aA
Visuomenės nepasitenkinimą siūlymu įteisinti medžioklę lankais sukėlęs aplinkos ministras Kęstutis Mažeika pirmadienio vakarą keičia savo nuomonę.
Kęstutis Mažeika
Kęstutis Mažeika
© Laisves.tv

„Kad nebūtų bereikalingų emocijų, šiandien pavedžiau atsakingai viceministrei, kuri yra ir komisijos pirmininkė, kad būtent šį punktą išbrauktų. Artimiausiu metu, kai susitiksime su medžiotojų bendruomene, dalyvaujančioje ir patariamojoje komisijoje, tas klausimas bus dar kartą iškeltas, atsakytas ir diskusija turėtų vykti plačiau“, – LRT laidoje „Dienos tema“ sakė K. Mažeika.

Tarybos pirmininke K. Mažeika paskyrė sau pavaldžią viceministrę Rasą Vaitkevičiūtę. Delfi jau rašė, kad ji yra medžiotoja, aktyvi šios bendruomenės narė. 2019 metais Delfi rašė, kad naujai paskirta aplinkos viceministrė R. Vaitkevičiūtė galbūt netinkamai deklaravo privačius interesus, – nenurodė savo narystės medžiotojų organizacijoje. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija konstatavo, kad viceministrė iš tiesų pažeidė įstatymą.

Delfi kėlė klausimą, kad R. Vaitkevičiūtė galbūt priklauso medžiotojų organizacijai. Žurnalistai tuomet kreipėsi į naujai paskirtą aplinkos viceministrę R. Vaitkevičiūtę ir paklausė, ar ji priklauso kokiam nors medžiotojų būreliui. „Nepriklausau jokiam medžiotojų klubui“, – į Delfi žurnalistų klausimą atsakė viceministrė.

Viceministrė pateikė savo versiją Medžioklės tvarkymo konsultacinės tarybos pirmininkė, aplinkos viceministrė R. Vaitkevičiūtė laidoje Delfi diena pateikė savo versiją, kaip ir kodėl buvo priimtas toks sprendimas. „Pirmiausia, turbūt reikėtų paaiškinti, kad toks sprendimas nebuvo priimtas, tiesiog buvo įvestas draudimas ir aš tuoj pasakysiu kodėl. Draudimas buvo įvestas po praėjusiais metais birželio mėnesį priimto Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo, kuris panaikino lankų ir strėlių reglamentavimą, kaip tai galima naudoti.

Todėl jau liepą sulaukėme medžiotojų klausimų, ar galėtume naudoti lankus ir kaip tai atrodytų. Po tokių pasisakymų pradėjome žiūrėti, kaip čia bus, ir įvedėme draudimą, nes ES teisės aktai nepasisako ir nereglamentuoja medžioklinių lankų ir strėlių, todėl mes valstybėje turėjome ateinančių medžioklės taisyklių metu įvesti šį reglamentavimą, stabdydami per draudimą, kad iki 2020 metų lankai medžioklėje negalės būti naudojami“, – sakė viceministrė.

Seimo nariai nepritaria

Įįsakymas 2022 m. įteisinti Lietuvoje medžioklę lankais neturi nieko bendro su Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos (LVŽS) partijos arba frakcijos pozicija šiuo klausimu, teigė partijos pirmininkas Ramūnas Karbauskis. „Esu dėkingas visuomenei, kad taip aštriai sureagavo.

Jeigu visuomenė būtų nesureagavusi, mes tikrai tai būtume pastebėję. Ir būtume padarę žingsnius, nes LVŽS partija ir frakcija turi negatyvų požiūrį į medžioklę lankais ir naktinio matymo priemonių naudojimą. Tą puikiai žino ministras“, – sakė R. Karbauskis.

Savo nuomonę šiuo klausimu išsakė ir premjeras Saulius Skvernelis. „Dar kartą dėl medžioklės su lankais. Šiandien apie tai kalbėjausi su aplinkos ministru. Mano nuomonė nepasikeitė: tokia priemonė yra neišdiskutuota, nereikalinga ir nepriimtina. Tokia priemonė įsigalioti negali“, - rašė S. Skvernelis.

Seimo vicepirmininkas Arvydas Nekrošius ir Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė pirmadienį įregistravo Medžioklės įstatymo pataisas, kurios neleistų aplinkos ministrui tvirtinti leidžiamų naudoti medžioklėje įrankių sąrašo.

|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(7 žmonės įvertino)
5.0000

Top naujienos

Nausėda Landsbergiui: už Astravo statybų stovi Maskva, Putinas atvažiuoja į atidarymą papildyta 15:48 (389)

Prieš Astravo atominę elektrinę su bendraminčiais Politinių kalinių ir tremtinių ir...

JK žvalgyba: Rusijos programišiai bandė pavogti kuriamą COVID-19 vakciną papildyta 16.30 (131)

Rusijos kibernetiniai šnipai bandė pavogti kuriamą koronaviruso vakciną , teigė Jungtinės...

Su valstybe susijusių įmonių vadovai ir jų turtai: yra ir milijonų, ir skolų (14)

Trečiadienį Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) paskelbė gyventojų pajamų turto deklaracijas...

Prezidentūra: Astravo AE kelia grėsmę Lietuvai

Valstybės gynimo taryba (VGT) ketvirtadienį aptarė Lietuvos pasienyje baigiamos statyti Astravo...

Skvernelis: grįžus iš trečiųjų šalių, būtų privaloma izoliuotis ir lietuviams papildyta (56)

Ministrų kabinetas ketvirtadienį apsisprendė, kad į Lietuvą iš trečiųjų šalių atvykstantys...

Oksfordo universiteto mokslininkai nusiteikę optimistiškai: kuriama vakcina rodo daug potencialo (10)

Pradiniai Oksfordo universiteto mokslininkų sukurtos potencialios vakcinos nuo COVID-19...

Spauda: Rusija pasinaudojo Trumpo administracijos teikta slapta informacija medžiojant Čečėnų disidentus Europoje veikė „Krikštatėvio“ pricipais

Rusija reguliariai išnaudojo Jungtinių Valstijų intensyvesnio dalijimosi informacija politiką,...

BMW ir motociklo susidūrimas Kaune: teisės vairuoti neturintis motociklininkas ligoninėje (4)

Trečiadienį, prieš pat vidurnaktį, į Žaliakalnį suskubėjo visos specialiosios tarnybos, čia...

Jamie Oliverio šeimoje – sudėtingas laikas: žmona neteko vaikelio (5)

Žymiojo virtuvės šefo Jamie Oliverio (45 m.) šeima per karantiną išgyveno skaudų smūgį –...

Meghan Markle suknelę sukūrusi Vita Murauskienė: nemanau, kad vakarais princas blynus kepa, o Meghan internete suknelių ieško (79)

Prieš porą dienų garsiai nuskambėjo istorija, kad Meghan Markle pasipuošė lietuvių prekės...

|Maža didelių žinių kaina