Kaip sakoma pranešime, E. Ramanauskienė buvo sulaikyta Baltarusijos teritorijoje, jos baudžiamoji byla buvo nagrinėjama už uždarų durų. Nuosprendis gali būti apskųstas ir užprotestuotas Baltarusijos teisės aktų nustatyta tvarka.

Teigiama, kad Druskininkų sanatorijoje „Belarus“ rinkodaros tarnybos vadove dirbusią E. Ramanauskienę Lietuvos valstybės saugumo departamentas užverbavo daugiau nei prieš 10 metų. Esą kaltinamoji ne kartą teikė informaciją apie atostogauti atvykusius sanatorijos svečius, tarp kurių buvo ir aukštų Baltarusijos pareigūnų.

Anksčiau buvęs sanatorijos „Belarus“ vyriausiasis gydytojas Andrejus Kobelis buvo nuteistas kalėti devynerius metus už valstybės išdavimą. Jis taip pat buvo apkaltintas bendradarbiavimu su Lietuvos valstybės saugumo departamentu.

Duomenis apie tai, jog Baltarusijoje sulaikyta ir šnipinėjimu kaltinama moteris, „Naša Niva“ žurnalistai aptiko Minsko teisme nagrinėjamų bylų tvarkaraštyje. Tiesa, ji rusiškai rašmenimis buvo įvardinta kaip Jelena Romanauskienė, nenurodant tėvavardžio, kas Rusijoje ir Baltarusijoje nėra įprasta.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) portale esančioje anketoje nurodoma, kad E. Ramanauskienė 2019 metais kandidatavo su visuomeniniu rinkimų komitetu „Už Druskininkus su Ričardu Malinausku“. Anketoje ji buvo nurodžiusi, kad dirba sanatorijoje „Belorus“. Delfi aptiko, kad sanatorijoje ji ėjo rinkodaros vadovės pareigas. Registrų centro duomenys rodo, kad ji yra vadovavusi sanatorijos „Belorus“ darbuotojų profesinei sąjungai. Prieš tai, 2007-aisiais, ji į tarybą kandidatavo su sociademokratais. Moteris anketoje nurodė, kad yra gimusi Minske, yra baigusi Minsko ekonomikos akademiją.

Situacija Lietuvos URM žinoma

Užsienio reikalų ministro atstovė spaudai Paulina Levickytė paaiškino, kad situacija Užsienio reikalų ministerijai (URM) žinoma, ministerija neturi pagrindo tikėti kaltinimų pagrįstumu ir teikia pilietei visą galimą konsulinę pagalbą.

„Oficialios Baltarusijos institucijų informacijos apie teismo nuosprendį kol kas nesame gavę. Ministerija dar kartą primena rekomendaciją nevykti į Baltarusiją, Lietuvos piliečiai gali būti neteisėtai sulaikomi, jiems pateikiame išgalvoti kaltinimai, yra apklausiami Baltarusijos saugumo struktūrų“, – teigė P. Levickytė.

VSD apie Minsko teismo kaltinimus lietuvei: tai nepagrįstos insinuacijos

Valstybės saugumo departamentas (VSD) vadina nepagrįstomis insinuacijomis vadina Minsko teismo kaltinimus.

„Baltarusijos režimo vienas iš pagrindinių ramsčių – KGB – pareiškė absurdiškus kaltinimus neva ji, gyvendama Lietuvoje, pakenkė Baltarusijos nacionaliniam saugumui“, – rašoma VSD pateiktame komentare.

Kaip skelbta anksčiau, Baltarusijos televizijos kanalas ONT pranešė, kad Elena Ramanauskienė kaltinama agentūrine veikla, jai skirta šešerių metų laisvės atėmimo bausmė.

Tačiau VSD teigimu, tokie lietuvei pareikšti kaltinimai neatitinka tikrovės.

„E. Ramanauskienė nevykdė jokios veiklos, kuria kaip nors galėjo pakenkti Baltarusijai, todėl šie kaltinimai yra nepagrįstos insinuacijos“, – nurodė VSD.

ELTA primena, kad kad antradienį Baltarusijos žiniasklaida pranešė apie Minske nuteistą Lietuvos pilietę E. Ramanauskienę. Jai pareikšti kaltinimai dėl šnipinėjimo ir skirta šešerių metų laisvės atėmimo bausmė.

Kaip nurodoma pranešime, ji buvo sulaikyta Baltarusijos teritorijoje, jos baudžiamoji byla buvo nagrinėjama už uždarų durų. Nuosprendis gali būti apskųstas ir užprotestuotas Baltarusijos teisės aktų nustatyta tvarka.