„Derybos vyksta labai sėkmingai. Mes konstruktyviai laikomės savo pozicijos, nepaisant „valstiečių“ lyderio bandymų sumenkinti mus. Mes laikomės konstruktyvios pozicijos. Mes manome, kad opozicija turi turėti lyderį ir bendrą veikimą ten, kur tai yra įmanoma“, – „Žinių radijui“ penktadienį sakė A. Mazuronis.
„Jei ne kitą savaitę, tai per dvi savaites mes turėsime ir opozicijos lyderį, ir dar vieną valdybos narį. Aš tikiu, kad mes turėsime pasirašytą susitarimą bent jau tarp Darbo partijos ir tarp Valstiečių ir žaliųjų frakcijos“, – pažymėjo politikas.
Jo teigimu, opozicijos lyderio pareigybė bus rotuojama. Ar juo „valstiečiai“ skirs ekspremjerą Saulių Skvernelį, teigė A. Mazuronis, spręs patys „valstiečiai“.
„Opozicijos lyderis bus rotuojamas. „Valstiečiai“ savo išsirinks, nenoriu piršti savo nuomonės, bet man atrodo, kad logiška būtų, jei juo taptų Saulius Skvernelis“, – sakė A. Mazuronis.
Pasak jo, bent jau kol kas susitarimas turėtų būti tarp dviejų opozicinių frakcijų – „valstiečių“ ir „darbiečių“. A. Mazuronio manymu, natūralu, kad partijos pirmininko rinkimų nuotaikomis gyvenantys socialdemokratai į bet kokius opozicinių jėgų susitarimus žvelgia atsargiai.
„Logiška, kad, kol partija neturi partijos pirmininko, tokius svarbius klausimus, ar būti opozicinėje koalicijoje ar nebūti... Jie mato „valstiečiuose“ didelę grėsmę, bijo palįsti po gausesne „valstiečių“ frakcija. Tai strateginis klausimas, į kurį turi atsakyti partijos vadovybė su naujai išrinktu pirmininku. Tad kol nėra LSDP pirmininko, aš pilnai juos suprantu, kad šis sprendimas jiems sudėtingas“, – svarstė politikas.
Jo teigimu, kol kas nepanašu, kad prie opozicinių frakcijų susitarimo galėtų jungtis Mišriai Seimo narių grupei priklausantys parlamentarai. Pasak A. Mazuronio, įkurti naujos frakcijos iš Mišriai Seimo narių grupei priklausančių parlamentarų nesiseka, o ir iniciatyvos, jo teigimu, jungtis prie „valstiečių“ ir „darbiečių“ susitarimo pavieniai Mišrios Seimo narių grupės parlamentarai nerodo.
„Jei jie susikurs kažkokią frakciją, galės dalyvauti opoziciniame susitarime. Kol nėra frakcijos – tol gali atskiri nariai prisijungti prie opozicinio susitarimo kaip atskiri Seimo nariai. Tačiau tokių iniciatyvų ar noro aš kol kas neišgirdau“, – teigė jis.
Top naujienos
Šaltiniai Kremliuje – apie itin netikėtą Vakarų sprendimą: žlunga Putino planai papildyta (6)
Tarptautinio Baudžiamojo Teismo (TBT) sprendimą išduoti Rusijos prezidento Vladimiro Putino...
Išryškėjęs Vilniaus žemėlapis: kokius politikus sostinėje rinko mikrorajonai (20)
Kova dėl sostinės mero kėdės baigėsi konservatoriaus Valdo Benkunsko pergale. Vis dėlto jo...
Prabilo apie Lietuvą galintį pažeminti sprendimą: jau teko imtis veiksmų (14)
Baltarusijos opozicijos politikas Pavelas Latuška teigia dar prieš kelis mėnesius žinojęs apie...
Gražuliui liūdnos dienos: startavo jo apkaltos procedūra (3)
Seimo valdančiųjų iniciatyva Seime startavo Mišrios Seimo narių grupės nario Petro Gražulio...
Ekspertas: Rusija sėdi ant tiksinčios bombos – svarbu, ką pasakys Xi Jinpingas
Kinija Xi Jinpingo kelionę į Maskvą šią savaitę pavadino „draugystės kelione“. Derybos...
Pristatyta mokesčių reforma: individualiai dirbančių laukia mokesčių didinimas, atsisakoma populiarios lengvatos papildyta (109)
Po ilgos tylos antradienio rytą finansų ministrė Gintarė Skaistė pristatė ilgai paslaptyje...
Psichiatru Lukiškėse dirbęs Aleksandras papasakojo, kas vykdavo už aklinų sienų: vienas įvykis įsiminė visam gyvenimui
Pragaro vartai pačioje Vilniaus širdyje. Kalėjimas, kurio nebeliko. Bet jis buvo ištisus 115...
Karas Ukrainoje. Žiniasklaida: laukia kritinis pusmetis – ir ne tik Ukrainai Ukraina po atakų Kryme: okupantams jau laikas išvykti (2)
Sprogimas Džankojaus mieste, Kryme, naktį į antradienį sunaikino Rusijos „Kalibr“ kruizines...
Lietuvio eksperimentas Vienoje: ar didelėmis kainomis garsėjančioje Austrijos sostinėje įmanoma pigiai pakeliauti?
Kai būna visokios lėktuvų bilietų akcijos aš mėgstu prisipirkti skrydžių bent pusei metų į...