aA
Visuomenės nepasitenkinimą siūlymu įteisinti medžioklę lankais sukėlęs aplinkos ministras Kęstutis Mažeika pirmadienio vakarą keičia savo nuomonę.
Kęstutis Mažeika
Kęstutis Mažeika
© Laisves.tv

„Kad nebūtų bereikalingų emocijų, šiandien pavedžiau atsakingai viceministrei, kuri yra ir komisijos pirmininkė, kad būtent šį punktą išbrauktų. Artimiausiu metu, kai susitiksime su medžiotojų bendruomene, dalyvaujančioje ir patariamojoje komisijoje, tas klausimas bus dar kartą iškeltas, atsakytas ir diskusija turėtų vykti plačiau“, – LRT laidoje „Dienos tema“ sakė K. Mažeika.

Tarybos pirmininke K. Mažeika paskyrė sau pavaldžią viceministrę Rasą Vaitkevičiūtę. Delfi jau rašė, kad ji yra medžiotoja, aktyvi šios bendruomenės narė. 2019 metais Delfi rašė, kad naujai paskirta aplinkos viceministrė R. Vaitkevičiūtė galbūt netinkamai deklaravo privačius interesus, – nenurodė savo narystės medžiotojų organizacijoje. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija konstatavo, kad viceministrė iš tiesų pažeidė įstatymą.

Delfi kėlė klausimą, kad R. Vaitkevičiūtė galbūt priklauso medžiotojų organizacijai. Žurnalistai tuomet kreipėsi į naujai paskirtą aplinkos viceministrę R. Vaitkevičiūtę ir paklausė, ar ji priklauso kokiam nors medžiotojų būreliui. „Nepriklausau jokiam medžiotojų klubui“, – į Delfi žurnalistų klausimą atsakė viceministrė.

Viceministrė pateikė savo versiją Medžioklės tvarkymo konsultacinės tarybos pirmininkė, aplinkos viceministrė R. Vaitkevičiūtė laidoje Delfi diena pateikė savo versiją, kaip ir kodėl buvo priimtas toks sprendimas. „Pirmiausia, turbūt reikėtų paaiškinti, kad toks sprendimas nebuvo priimtas, tiesiog buvo įvestas draudimas ir aš tuoj pasakysiu kodėl. Draudimas buvo įvestas po praėjusiais metais birželio mėnesį priimto Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo, kuris panaikino lankų ir strėlių reglamentavimą, kaip tai galima naudoti.

Todėl jau liepą sulaukėme medžiotojų klausimų, ar galėtume naudoti lankus ir kaip tai atrodytų. Po tokių pasisakymų pradėjome žiūrėti, kaip čia bus, ir įvedėme draudimą, nes ES teisės aktai nepasisako ir nereglamentuoja medžioklinių lankų ir strėlių, todėl mes valstybėje turėjome ateinančių medžioklės taisyklių metu įvesti šį reglamentavimą, stabdydami per draudimą, kad iki 2020 metų lankai medžioklėje negalės būti naudojami“, – sakė viceministrė.

Seimo nariai nepritaria

Įįsakymas 2022 m. įteisinti Lietuvoje medžioklę lankais neturi nieko bendro su Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos (LVŽS) partijos arba frakcijos pozicija šiuo klausimu, teigė partijos pirmininkas Ramūnas Karbauskis. „Esu dėkingas visuomenei, kad taip aštriai sureagavo.

Jeigu visuomenė būtų nesureagavusi, mes tikrai tai būtume pastebėję. Ir būtume padarę žingsnius, nes LVŽS partija ir frakcija turi negatyvų požiūrį į medžioklę lankais ir naktinio matymo priemonių naudojimą. Tą puikiai žino ministras“, – sakė R. Karbauskis.

Savo nuomonę šiuo klausimu išsakė ir premjeras Saulius Skvernelis. „Dar kartą dėl medžioklės su lankais. Šiandien apie tai kalbėjausi su aplinkos ministru. Mano nuomonė nepasikeitė: tokia priemonė yra neišdiskutuota, nereikalinga ir nepriimtina. Tokia priemonė įsigalioti negali“, - rašė S. Skvernelis.

Seimo vicepirmininkas Arvydas Nekrošius ir Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė pirmadienį įregistravo Medžioklės įstatymo pataisas, kurios neleistų aplinkos ministrui tvirtinti leidžiamų naudoti medžioklėje įrankių sąrašo.

|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(7 žmonės įvertino)
5.0000

Top naujienos

Į politiką grįžtanti Graužinienė: tiek, kiek atlaikiau, teko tik vienetams (52)

Buvusi Seimo pirmininkė, iš viešumos vienam politiniam ciklui pasitraukusi Loreta Graužinienė...

Ekonomistai – apie neramumų Baltarusijoje pasekmes Lietuvai: įžvelgia rizikų, siūlo įsileisti daugiau imigrantų (34)

Ekonomistų teigimu, pastarųjų dienų įvykiai Baltarusijoje trumpuoju laikotarpiu neturės...

Pamirškite, kad COVID-19 pasireiškia tik karščiavimu ir kosuliu – medikams susirūpinimą kelia visai kiti simptomai (212)

Jungtinėse Valstijose pradėjus plisti koronavirusui , dermatologai ant kai kurių paciento odos...

Aviakompanija „Cathay“ po 1,3 milijardo dolerių nuostolių įspėja apie didžiausią krizę

„Cathay Pacific Airways Ltd“ pranešė, kad dar kurį laiką nesitiki reikšmingo verslo...

Minske – dar vienas neramus vakaras: pareigūnai panaudojo ašarines dujas, patvirtinta protestuotojo mirtis papildyta 23:59 (380)

Įvairiuose Minsko rajonuose trečiadienio vakarą rinkosi protestuotojų grupės. Portalo tut.by...

Mirė žurnalistas Aurelijus Katkevičius papildyta 21:20 (183)

Eidamas 58-uosius metus mirė žurnalistas, Lietuvos verslo dienraščio „Verslo žinios“...

Tyler Cowen

Ne, „bandos imunitetas“ negali mūsų visiškai apsaugoti nuo koronaviruso

Bandos imuniteto klausimas – o konkrečiau, ar kai kurie miestai ir regionai jį įgyja greičiau...

Kokios miško gėrybių kainos ir kaip uogas nusipirkti pigiau nei turguje kokios krituolių kainos

Ši vasara ypatinga kuo, kad Lietuvos miškai labai skiriasi. Ten, kur dar neseniai buvo grybautojų...

Baltarusių aktyvumas gali nustebinti net ukrainiečius: net atskiri kiemai ginasi prieš OMON'ą (548)

Protestai Baltarusijoje stipriai skiriasi nuo Ukrainos Maidano, čia į gatves išėję žmonės...

Kolegos prisimena Aurelijų Katkevičių: negalėjai nenorėti būti kaip jis (11)

Trečiadienio vakarą Lietuvą pasiekė liūdna žinia, kad Anapilin iškeliavo žurnalo „Verslo...

|Maža didelių žinių kaina