aA
Buvusi Kalėjimų departamento direktorė Živilė Mikėnaitė padarė 15 tarnybinių nusižengimų, penki iš jų vertinami kaip šiurkštūs, sako Teisingumo ministerija.
Živilė Mikėnaitė
Živilė Mikėnaitė
© Kalėjimų departamento nuotr.

Šie duomenys paskelbti Vilniaus apygardos administraciniame teisme, kur ketvirtadienį nagrinėjamas Ž.Mikėnaitės skundas dėl jos nušalinimo nuo pareigų. Pati pareiškėja į posėdį neatvyko, jai atstovavo advokatas Pranas Makauskas.

„Jai apie bylos vietą ir laiką žinoma“, – sakė advokatas.

Teisėjas Ernestas Spruogis paskelbė, kad balandžio 7 dieną buvo surašyta tarnybinio patikrinimo išvada, joje konstatuota 15 tarnybinių Ž.Mikėnaitės nusižengimų, penki vertinami kaip tyčiniai. Už juos pareigūnei galėjo būti skirtas griežtas papeikimas. Tačiau kovo 27 dieną ji jau buvo pateikusi prašymą dėl atleidimo iš darbo.

„Gal pasikeitė nuomonė dėl skundo?“ – teiravosi teisėjas.

P.Makauskas sakė, kad jo atstovaujamoji palaiko skundo reikalavimus.
Teisingumo ministerijos atstovas Virginijus Varnaitis teigė, kad Ž.Mikėnaitė tuo metu ėjo aukštas pareigas ir negalėjo būti nenušalinta nuo pareigų, kol vykdomas tarnybinis patikrinimas. Nušalinimu buvo siekiama apsaugoti asmenis ir užtikrinti tarnybinio patikrinimo eigą, nes skundai buvo gauti iš kalėjimų sistemoje dirbančių asmenų.

„Neva nesuprato, kad jai taikomas nušalinimas. Deklaratyvaus pobūdžio pareiškimas, jai turėjo būti aišku, kad jos atžvilgiu pradėtas tarnybinis patikrinimas,“ – sakė V.Varnaitis.

Ž.Mikėnaitės advokatas P.Makauskas sakė, jog, jo nuomone, skundžiamas įsakymas dėl nušalinimo neatitinka viešojo administravimo įstatymo nuostatų, jame privalėjo būti nurodomi pagrindiniai faktai ir argumentai.

Teisingumo ministerijos atstovas V.Varnaitis teismui teigė, kad ministrės įsakymas yra teisėtas ir pagrįstas.
„Reikalavimas grąžinti į pareigas apskritai negali būti įgyvendinamas. Suprantu advokato poziciją, jis privalo atstovauti, kaip nurodo pareiškėja. Bet kai savo noru išėjusi prašosi į pareigas, mano galva, ne visai suprantama reikalavimo esmė“, – stebėjosi Teisingumo ministerijos atstovas.

Teismas sprendimą šioje byloje skelbs kitą savaitę, gegužės 31 dieną.
Buvusi Kalėjimų departamento vadovė skundžia teismui teisingumo ministrės Mildos Vainiutės vasario 9 dienos įsakymą laikinai nušalinti ją nuo departamento vadovės pareigų. Ž.Mikėnaitė prašo šį įsakymą pripažinti neteisėtu ir nepagrįstu, grąžinti ją į direktorės pareigas.

Ž.Mikėnaitė skunde nurodė, kad ji turi teisę suprasti ir žinoti, kokiu pagrindu buvo priimtis skundžiamas įsakymas. Ji mano, kad buvo priimtas nemotyvuotas ir teisės aktais nepagrįstas įsakymas.

Ž.Mikėnaitė jau yra atsistatydinusi iš pareigų, kovo pabaigoje Specialiųjų tyrimų tarnyboje (STT) ji apklausta kaip specialioji liudytoja.

