aA
Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) nusprendė kreiptis į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK), kad įvertintų naujai parengtą komisijos darbo reglamentą.
© DELFI / Domantas Pipas

Tuo tarpu VRK pirmininkės Lauros Matjošaitytės siūlymui, kad dėl svarstomo dokumento būtų kreiptasi į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT) antikorupcinio vertinimo, nepritarta. L. Matjošaitytė teigė tą padarysianti pati kaip įstaigos vadovė.

VRK posėdyje ketvirtadienį buvo numatyta balsuoti dėl naujo darbo reglamento, kuris leistų nariams užsirašyti daugiau darbo valandų, būtų atsisakyta reikalavimo teikti ataskaitas dėl konkrečių padarytų darbų, o komisijos nariai savo darbo laiką patys pažymėtų darbo laiko apskaitos žiniaraštyje, nurodydami trukmę valandomis.

Tokiems siūlymams nepritarianti VRK vadovė pasiūlė daryti pertrauką ir kreiptis į VTEK bei STT, kad jos įvertintų parengtą dokumentą. Siūlymui dėl VTEK buvo pritarta 8 komisijos nariams balsavus „už“, o dėl STT – ne, „už“ ir „prieš“ balsavus po 4 komisijos narius, vienas susilaikė.

„Tai nėra vienkartinio taikymo teisės aktas, jis lydi mus metai iš metų, aš manau, kad reikalingas tokio dokumento antikorupcinis vertinimas, kadangi mes patys negalime atlikti savo paties antikorupcinio vertinimo. Manau, kad visiškai nepamaišys šioje vietoje kreipimasis“, – sakė L. Matjošaitytė.

Konservatorių deleguotas atstovas Vilius Semeška komisijos pirmininkę VRK vadovę kaltino specialiai vilkinant balsavimą dėl naujo reglamento priėmimo.

„Aš nematau pagrindo kreiptis į specialiąsias tarnybas dėl mūsų vidaus dokumento, apie kokias korupcijas čia kalbame, apskritai nesuvokiu, tai nėra kažkokie išoriniai santykiai su viešaisiais pirkimais ar paslaugų teikimu“, – sakė V. Semeška.

„Tai akivaizdus, mano manymu, vilkinimas, nenoras naujo reglamento priimti, kuris daug kokybiškesnis, reglamentuoja pirmininkės veiksmus, raštų įkėlimus. Siūlau tikrai nestabdyti, kadangi dėl visų punktų esame balsavę, ir šiandien jį patvirtintume“, – tvirtino V. Semeška.

Jam prieštaravo liberalų deleguotas Maksimas Reznikovas, pažymėjęs, kad žiniasklaidoje pasirodžius kritinėms publikacijoms komisija privalo išsklaidyti kilusias abejones dėl naujos darbo tvarkos, ir tai geriausiai padaryti gavus atitinkamų institucijų įvertinimus.

„Mes turime pateikti atsakymą, kuris įtikintų visuomenę ir žiniasklaidą. Nėra kito varianto, tai yra būdas į tuos klausimus pateikti reikalingus atsakymus. Nebūtų toliaregiška pozicija ignoruoti visuomenę ir priimti projektą vien dėl to, kad turime teisę tai padaryti. Mes turime ir pareigą visuomenei paaiškinti, kas čia vyksta, ir tai geras būdas tai padaryti“, – kalbėjo M. Reznikovas.

Dienraštis „Lietuvos rytas“ šią savaitę paskelbė publikaciją, kad VRK narių parengtas naujas darbo reglamentas leistų užsirašyti daugiau darbo valandų, už kurias nereikėtų atsiskaityti.

Anot dienraščio, komisijos nariams, kuriems darbas VRK nėra pagrindinė jų veikla, prie dabar uždirbamų 500–600 eurų tai leistų prisidurti dar maždaug 300. Be to, norima atsisakyti reikalavimo nurodyti, kokius darbus VRK nariai dirbo, pagal naują tvarką užtektų nurodyti tik komisijos labui išdirbtų valandų skaičių ir kuriai kategorijai darbai priskiriami, pavyzdžiui, raštų rengimas, darbas darbo grupėse.

VRK vadovė L. Matjošaitytė nepritaria naujai tvarkai. Anot pirmininkės, tai neužtikrintų skaidrumo.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Paulius Gritėnas. Lūzeriai sėkmės ir lyderystės iliuzijoje (5)

Viešoji erdvė mums kasdien pateikia daugybę sėkmės ir lyderystės istorijų. Žiniasklaidoje,...

Girnius apie Pranckietį: tokios situacijos dar nėra buvę – tai išskirtinis atvejis (178)

„Matome sumaištį, anarchiją, chaosą ir, deja, cirką. Įtariu, kad tas cirkas turėtų...

Mačiulis: sumokėję visus mokesčius, viduriniosios klasės atstovai yra ant santykinio skurdo ribos (102)

„Viduriniosios klasės atstovai, uždirbdami vidutinį darbo užmokestį ir turintys šeimoje...

Ispanų žiniasklaida: „Real“ Kaune pakirto Šaro planas, neišnaudotas ūgis ir greitos Campazzo pražangos (3)

Po pirmojo pralaimėjimo šį sezoną ispanų leidiniai Madrido „Real“ nesėkmės Kaune...

Butų savininkams, slepiantiems rūkančių balkonuose tapatybę, grės 150 eurų bauda?

Seime svarstant siūlymą uždrausti rūkyti daugiabučių namų balkonuose, terasose ir lodžijose,...

Erdoganui – pergalė, kurios jis siekė daug metų respublikonų senatorius: tai tikrai ne paliaubos (11)

Praėjus dešimt dienų nuo akimirkos, kai Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas...

Iš 5 aukšto iškritusi ir vos nežuvusi vairuotoja reikalauja uždaryti „Europos“ automobilių aikštelę (88)

Dėl nesaugios prekybos centro „ Europa “ automobilių aikštelės, iš kurios iškritęs su...

Žmona papasakojo apie patikslintą Vido Antonovo vėžio diagnozę: paaiškėjo ligos stadija, bet tai ne vienintelė bloga žinia

Mafijos tėvu vadinamo Vido Antonovo šeimoje vyrauja neramios nuotaikos. Dar ne per seniausiai...

Mokytojų profsąjunga skelbia streiką: tai, kas pasiūlyta, yra pasityčiojimas (72)

Viena didžiausių šalyje mokytojų profsąjungų inicijuoja streiką dėl Vyriausybės planuojamo...

Pateikė informacijos apie oro užterštumą Alytuje

Spalio 17 d., ketvirtadienį, 16 val. Aplinkos apsaugos agentūros mobili laboratorija buvo perkelta...