Nei pinigais, nei titulais neįtvirtinsime mokytojo profesijos prestižo. Jį kuria patys mokytojai - tokie, kaip jūs. Taip ketvirtadienį Švietimo ir mokslo ministerijoje (ŠMM) sveikindamas Metų mokytojus teigė Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.
© DELFI / Kiril Čachovskij

Pasak Premjero, Metų mokytojo premijų teikimo tradicija gyvuojanti du dešimtmečius. „Labiausiai nusipelniusieji mokytojai - mums visiems pavyzdys. Vyriausybės vardu sveikinu laureatus, kiekvienam mokytojui linkėdamas savo širdyje tikėti, kad mokytojo profesija bus prestižinė“, - sakė S. Skvernelis.

Švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės teigimu, mums didelė atsakomybė ir didelė garbė visos bendruomenės vardu padėkoti mokytojams. „Tai pati kūrybiškiausia ir pati atsakingiausia profesija, nes rezultatas yra žmogus“, - sakė ministrė, pridurdama, kad dėmesio mokytojui, kaip ir atsakomybės, nebus per daug.

„Neabejojame, kad švietimo sistemos kokybės raktas - mokytojas, todėl sveikiname šiandien mokytojus, kurie daro didžiausią įtaką mūsų visuomenei“, - sakė J. Petrauskienė.

Metų mokytoja išrinkta fizikos mokytoja ekspertė Virginija Birenienė prisiminė per egzaminą mokykloje ištraukusi bilietą su užduotimi papasakoti apie svarbiausią profesiją ir pasirinko kalbėti apie gydytojus.

„Po egzamino labai mylimas, protingas ir labai gerbiamas mano mokytojas pasakė, kad gydytojo profesija tikrai labai svarbi, bet pati svarbiausia - mokytojo, nes be mokytojo nebūtų ir gydytojų“, - prisiminė Metų mokytoja V. Birenienė.

Mokytojo darbą ji vadino labai atsakingu, nes mokytojas kiekvieną dieną ir pamoką ne tik dalijasi žiniomis, bet ir padeda vaikams tapti garbingais, kompetentingais žmonėmis.

V. Birenienė sveikino savo kolegas Metų mokytojus ir linkėjo negalvoti, kad jau viskas pasiekta, tobulėti toliau, nes, kad galėtų mokyti, mokytojas, visų pirma, turi nuolat mokytis pats.

Fizikos mokytoja ekspertė V. Birenienė - viena iš nedaugelio Lietuvos mokytojų, jau kelerius metus neužduodanti privalomų namų darbų. Kaip sako mokytoja, mokiniai viską padaro per pamoką, atlieka labai daug tyrimų ir mokiniams tai labai patinka.

„Net neįsivaizduoju, kad dabar reikėtų iš vadovėlio nurašinėti kokias nors užduotis“, - sako mokytoja.

Kadangi nesinaudoja vadovėliais, mokymo medžiagą V. Birenienė kuria pati, viskas skelbiama elektroninio aplanko sistemoje, prie kurios mokiniai per pamoką prisijungia su kodais. Užduotis mokiniai atlieka naudodamiesi kompiuterinėmis technologijomis.

2017-2018 metais mokytoja dalyvauja integruotame gamtos mokslų kurso programos projekte ir yra sukūrusi 35 pamokų planus, kuriais gali naudotis visų projekte dalyvaujančių Lietuvos mokyklų mokytojai.

V. Birenienė apdovanota Klaipėdos miesto mero, Klaipėdos miesto savivaldybės padėkos raštais. 2017 metais ji išrinkta inovatyviausia fizikos mokytoja.

Metų mokytoju išrinktas Gintautas Dervinis - Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centro profesijos mokytojas metodininkas, nuo 2011 metų kasmet rengia mechatronikų komandas nacionaliniams konkursams. Visuose konkursuose jo parengti mokiniai užėmė pirmąsias vietas, o jis pats yra Tarptautinio profesinio meistriškumo konkurso „EuroSkills“ mechatronikos ekspertas.

Kaip sakė G. Dervinis, šis apdovanojimas - svarbiausias jo darbe.

„Nepriklausomai nuo to, kokį darbą dirbtum, pripažinimas visada labai svarbus. Niekada gyvenime nesitikėjau ir nesvajojau būti mokytoju, bet patinka juo būti, dirbti su jaunimu“, - sakė Metų mokytojas.

