aA
Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) nusprendė kreiptis į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK), kad įvertintų naujai parengtą komisijos darbo reglamentą.
© DELFI / Domantas Pipas

Tuo tarpu VRK pirmininkės Lauros Matjošaitytės siūlymui, kad dėl svarstomo dokumento būtų kreiptasi į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT) antikorupcinio vertinimo, nepritarta. L. Matjošaitytė teigė tą padarysianti pati kaip įstaigos vadovė.

VRK posėdyje ketvirtadienį buvo numatyta balsuoti dėl naujo darbo reglamento, kuris leistų nariams užsirašyti daugiau darbo valandų, būtų atsisakyta reikalavimo teikti ataskaitas dėl konkrečių padarytų darbų, o komisijos nariai savo darbo laiką patys pažymėtų darbo laiko apskaitos žiniaraštyje, nurodydami trukmę valandomis.

Tokiems siūlymams nepritarianti VRK vadovė pasiūlė daryti pertrauką ir kreiptis į VTEK bei STT, kad jos įvertintų parengtą dokumentą. Siūlymui dėl VTEK buvo pritarta 8 komisijos nariams balsavus „už“, o dėl STT – ne, „už“ ir „prieš“ balsavus po 4 komisijos narius, vienas susilaikė.

„Tai nėra vienkartinio taikymo teisės aktas, jis lydi mus metai iš metų, aš manau, kad reikalingas tokio dokumento antikorupcinis vertinimas, kadangi mes patys negalime atlikti savo paties antikorupcinio vertinimo. Manau, kad visiškai nepamaišys šioje vietoje kreipimasis“, – sakė L. Matjošaitytė.

Konservatorių deleguotas atstovas Vilius Semeška komisijos pirmininkę VRK vadovę kaltino specialiai vilkinant balsavimą dėl naujo reglamento priėmimo.

„Aš nematau pagrindo kreiptis į specialiąsias tarnybas dėl mūsų vidaus dokumento, apie kokias korupcijas čia kalbame, apskritai nesuvokiu, tai nėra kažkokie išoriniai santykiai su viešaisiais pirkimais ar paslaugų teikimu“, – sakė V. Semeška.

„Tai akivaizdus, mano manymu, vilkinimas, nenoras naujo reglamento priimti, kuris daug kokybiškesnis, reglamentuoja pirmininkės veiksmus, raštų įkėlimus. Siūlau tikrai nestabdyti, kadangi dėl visų punktų esame balsavę, ir šiandien jį patvirtintume“, – tvirtino V. Semeška.

Jam prieštaravo liberalų deleguotas Maksimas Reznikovas, pažymėjęs, kad žiniasklaidoje pasirodžius kritinėms publikacijoms komisija privalo išsklaidyti kilusias abejones dėl naujos darbo tvarkos, ir tai geriausiai padaryti gavus atitinkamų institucijų įvertinimus.

„Mes turime pateikti atsakymą, kuris įtikintų visuomenę ir žiniasklaidą. Nėra kito varianto, tai yra būdas į tuos klausimus pateikti reikalingus atsakymus. Nebūtų toliaregiška pozicija ignoruoti visuomenę ir priimti projektą vien dėl to, kad turime teisę tai padaryti. Mes turime ir pareigą visuomenei paaiškinti, kas čia vyksta, ir tai geras būdas tai padaryti“, – kalbėjo M. Reznikovas.

Dienraštis „Lietuvos rytas“ šią savaitę paskelbė publikaciją, kad VRK narių parengtas naujas darbo reglamentas leistų užsirašyti daugiau darbo valandų, už kurias nereikėtų atsiskaityti.

Anot dienraščio, komisijos nariams, kuriems darbas VRK nėra pagrindinė jų veikla, prie dabar uždirbamų 500–600 eurų tai leistų prisidurti dar maždaug 300. Be to, norima atsisakyti reikalavimo nurodyti, kokius darbus VRK nariai dirbo, pagal naują tvarką užtektų nurodyti tik komisijos labui išdirbtų valandų skaičių ir kuriai kategorijai darbai priskiriami, pavyzdžiui, raštų rengimas, darbas darbo grupėse.

VRK vadovė L. Matjošaitytė nepritaria naujai tvarkai. Anot pirmininkės, tai neužtikrintų skaidrumo.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Landsbergis: Lietuva prarado Meką taip ir nesupratusi, ką iš tikrųjų turėjo (147)

Trečiadienį mirė vienas garsiausių lietuvių kilmės kino menininkų Jonas Mekas . Jam buvo 96-eri.

Andrius Užkalnis. Išaiškėjo, ką Užkalnis iš tikrųjų veikia JAV ir ką liepia dirbti jums (137)

Pamatėte nuotrauką ir žinote, kodėl iš tikrųjų taip ilgai ir dažnai būnu Amerikoje....

Rusija viešai pademonstravo raketą, galinčią sužlugdyti ginkluotės sutartį su JAV (74)

Rusija trečiadienį pademonstravo raketų sistemą, anot Vašingtono, pažeidžiančią svarbą...

Dainiaus Sinkevičiaus filmo „Pravieniškių mafija“ premjera (37)

Visą Lietuvą sudrebinusios ir kalėjimų sistemos tamsiąją pusę atskleidusios ir jau betseleriu...

Kelionės tikslas – Jordanija: turistų neišlepinti vietiniai atostogas paverčia tobulomis (40)

Prieš pradėdamas norėčiau įspėti – jei Jūs esate poilsį paplūdimyje mėgstantis turistas,...

Karbauskis nori pertvarkų partijoje: jau žino, kokių žmonių nebeliktų (17)

Artėjant Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos ( LVŽS ) suvažiavimui, į partijos narius...

Įtampa Vilniaus daugiabutyje: kaimynui pradėjus remontą – pradėjo griūti visas namas (171)

Nenori susipykti su kaimynu, nepradėk remonto, – sako žmonės. Vieno Vilniaus daugiabučio...

Rusijos grėsmių akivaizdoje – svarbus iššūkis Lietuvai: ekspertai įvardijo, koks žingsnis būtų pražūtingas (524)

Kas turi dar įvykti, kad lietuviai nebesiilgėtų Sovietų Sąjungos? Kuri šalis mums atrodo pati...

Statistikos analitikų prognozė „Žalgiriui“ negailestinga (12)

Eurolygos partneris eurohoops.net paskelbė prognozę, kaip atrodys galutinė turnyro lentelė po...

Iš „Eurovizijos“ atrankų pasitraukusiam Sashai Song gresia tūkstantinė bauda papildyta dainininko komentaru (13)

Trečiadienio vakarą LRT televizijoje filmuojant dar vieną „Eurovizijos“ atrankų laidą...