aA
Streiku grasinantys teismo medicinos ekspertai penktadienį prie Sveikatos reikalų ministerijos piketavo su lavonmaišiais.
© DELFI / Kiril Čachovskij

„Šiandien ponas - rytoj lavonas“, „Ar teismo medicina rūpi SAM?“, „Teismo ekspertizė - visuomenės saugumo garantas!“, „Atlyginimų mažinimui - ne!“, „Kodėl krizė baigėsi, o bazinis dydis yra krizinis? 2008 m. - 142 eurai, 2018 m. - 132 eurai!“ Tokiais plakatais mėgino pabudinti už SAM sienų sėdinčiuosius teismo medicinos ekspertai.

Kaip Eltai sakė Teismo medicinos ekspertų profesinės sąjungos (TMEPS) pirmininkas Giedrius Kisielius, reikalavimai SAM ir kitoms valdžios institucijoms perduoti antradienį.

Teismo medikas - irgi medikas, pabrėžė G. Kisielius, su 14 kolegų iš teismo medicinos tarnybos atvykęs prie Sveikatos apsaugos ministerijos. Pritariančiųjų piketui buvo gerokai daugiau, tačiau teismo medicinos ekspertai paisė leidimo piketuoti ne didesnėje grupėje.

Teismo medicinos darbuotojai, prisidėję nustatant sunkių nusikaltimų vykdytojus, tyrę Zigmanto Sierakausko ir Adolfo Ramanausko-Vanago palaikus, su SAM atstovais aptarė įteiktus reikalavimus ir įspėjo, kad nevykdant jų bus ruošiamasi daliniam streikui, kuris sutrikdys ikiteisminio tyrimo ir teismų darbą.

Profsąjungų teigimu, viešai deklaruojamas darbo užmokesčio padidėjimas Lietuvos sveikatos priežiūros sektoriuje iki šiol nepalietė kai kurių medicinos sričių darbuotojų grupių. Dalis biudžetinių sveikatos priežiūros įstaigų, tokių kaip Valstybinė teismo medicinos tarnyba, pavaldi Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM), kurios veikla nefinansuojama iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF), savo darbuotojų darbo užmokesčio padidinimui papildomų lėšų negauna.

Šiandien VTMT gydytojų, ekspertų vidutinis darbo užmokestis - 1154 eurai (neatskaičius mokesčių), tai yra 30 proc. mažiau už oficialiai skelbiamą šalies gydytojų darbo užmokesčio vidurkį (1664 eurai etatui, 2018 metų pirmo pusmečio duomenimis). Žinant, kad antrą šių metų pusmetį yra skirta papildomai lėšų iš PSDF finansuojamų įstaigų darbuotojų darbo užmokesčiui, šis atotrūkis metų pabaigoje bus dar didesnis.

„Taikant naująją biudžetinių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo tvarką nuo 2018 m. vasario 1 d. susidarė kuriozinė situacija, kai daliai VTMT darbuotojų, tarp jų ir teismo medicinos ekspertams, turintiems ilgametę ekspertinio darbo patirtį (10 metų ir daugiau), darbo užmokestis sumažėjo vidutiniškai 12,7 proc. Dėl to grupė darbuotojų, tarp kurių ir teismo medicinos ekspertai, gauna mažesnį darbo užmokestį, nei gaudavo 2008 metais. Turime pabrėžti, kad šių darbuotojų pareigos, atliekamas darbas iš esmės nesikeitė, o darbo krūvis netgi išaugo“, - pabrėžė TMEPS pirmininkas G. Kisielius.

Pasak jo, aštuntus metus besitęsianti VTMT darbuotojų darbo užmokesčio stagnacija demotyvuoja darbuotojus ir sukelia neigiamus padarinius. Pasidarė ne tik sunku pritraukti naujus specialistus ir pagalbinius darbuotojus, kurie turi dirbti ypatingomis darbo sąlygomis, bet ir jau dirbantys specialistai palieka šią profesiją. Tai jau rimtas pavojaus signalas, kuris, deja, vis dar yra ignoruojamas atsakingų valdžios pareigūnų.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ūkio ministras apie maisto kuponus: nežinau, iš kur atsiranda tokios idėjos (129)

Ar kainų mažinimą pagrindiniu tikslu išsikėlusi vyriausybė savęs neįvarė į kampą? „ Delfi...

Panevėžį drebina kūdikio netektis: po ligoninės išvadų – neįtikimos ir šokiruojančios detalės (42)

Kūdikio Respublikinėje Panevėžio ligoninėje spalį netekusios Ilonos iš mažo miestelio...

Į Maroką sugrįžti nenorėtų: vietiniai dedasi šventais, o išdarinėja velniai žino ką (48)

Manau, visi nors kažką girdėję apie Marakešą žino tą chrestomatinę situaciją, kai žioplam...

Moters gyvenimas priminė košmarą: kai tokie artimieji, tai ir priešų nereikia (5)

Vieni vaikystę prisimena su nostalgija, kiti – su baime. Šiurpia istorija pasidalinusią Aušrą...

Nuo likimo nepabėgęs Adomaitis: žinojome, kad bus problemų (22)

Vienas geresnių sezono rungtynių sužaidęs Vilniaus „Rytas“ atitinkamos satisfakcijos negavo...

Kinija demonstruoja savo paslaptingąjį „J-20“ (68)

Kinijos karinės oro pajėgos Žuhajuje vykusioje tarptautinėje aviacijos parodoje pademonstravo savo...

Vilniaus naktinių klubų gražuolės turi savo taisykles: geria kavą, prašo vaikinų palydos ir maskuojasi juodai (33)

Ne paslaptis, kad naktiniai klubai – kaip atskiras pasaulis. Tai, kas juose vyksta po vidurnakčio,...

Kalėjimų sistemoje bręsta naujas skandalas (60)

Skandalas Kauno tardymo izoliatoriuje. Nukentėjusysis tvirtina, kad prieš pat teismo posėdį į...

Iš emigracijos grįžusi lietuvė ir toliau renkasi mokėti mokesčius Britanijai (219)

Laisvas darbo jėgos judėjimas Europos Sąjungoje (ES) leidžia per savo karjeros metus lengvai...

Gražuolė brazilų tinklinio žvaigždė savo gerbėjus lepina net tik įspūdingu žaidimu (1)

Viena iš gražiausių ir karščiausių sportininkių vadinama Jaqueline Maria Pereira de Carvalho...