G. Dervinis dirbti mokytoju pradėjo palyginti vėlai, padirbėjęs didelėse įmonėse, o dabar, kaip sako pažįstamiems, kurie stebisi, kad jis vis dar mokytojauja, - dirba pačioje geriausioje mokykloje Lietuvoje.

Didžiausią pasitinkinimą šiame darbe Metų mokytojui iš Visagino teikia galimybė nuolat tobulėti.

Mokydamas G. Dervinis taiko virtualią aplinką, jis vienas iš iniciatorių, parengusių plastikų gamybos mašinų derintojo modulinę programą (Lietuvoje tokios programos dar nebuvo), taip pat šios programos projektinį kvalifikacijos aprašą.

Mokytojas taip pat yra parengęs elektronikos, automatinio valdymo pagrindų pratybų sąsiuvinius, kuriais naudojasi mokytojai ir mokiniai.

Metų mokytojos premiją Premjeras taip pat įteikė Daliai Paleckienei, Alytaus Dzūkijos pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytojai metodininkei, kuri parengė savitą pradinio ugdymo sistemą. Šia patirtimi mokytoja dalijasi ne tik su alytiškiais, bet ir su Lietuvos mokytojais.

Mokytoja D. Paleckienė drąsiai išbando naujoves per pamokas, taip pat informacines technologijas, o rezultatai žavi ne tik mokinius, bet ir jų tėvus.

Metų mokytoja taip pat išrinkta Laimutė Ronkaitienė. Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazijos lietuvių kalbos mokytojos ekspertės vedamos lietuvių kalbos pamokos išsiskiria kūrybiškumu, netradiciniais mokymo metodais. Dėl to didelė dalis jos auklėtinių pasirenka filologijos ar žurnalistikos studijas.

L. Ronkaitienė yra parengusi kelias kvalifikacijos tobulinimo programas, pavyzdžiui, trumpųjų stažuočių programą „Įdomių, kūrybiškumą skatinančių užduočių taikymas dėstant lietuvių kalbą I-IV gimnazijos klasėse“.

Už aktyvų dalyvavimą projekte „Kūrybinės partnerystės“ buvo apdovanota tarptautine stažuote Nyderlanduose. Ji yra parengusi pasirenkamojo dalyko „Retorika“ programą ir dėsto šį dalyką III-IV gimnazijos klasėse. L. Ronkaitienė taip pat yra naujai parengtų vadovėlių vertintoja.

Metų mokytoja išrinkta Danguolė Savičienė, Visagino „Verdenės“ gimnazijos pradinio ugdymo mokytoja ekspertė, yra sukūrusi unikalias, analogų Lietuvoje neturinčias mokymo priemones vaikams su rankų judėjimo negalia: užduotys paruoštos taip, kad ir vaikas su silpna ranka gali jas atlikti. Šios priemonės gali būti naudojamos lietuvių kalbai ir matematikai mokyti 1-4 klasėse.

Nominacijai „Inovatyviausias 2017 metų mokytojas“ pristatyta D. Savičienė garsėja tiriamaisiais darbais, kuriuos atlieka kartu su savo mokiniais. Jos pamokose dažnai aktyviausi būna patys mokiniai, o mokytoja - tik patarėja.

D. Savičienė kartu su mokiniais ir jų tėvais yra surinkusi įvairių pasaulio šalių banknotų ir monetų kolekciją.

Metų mokytoju išrinktas Dr. Simonas Šabanovas, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto gimnazijos geografijos mokytojas metodininkas, sukūrė unikalią jaunųjų mokslininkų ugdymo sistemą, mokinius skatina atlikti įvairius tyrimus - nuo socialinių reiškinių iki gamtos.

Studijavęs Islandijoje, Ispanijoje, Suomijoje, jis yra ir geografijos vadovėlių, mokslinių straipsnių autorius, inovatyvių mokymo priemonių rengėjas, interaktyvioje internetinėje sistemoje eduka.klase.lt sukūręs geografijos klausimynus, iš anglų kalbos išvertęs edukacines knygas vaikams.

Jo vedamos geografijos ir kitų dalykų pamokos vyksta ne tik gimnazijoje, bet ir Kruonio HE ar Molėtų observatorijoje. Jis su mokiniais keliauja ne tik po Lietuvą, bet ir į JAV Tenesio valstiją, Argentiną ir Urugvajų.