Ž.Mikėnaitė nuo pareigų nušalinta Teisingumo ministerijai ėmus vykdyti tyrimą dėl pažeidimų jos buvusioje darbovietėje – Kauno tardymo izoliatoriuje.

Pareigūnė teigia, kad įsakyme dėl jos nušalinimo nepateikti nei faktiniai, nei teisiniai argumentai. Skunde teismui suformuluotas taip pat reikalavimas priteisti negautą darbo užmokestį.

Sprendimą pradėti tyrimą dėl situacijos Kauno tardymo izoliatoriuje teisingumo ministrė M.Vainiutė priėmė atsižvelgusi į STT perduotą informaciją, kurią teisėsaugai savo ruožtu pateikė izoliatoriaus Buhalterinės apskaitos skyriaus viršininkė Rasa Kazėnienė.

Be kitų dalykų, ji teisėsaugai nurodė, kad Kauno tardymo izoliatoriuje pirties vedėja vadovauja pirčiai, kurios nėra, paslaugos ir prekės gali būti perkamos iš įmonių, galbūt susijusių su izoliatoriaus darbuotojais, o kai kurios prekės galėjo būti įsigyjamos už kelis ar keliolika kartų didesnę nei rinkos kaina. Pasak R.Kazėnienės, kai kurie jos pateikti duomenys apima laikotarpį, kai Ž.Mikėnaitė buvo Kauno tardymo izoliatoriaus direktorė. Ž.Mikėnaitė kai kuriuos šių kaltinimų neigia.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Orai: žiema vėl paklos šviežio sniego (10)

Keletą dienų besitęsiantis atlydys gerokai suplonino, o kai kur ir beveik visai sutirpdė sniego...

Viktorija Rimaitė | D+

Ankstyva ir keista mirtis: ar garsų bolševiką ir teroristą pražudė gėdinga liga (1)

1924 m. sausio 21 d., būdamas 53 metų amžiaus, likus vos keliems mėnesiams iki 54 gimtadienio,...

Lietuvą šiurpinusios gaujos narys – vėl teisėsaugos akiratyje: klampina pareigūnų agentų liudijimai (58)

Prieš daugiau kaip du dešimtmečius Lietuvoje plačiai išgarsėjusios vadinamosios...

Siekia pažaboti bankų koncentraciją Lietuvoje: negali būti „per didelių, kad žlugtų“ (74)

Lietuvos bankas galėtų įgyti naują įrankį, kuris ateityje leistų užkardyti perteklinį...

Sabonis nusimušusį taikiklį kompensavo atkovotų kamuolių gausa (45)

Domantas Sabonis sužaidė nerezultatyviausias sezono rungtynes, o jo atstovaujama Indianos...

Ekspertai apie pavojingus ženklus dėl vakcinų: kai kurios šalys praranda kantrybę (257)

Skirtinga COVID-19 vakcinų prieiga pasaulio mastu kelia susirūpinimą, kad užsitęsęs...

Kodėl kelius barstyti būtina dar prieš iškrentant sniegui (24)

Intensyvus pastarųjų savaičių snygis ir situacija keliuose priminė – kelių priežiūra taip...

Iš psichiatrinės ligoninės pabėgęs pavojingas ligonis sulaikytas Naujojoje Vilnioje esančioje parduotuvėje „Maxima“   (203)

Sekmadienio vakarą, apie 19.50 val., iš psichiatrinės ligoninės Vilniuje, Parko g. 21, pabėgo...

Sulaukusi pasiūlymo tekėti moteris priėmė griežtą sprendimą: prieš akis vis iškildavo jaunystės orgija (72)

Pirmąją pasakojimo dalį galite perskaityti čia – „Bulviakasis moteriai įstrigo visam...

Žinutė „Žalgiriui“: lietuvius neutralizavęs Valensijos klubas sutalžė „Baskonia“ (19)

Valensijos „Basket“ (14-6) ekipa prieš Eurolygos rungtynes su Kauno „Žalgiriu“ sužaidė...