Eidamas aštuoniasdešimt pirmuosius metus amžinojo poilsio iškeliavo humanitarinių mokslų daktaras, docentas Juozas Jasaitis, informuoja Vilniaus universiteto (VU) Kauno humanitarinio fakultetas.
© DELFI (J.Markevičiaus nuotr.)

1955-aisiais, baigęs lietuvių kalbos ir literatūros studijas Vilniaus pedagoginiame institute, J.Jasaitis dirbo mokytoju Laukuvos vidurinėje mokykloje, vėliau – dėstytoju Šiaulių pedagoginiame institute. Baigęs aspirantūrą Vilniaus universitete, nuo 1966-ųjų buvo paskirtas į Vilniaus universiteto Kauno humanitarinį fakultetą. Su pastaruoju susiję itin turiningi trisdešimt ketveri (1966 – 2000 m.) docento mokslinės, pedagoginės ir administracinės veiklos metai.

Lietuvos literatūros istorija, VU Kauno humanitarinis fakultetas, o ypač dabartinė šio fakulteto Lietuvių filologijos katedra neįsivaizduojama be šios asmenybės indėlio. Jaunas aspirantas, atvykęs į besikuriantį Vilniaus universiteto fakultetą Kaune, aktyviai įsitraukė į kuriamuosius darbus: 1969—1975 m. dirbo dekano pavaduotoju, dešimt metų (1978—1988) vadovavo Lietuvių kalbos ir literatūros katedrai ir greta nepailsdamas, be galo profesionaliai šio fakulteto lituanistams, anglistams, bibliotekininkams dėstė literatūros mokslo įvado, lietuvių literatūros istorijos kursus. Greta administracinio bei pedagoginio darbo Juozas Jasaitis parengė visą eilę mokslinių straipsnių, studijų, esė, monografiją apie Gabrielę Petkevičaitę – Bitę. Nuo 1973 m. Jam suteiktas docento laipsnis.

Nuo 2000-ųjų pasitraukęs iš aktyvios mokslinės bei pedagoginės veiklos, docentas atsidėjo kūrybai. Išleido apsakymų ir novelių rinkinį „Ženklai“ (2004 m.), romaną „Ganytojas“ (2005 m.), už kurį buvo apdovanotas laikraščio „Lietuvių balsas“ antrąja premija.

„Vilniaus universiteto Kauno Bendramoksliniame, Vakariniame, vėliau – Humanitariniame fakultete prabėgo didysis prasmingasis mano gyvenimo tarpsnis. Jame iš esmės išsipildė mano jaunystė svajonė — būti literatu. Bet tos svajonės šerdis buvo tapti ne tik tos literatūros žinovu, dėstytoju, o ir jos kūrėju, rašytoju. Dirbdamas fakultete, didžiąją savo laiko dalį praleidau prie rašomojo stalo su plunksna rankoje. Iš pradžių rašiau, sudarinėjau švietėjiškas literatūros knygas, jų išleidau rodos, penkiolika. Taip pat rašinėjau apsakymus, novele, retsykiais jas spausdino „Nemunas“, „Pergalė“. 2000-aisiais atsisveikinęs su auditorija, išspausdinau novelių rinkinį, parašiau ir išleidau tris romanus. Pagaliau jaučiuosi esąs ir rašytojas“ – paskutiniame savo interviu VU Kauno humanitarinio fakulteto 45-ojo jubiliejaus proga išleistame reprezentaciniame leidinyje rašė doc. dr. J. Jasaitis.

Atsisveikinimas su velioniu vyks laidojimo namuose „Rimtis“ (A. Juozapavičiaus pr. 1, Kaunas) 2010 m. liepos 31 d.(šeštadienį) 14-22 val. ir rugpjūčio 1 d. (sekmadienį) 9-13 val.

Mišios už velionį bus aukojamos Kauno Švč. Jėzaus širdies (Šančių) bažnyčioje (A.Juozapavičiaus pr. 60) 2010 m. rugpjūčio 1 d. (sekmadienį) 10 val.

Velionio karstas išnešamas rugpjūčio 1 d. (sekmadienį) 14 val. Velionis bus laidojamas Kauno Petrašiūnų kapinėse.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Dėl dvylikamečio susikibo JAV ir Sovietų Sąjunga: berniukas atsisakė grįžti namo  „tėvas tik prieš mirtį pripažino, kad padarė klaidą“ (10)

Devintajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje apie Vladimirą Polovčaką skelbė beveik visos...

Švedijos pakilimo istorija: kodėl jiems sekasi (93)

Švedijoje susiformavusiai ekonominei ir socialinei politikai didelės įtakos turėjo šalyje...

Rokiruotė Seime: Pūką keis tikrai spalvinga asmenybė į jo vietą sėstis nenorėtų (750)

Seimui panaikinus seksualiniu priekabiavimu apkaltinto Kęstučio Pūko mandatą į Parlamentą...

Iš kelto Ryga-Stokholmas iškrito lietuvis, jo paieškos bevaisės (45)

Šeštadienį vakare iš „Tallink“ kelto „Isabelle“ iškrito lietuvis. Jo gelbėjimo...

Valančiūnas ar Sabonis: kurio lietuvio savo komandoje labiau norėtų NBA žaidėjai? specialiai DELFI iš Londono (34)

Tik antrąjį sezoną Nacionalinėje krepšinio asociacijoje ( NBA ) rungtyniaujantis Domantas...

Krepšininkas Simas Jasaitis įtariamas smurtu šeimoje, vyras atsidūrė policijoje (689)

Krepšininkas Simas Jasaitis atsidūrė policijoje dėl smurto artimoje aplinkoje. Garsus...

Gyvenimas pasienyje – jautukai lenkams, mėsa į namus iš lenkiškų parduotuvių (62)

Lietuvos kaime, ypač nederlingose Dzūkijos žemėse, sparčiai populiarėja mėsinių galvijų...

Gyvai / Eurolygos jaunimo atrankos turnyro finalas: „Lietuvos rytas“ - „Stellazzurra“ (6)

Eurolygos jaunimo atrankos turnyro finalas: „Lietuvos rytas“ - „Stellazzurra“. Tiesiogiai iš...

Užkalnis: jei susapnavote, kad galite kurti restoraną, nieko nedarykite (61)

Būna tokių sapnų, kurie kankina savo beviltiškumu: pavyzdžiui, eini ilgu ilgu koridoriumi, ir...

Žmonės moka pinigus, kad pamatytu keisčiausius dalykus: nuo dešrelių iki mirties ekspozicijų (2)

Yra daugybė muziejų, kurie yra visiškai įprasti. Dažniausiai juose eksponuojami meno kūriniai,...