Dr. S. Šabanovo mokiniai įsivertina mobiliosiomis programomis, ugdymo procese kūrybingai pritaikomos išmaniosios GIS (geografinės informacinės sistemos), GPS (geografinės padėties sistemos) programos, „Arcgis Online“ sistema, interaktyvieji žemėlapiai, 3D erdvės technologijos.

Vos pradėjęs dirbti po 3 metų savo mokykloje buvo išrinktas Metų mokytoju.

Lituanistinio švietimo mokytojo (dėstytojo) premijos laureatu šiemet tapęs Gruzijos technikos universiteto Lietuvių kalbos ir kultūros centro vadovas prof. Vidas Kavaliauskas yra įvertintas už sėkmingą lietuvių kalbos propagavimą Gruzijoje, abiejų šalių kultūrinių ryšių plėtrą.

Kasmet centras pritraukia vis daugiau studentų gruzinų, kurie mokosi lietuvių kalbos. Šiemet rudens semestre jų buvo apie 80. Jo studentai ne tik lietuviškai gieda Lietuvos himną, dainuoja dainas, bet ir rengia bakalauro darbus apie Lietuvos ir Gruzijos santykius, o 7 studentai šiemet atvyko studijuoti į magistrantūros studijas lietuvių kalba.

V. Kavaliauskas yra apdovanotas Lietuvos Vyriausybės, Seimo, ministerijos padėkomis, o 2015 m. jam suteiktas Gruzijos technikos universiteto garbės daktaro vardas.

Šios premijos dydis - 1900 eurų.

Kaip skelbė ELTA, šiemet, minint Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, skirtos ne penkios, kaip įprastai, o šešios Metų mokytojo premijos. Vienos premijos dydis - 4 560 eurų.

Premija skiriama mokytojams už praktinės veiklos nuopelnus, aktyvų ir kūrybišką darbą, jų mokinių pasiekimus, pilietiškumo, bendrų žmogiškų vertybių ugdymą, aktyvų dalyvavimą ne tik mokyklos bendruomenėje, bet ir visuomenėje.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Lenkijos Senato maršalkos atsakas prieš Lietuvą užsimojusiai Cytackai: ponia, to nebus (182)

Balandį Torūnėje (Lenkija) vykusiame „Polonijos suvažiavime“ Vilniaus tarybos narei Renatai...

Apie emigrantus romaną parašęs ukrainietis turi patarimą išvažiuojantiems iš Lietuvos (2)

Asimiliuotis taip, kad niekas nesuprastų tavo kilmės, ar integruotis išliekant lietuviu? Užsienyje...

Streikus išprovokavusios žydų reformos: ar tai gresia visos Europos krepšiniui? (10)

„Eurolyga virsta monstru“, – Krepšinis.lt pareiškė Nikola Vujčičius. Tokiais žodžiais...

Antstoliams perduotos skolos skandina tiek žmonių, kiek gyvena Kaune (45)

Vienas iš dešimties Lietuvos gyventojų turi skolų, perduotų antstoliams. Tai 250 tūkst....

Atšauktas susitikimas su Kim Jong Unu: pasakė, kas nutiko iš tikrųjų (24)

Likus savaitei, Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas nusprendė atsisakyti susitikimo...

Rūta Vainienė. Valstybinių verslų reinkarnacija. Konkurencija, sudie! (37)

Pamirškime tuo laikus, kai valstybė aktyviai vykdė privatizavimą. Kai už privatizavimą gaunamos...

„Nevėžio“ krepšininkai grasina nežaisti su „Žalgiriu“ (7)

Kėdainių „Nevėžio“ krepšininkai prieš galimai paskutines savo sezono rungtynes organizuoja...

Seksualine prievarta kaltinamas prodiuseris Weinsteinas pasidavė Niujorko policijai (1)

Holivudo magnatas Harvey Weinsteinas penktadienį atvyko į Niujorko policijos nuovadą...

Naujausia statistika: kuriose įmonėse algos skiriasi labiausiai (68)

Tarp didžiausių darbdavių daugiausiai ir mažiausiai uždirbančiųjų darbuotojų atlyginimai...

Dingusios trijų vaikų mamos istorija darosi vis keistesnė: moters kortele atsiskaityta parduotuvėje papildyta (61)

Dingusi vilnietė 36 metų Viktorija Šestelinskaja iki šiol nerasta. Iš namų ji išėjo...