profesoriaus pavyzdys mums primena, kiek svarbi valstybės raidai gali būti telkianti ir vizionieriška asmenybė, kurią šiandien, deja, praradome, tačiau kurios atminimas ir nuveikti darbai su mumis bus kiekvieną dieną“, – teigiama joje.

A. L. Telksnys taip pat buvo atpažinimo procesų skyriaus ir UNESCO katedros „Informatika humanitarams“ vadovas Matematikos ir informatikos institute, 1968 1980 ir 2008 metais apdovanotas Lietuvos mokslo premijomis.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją