aA
Lietuvos užsienio reikalų ministras, vidaus reikalų ministrai, pasienio vadas, jei Lenkija priims, pasirengę skristi į Varšuvą aptarti pasienyje iškilusių problemų.

„Kol kas vyksta telefoniniai pokalbiai su Lenkijos puse. Jie yra informuoti. Dirba Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas, yra parengtas sraigtasparnis. Jeigu Lenkijos pusė suderins ir priims , tai užsienio reikalų , vidaus reikalų ministrai, pasienio vadas, skris į Varšuvą skubiai derinti tas problemas, kurios yra iškilę pasienyje“, - sakė S. Skvernelis.

Vis dėlto premjeras nekurstė vilčių, kad bus atvertas humanitarinis koridorius, ir ragina naudotis tomis priemonėmis, kurios yra parengtos.

„Aš manau, kad šiandien turime išeiti iš situacijos, kuri yra, sprendimai suformuluoti aiškiai. Reikia vykdyti Vyriausybės ir Užsienio reikalų ministerijos rekomendacijas. Jeigu kas nors pasikeistų, tada būtų informuojama, bet tokia tikimybė, manau, kad yra arti nulio“, - sakė S. Skvernelis.

Užsienio reikalų ministerija anksčiau skelbė, kad Vokietijos-Lenkijos pasienyje įstrigę Lietuvos piliečiai iki antradienio 7.30 val. Vokietijos laiku privalo atvykti į Frankfurto prie Oderio centrinę geležinkelio stotį ir ten išlipę laukti traukinio, tuo metu vairuotojai su automobiliais turi vykti į Sassnits (Zasnico) jūrų uostą iki kovo antradienio 14 valandos. Traukinyje numatyta 650 vietų keleiviams, kelte galės būti priimama 250 automobilių tik su jų vairuotojais.

Lietuvos link dėl koronaviruso grėsmės vykstantys lietuviai Vokietijoje pradėjo strigti nuo sekmadienio vidurnakčio, kai Lenkija, siekdama stabdyti koronaviruso plitimą, užvėrė savo sienas užsieniečiams. Situaciją dėl įstrigusių Lietuvos piliečių pagarbenimo sprendžiama valstybės vadovų lygmeniu.

Ragina klausyti URM rekomendacijų

Premjeras ragino gyventojus vadovautis Užsienio reikalų ministerijos (URM) rekomendacijomis.

„Lenkijos pusėje buvo sutarta, kad autobusai ir mikroautobusai bus praleidžiami. Dabar šiuo metu Lenkijos teritorijoje keturi konvojai važiuoja į Lietuvą. Vienas jau yra pasiekęs Lietuvą. 71 žmogus jau yra sugrįžęs“, - sakė S. Skvernelis.

Pasak Vyriausybės vadovo, traukinio išvažiavimas atidedamas, jis pildosi.

„Tikiuosi, kad jis šiandien vėlai vakare pasieks Kauną“, - sakė S. Skvernelis.

Premjeras teigia suprantąs žmones, kurie kol kas vangiai registruojasi į traukinį ir į keltą.

„Aš suprantu tuos žmones. Jie yra strese, pavargę, kelias paras stovėję prie sienos. Visi mes turėjome lūkesčių. Situacija – skambučiai ir susirašinėjimas rodė, kad praktiškai tai patvirtinta, bet neoficialiai. Manau, kad humanitarinio koridoriaus atvėrimas tikrai būtų išsprendęs daug problemų.

Bet šiandien turime tokią situaciją, kad žmonės turi suprasti. Suprantu jų emocijas, (…) bet, jei kita valstybė yra priėmusi tokį sprendimą, ir ji jo nekeičia, tai tokios netinkamos akcijos nepadės, o tik sutrukdys“, - sakė S. Skvernelis.

Mano, kad paveiks visos Europos valstybių santykius

Premjero nuomone, šita situacija paveiks visos Europos valstybių santykius, tačiau nemano, kad tai sugadins santykius su Lenkija.

„Turėsime kalbėtis apskritai, kokia mes esame sąjunga, jeigu tokios krizės atveju kiekviena valstybė sprendžiame savaip. Manau, kad koordinacijos ir suderinamumo reikia. Nemanau, kad tai turėtų atsiliepti tarpvalstybiniams santykiams. Lenkijos pusė padarė ne vieną išimtį (ir ne viešintą išimtį), bet jie apsisprendė dėl sausumos transporto (…), ir laikosi. Toks jų sprendimas“, - sakė S. Skvernelis.

Premjero teigimu, formuojamuose konvojuose yra Latvijos ir Estijos piliečių.

„Pirmame sausumos konvojuje jų yra. Policija juos lydės iki Lietuvos-Latvijos sienos. Taip pat ir į traukinį mes įsileidžiame brolius latvius ir estus. Organizuosime jų išvežimą iš Kauno geležinkelio stoties iki sienos, kad juos paimtų jau tų valstybių pareigūnai“, - sakė S. Skvernelis.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(30 žmonių įvertino)
4.2333

Top naujienos

Koronavirusu susirgusios slaugės vyras: taip, aš esu tolimųjų reisų vairuotojas, bet taip meluoti negalima ilgai atsisakinėjo tirti (132)

Šiuo metu dėl COVID-19 namuose gydosi Kauno klinikinės ligoninės slaugytoja, kuriai liga buvo...

Profesorius: yra keli viruso potipiai, švelnesni duoda atipines lengvesnes ligos formas paaiškino, kaip virusas patenka į organizmą (202)

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ( LSMU ) prof. habil. dr. infektologas Alvydas Laiškonis...

Epidemiologė pateikė naujausią oficialią statistiką: koronavirusas nustatytas dar 7 medikams (18)

Lietuvoje koronavirusas nustatytas dar 7 medikams, pirmadienį pranešė Nacionalinis visuomenės...

Šimašius atviru laišku kreipėsi į visuomenę (163)

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius atviru laišku kreipiasi į visuomenę kviesdamas...

Romas Lazutka. Milijardai dar tik pažadas verslui, o žmonių skurdas jau čia (48)

Vyriausybė , paskelbusi verslo gelbėjimo priemones, nustebino žadamos pagalbos dydžiu – 5...

Ukmergėje – dar 10 užsikrėtusių koronavirusu medikų (106)

Ukmergėje patvirtinta 10 naujų užsikrėtimo atvejų tarp medikų. Iš viso Ukmergėje koronavirusu...

Maskvoje – tuščios gatvės, judėti galima 100 metrų spinduliu nuo namų (212)

Maskva pirmadienį įvedė karantiną siekdama apriboti koronaviruso plitimą, o Rusijos ministras...

Petras Džervus

Pandemijos pamokos miestams

Šiuo visuomenės sveikatai ir moralei svarbiu laikotarpiu visų akys nukreiptos į medikus ir į...

|Maža didelių žinių kaina