aA
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigė, kad antradienį Sveikatos apsaugos ministerijoje suburta medikų ekspertų grupė parengė vidines rekomendacijas medikų bendruomenei dėl koronaviruso gydymo Lietuvoje.
Medikų ekspertinė grupė: saviizoliacija – vienintelis būdas stabdyti koronaviruso plitimą visuomenėje
© Shutterstock

„Nė vieno naujo koronaviruso atvejo nėra nustatyta (...) Bet šiandien paruošėme rekomendacijas, algoritmus medikams“, – teigė A. Veryga.
Pasak jo, nustatant koronavirusą svarbi kiekviena diena bei valanda.
„Kaip rodo dabartinė situacija, nustatant ir gydant užsikrėtusiuosius COVID-19, svarbi kiekviena diena ir valanda. Visame pasauliui yra didžiulis iššūkis, kaip „perprasti“ ir suvaldyti koronavirusą.

Susisteminta, moksliniais tyrimais paremta informacija leis mūsų šalies gydymo įstaigoms būti pasirengus, pasinaudoti gerąja savo ir kitų šalių gerąja patirtimi“, – sakė A. Veryga.

Prašo visuomenės kantrybės

Santaros klinikų Infekcinių ligų centro vadovė Ligita Jančiuvienė teigia, kad pacientai dažnai skundžiasi, jog tyrimų atsakymų laukia itin ilgai. Bet, pasak L. Jančiuvienės, šiuo metu jie nieko pakeisti negali.

„Norėčiau paprašyti visuomenės, jei pacientas atvežamas į gydymo įstaigą ir jam tenka užtrukti skubios pagalbos skyriuje. Kadangi mes esame sutarę gaires, kokius tyrimus reikia atlikti ir kokius sprendimus priimti, laikas iki tyrimų rezultatų gali užtrukti iki 12 valandų, net iki 24 valandų Mes, medikai, prašome žmonių ramybės, supratimo ir pasiruošimo, kad teks gydymo įstaigoje užtrukti“, – sakė ji.

Tuo metu Greitosios medicinos pagalbos asociacijos valdybos pirmininkas Nerijus Mikelionis prašė visuomenės įvertinti savo būklę ir, tik pasikonsultavus su Nacionalinio sveikatos centro specialistais, kviesti greitąją pagalbą.

„Prieš skambinant 112 ar 003, pasinaudokite suteikta galimybe pasikonsultuoti su Nacionalinio sveikatos centro specialistais ir įsitikinti, ar tikrai jums reikalinga tokia pagalba. Todėl, kad greitoji medicinos pagalba, kaip ir visa sveikatos sistema, turi ir kitų užduočių. Mes turime teikti būtinąją pagalbą nukentėjusiems, susirgusiems, ir darbo apimtys yra didelės. Tikrai labai norėtume paprašyti žmonių įsivertinti savo būklę. Pasikonsultuoti su specialistais, su kuriais yra galimybė suteikta konsultuotis, ir tik tuomet kreiptis 112 arba 003“, – teigė N. Mikelionis.

Saviizoliacija – vienintelis kelias, kovojant su viruso plitimu

Kauno klinikinės ligoninės Infekcinių ligų klinikos vadovė Auksė Mickienė teigia, kad Lietuvoje dar nėra blogojo scenarijaus, kuomet liga pradėtų plisti po visą visuomenę.

„Supraskite, kad liga turi dvi stadijas. Kuomet plinta ir yra problema žmonių, kurie iš kažkur grįžo ir susirgo šita liga. Antra stadija, kur virusas plinta jau visoje visuomenėje. Turime džiaugtis, kad esame tik pirmoje stadijoje, kuomet mes įtariame ligą tik tiems žmonėms, kurie grįžę iš pavojingų rajonų. Kritinis momentas, kad stadija A nepereitų į stadiją B ir kad liga neišplistų į visuomenę, tai – saviizoliacija namuose pagal labai aiškiai įvardintas 14 dienų rekomendacijas. Norėčiau paprašyti visų žmonių, kad jie laikytųsi šių rekomendacijų“, – teigė ji.

ELTA primena, kad Lietuvoje patvirtintas vienintelis koronavirusu (COVID-19) susirgęs asmuo. Tai 39 metų šiaulietė, kuri iki šiol gydoma Respublikinėje Šiaulių ligoninėje.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(6 žmonės įvertino)
3.3333

Top naujienos

Apžvalgininkai apie Lietuvą po koronaviruso krizės: kai kurios sritys pasikeis negrįžtamai (14)

„Turime vieną tų momentų, kurie keičia labai daug aspektų. Kaip Rugsėjo 11-oji , kaip...

Už parduotuvių svaigalus vartojantiems vyrams – karantinas nė motais: buriuojasi be jokių apsaugų ir keikia valdžią (260)

Du draugai, Denisas ir Romanas iš Švenčionių , koronaviruso epidemijos nebijo ir apie tai...

Ukmergės savivaldybės atstovai: pagaliau turime gerų naujienų (20)

Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktorius Darius Varnas pirmadienio vakarą...

Pranešama apie pirmąją mirtį koronaviruso židiniu tapusioje Marijampolėje (123)

Marijampolės savivaldybės administracijos vadovas Karolis Podolskis savo „Facebook“ paskyroje...

Šioms profesijoms atėjo labai sunkus metas: darbuotojai, kurių dėl karantino bus atsisakoma pirmiausiai (77)

Anot specialistų, Covid-19 krizė sustabdė ekonomiką ir kai kurių specialybių veikla šiuo...

Bugavičiaus nužudymo byloje – su teisėsauga bendradarbiaujančio liudytojo pasakojimas (63)

Kauno šešėlinio pasaulio veikėjo Deimanto Bugavičiaus nužudymo bylos nagrinėjimas pamažu...

Savarankiškai dirbantieji susidūrė su trukdžiais: registracija išmokai truko visą dieną (23)

Šalyje paskelbus karantiną, daugelis savarankiškai dirbančių asmenų buvo priversti nutraukti...

Benamio linksmybės Prancūzijoje: izoliavosi prekybos centre, išgėrinėjo ir žiūrėjo pornofilmus

Prancūzijoje , Po mieste, Lenkijos pilietis pasiliko prekybos centre po jo uždarymo.

Koronaviruso protrūkis Marijampolėje: gydytojai sako apie tai įspėję prieš keletą savaičių karantinuotieji teigia negaunantys maisto (247)

Pirmadienį Marijampolės ligoninėje, kuri yra savivaldybės įsteigta viešoji įstaiga –...

Naujojoje Zelandijoje gyvenanti lietuvė apie šalyje įvestą karantiną: vietiniai laikosi taisyklių ir netoleruoja, jeigu kažkas jų nesilaiko (6)

Renginių režisierė ir dramos mokytoja Eglė Šimkevičiūtė-Kulvelis pernai pasirodžiusią knygą...

|Maža didelių žinių kaina