„Įvertinus susidariusią situaciją ir žurnalistams atlikus tyrimą, nustačius šios konkrečios pilietės nederamus veiksmus, mes kreipėmės šiandien į Valstybės saugumo departamentą, prašydami jų dar kartą patikrinti 800 asmenų, pagal kriterijų grėsmė nacionaliniam saugumui ir pagal kriterijų palaikymas valstybės agresorės veiksmams“, – pirmadienį žurnalistams sakė vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius, komentuodamas iniciatyvą iš balerinos Ilzės Liepos atimti išimties tvarka suteiktą Lietuvos pilietybę.

„Yra iš viso 800 asmenų, kuriems suteikta Lietuvos pilietybė išimties tvarka nuo pat nepriklausomybės paskelbimo pradžios“, – pridūrė viceministras.

ELTA primena, kad jau praėjusį penktadienį Migracijos departamentas išsiuntė užklausas Užsienio reikalų ministerijai (URM), Valstybės saugumo departamentui (VSD) ir Policijos departamentui – dėl I. Liepos keliamų grėsmių valstybės saugumui ar priešiško režimo palaikymo.

Gavus departamento duomenis, VRM kreipsis į prezidentą, kuris, remdamasis Pilietybės komisijos išvada, priima galutinius sprendimus dėl išimties tvarka suteiktos pilietybės netekimo.

Rusijos balerinai I. Liepai Lietuvos pilietybė išimties tvarka suteikta 2000 m. – toks sprendimas priimtas, mat, Maskvos Didžiojo teatro solistė daugiau kaip 10 metų šoko su Lietuvos baleto artistu Petru Skirmantu.

Klausimai dėl I. Liepos pilietybės kilo pasirodžius balerinos interviu, kuriame ji neslepia simpatijų V. Putinui, karą Ukrainoje vadina specialiąja operacija, atvirai niekina Vakarų pasaulį ir vertybes.

„Mums be galo pasisekė, nes turime tokį lyderį, kaip Vladimiras Vladimirovičius Putinas, kuris tarnauja savo tėvynei, yra ištikimas savo pareigai“, – interviu teigė I. Liepa.

Panašiu pagrindu rugsėjį buvo priimtas sprendimas panaikinti išimties tvarka ledo šokėjai Margaritai Drobiazko suteiktą Lietuvos Respublikos pilietybę. Tokį sprendimą prezidentas Gitanas Nausėda priėmė remdamasis Pilietybės reikalų komisijos rekomendacija.

Šaltinis
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)