Tai rašoma penktadienį Minskui įteiktoje Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos protesto notoje, griežtai smerkiančioje Baltarusijos veiksmus, pranešė URM.

Baltarusijos veiksmai pažeidė atvirumo, skaidrumo ir geros kaimynystės principus, o elektrinės veikla dėl artumo Lietuvos sostinei Vilniui, neišspręstų branduolinės saugos problemų ir neužtikrintos saugos statybų metu sukelia tiesioginę grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui, aplinkai ir gyventojams, rašoma notoje.

Minskas raginamas sustabdyti AE įjungimo darbus, kol bus įgyvendintos Europos Sąjungos (ES) streso testų rekomendacijos, bendradarbiauti su Europos branduolinės saugos reguliuotojų grupe, Europos Komisija bei kitomis tarptautinėmis organizacijomis.

„Branduolinės saugos standartų ir aplinkosaugos reikalavimų įgyvendinimas yra esminis tiek Lietuvai, tiek pačiai Baltarusijai. Tai yra ne tik dvišalė, bet ir regioninė bei ES problema, tai ES vadovai yra ne kartą yra pasakę. Šiais klausimais nėra vietos kompromisui ir nematome galimybės susitarti su Baltarusija“, – pranešime teigė ministras Linas Linkevičius.

Lietuva toliau sieks bendrų sprendimų Europos Sąjungoje, tarptautinių konvencijų bei kituose daugiašaliuose formatuose dėl Baltarusijos pažeidimų konstatavimo ir trūkumų ištaisymo, teigia URM.