aA
Kauno miesto mero Visvaldo Matijošaičio patarėjas Andrius Palionis sureagavo į socialdemokratės Ramintos Popovienės Seimui svarstyti pateiktą įstatymo projektą, reglamentuojantį gyventojų apklausą dėl Kauno miesto ir dalies Kauno rajono ribų sujungimo.
Visvaldas Matijošaitis
© DELFI / Karolina Pansevič

A. Palionis įsitikinęs, kad dabartinis įstatymas, nustatantis gyventojų apklausą dėl administracinių ribų pakeitimo, yra tinkamas, bet Seimo nariai yra suinteresuoti jį pakeisti, galimai siekiant padėti Kauno rajono mero Valerijaus Makūno interesams.

A. Palionio teigimu, Kauno miesto savivaldybė, nepriklausomai nuo to, koks Seimo sprendimas bus priimtas, ir toliau, svarstant Kauno teritorinių ribų klausimą, vadovausis galiojančiais įstatymais.

„Mes, (Kauno – ELTA) miesto savivaldybė, visą laiką vadovavomės ir vadovausimės visais įstatymais ir teisės aktais, kurie tuo metu galioja, tad čia viskas priklauso nuo Seimo ir Seimo narių, kokia bus jų nuomonė ir pozicija. Tik labai keista ir liūdna, jeigu Seimas ištikrųjų mato kažkokią problemą, susijusią su savivaldybių galimu jungimu ar su pačiu procesu, kaip dabar jis yra reglamentuotas“, – Eltai teigė A. Palionis.

Kauno mero patarėjas mano, kad Seimas, svarstydamas Teritorijos administracinių vienetų ir jų ribų įstatymo pakeitimo projektą, galimai, padeda Kauno rajono mero V. akūno interesams.

„Matome, kad nenorima žiūrėti į klausimą iš esmės, o norima spręsti susidariusią vieno kolegos problemą. Matant, kokie Seimo nariai pateikė tą pataisą, kokio siaurumo klausimas yra svarstomas, tai matosi, kad tai yra tiesiog bandymas užkardyti šitą Kauno miesto iniciatyvą“, – svarstė A. Palionis.

Patarėjas taip pat akcentavo, kad Seimo narių pateiktoje įstatymo pataisoje nenurodoma, kiek procentų nuo gyventojų turėtų ateiti, norint apklausą laikyti teisėta. A. Palionio teigimu, svarbu nagrinėti platesnį žiedinių savivaldybių klausimą, o ne tik susitelkti į apklausą reglamentuojantį įstatymą.

„Šioje vietoje aš skatinčiau tuos pačius Seimo narius žvelgti plačiau, į visų žiedinių savivaldybių klausimą, ir tada kalbėti, kokie procesai galėtų būti“, – savo siūlymais pasidalino pašnekovas.

Anot A. Palionio, Kauno miesto savivaldybė nesiruošia kovoti ir eiti prieš įstatymus, nes, tikino jis, atsakomybę už įstatymų leidimą turi prisiimti Seimas. Mero patarėjas taip pat akcentavo, kad pagrindinis Kauno miesto savivaldybės interesas yra išgirsti gyventojų nuomonę.

„Mums, kaip savivaldybei, yra svarbiau pačių gyventojų ir žmonių nuomonė nei instituciniai pasistumdymai. Mes tikrai nei vienu nei kitu atveju nesijausime nei laimėję, nei kažką pralošę, tiesiog matydami realią situaciją iškėlėme tokį siūlymą“, – Eltai sakė Matijošaičio patarėjas.

Kita vertus, A. Palionis suvokia riziką, kad tokia administracinių ribų keitimo iniciatyva gali supriešinti kiekvienos savivaldybės gyventojus, tačiau laikosi pozicijos, kad bet kokiu atveju situacija turi būti sprendžiama aukštesniu lygiu.

„Tokia iniciatyva galimai gali supriešinti kiekvienos savivaldybės, kurioje tokia apklausa būtų rengiama, gyventojus. Vieni gyventojai gali norėti, kiti nenorėti ir tada įvyktų gyventojų supriešinimas, bet čia vėlgi, matyt, turi būti sprendžiama aukštesniu lygiu“, – pripažino mero patarėjas.

Apibendrindamas A. Palionis teigė, kad konkrečios datos, kada Vidaus reikalų ministerijai bus pateikti dokumentai, tikrai nežino, bet patikino, jog Kauno miesto savivaldybė savo darbą atliks iki galo.

„Mes padarysime savo darbą iki galo, visiems, greičiausiai, pateiksime dokumentus, o paskui, tai daugiau institucijų turi pasisakyti šitoje vietoje. Mūsų tikslas išlieka tas pats – nebijoti paklausti pačių žmonių, ką jie mano“, – teigė A. Palionis.

ELTA primena, kad ketvirtadienį parlamentarai po pateikimo pritarė Seimo narės socialdemokratės R. Popovienės pateiktam projektui, kuriame siūloma numatyti, kad dalyvaujant gyventojų apklausoje ir balsuojant savo nuomonę galėtų pareikšti visi tos savivaldybės teritorijoje gyvenantys gyventojai, kurios teritoriją planuojama prijungti.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(9 žmonės įvertino)
3.6667

Top naujienos

Su alkoholiku tėvu užaugusi dukra: norėjau tik vieno – kad jis numirtų

Vaikystę praleidusi su nuo alkoholio priklausomu ir smurtaujančiu tėvu 35-erių Lina (tikrasis...

Politikams griebiantis paskutinio šiaudo, siūlo alternatyvą: padidinkime Seimo narių skaičių (248)

Seimas imasi siūlymų, kuriais rinkimų kartelė partijoms, patenkančioms į Seimą, siektų 4, o...

Dirba Lietuvoje – gyvena užsienyje: apie kai kuriuos sunkumus nė nesusimąstė (9)

Atšalus orui Lietuvoje taip ir norisi keliauti ten, kur šilta. Kai kurie Lietuvos gyventojai tokio...

„Stiklių“ restoranas atsinaujino ir atvertė naują lietuviškos gastronomijos puslapį (11)

„Relais & Châteaux Stikliai Hotel“ restorane šefas Gerdvilas Žalys , kurdamas naują...

Estija: Rusija aneksavo penkis proc. mūsų teritorijos Kremlius: laikome tai nepriimtinu dalyku

Estija nori, kad Rusija sugrąžintų jos teritoriją, kurią, šalies teigimu, buvo aneksavusi...

9 šaunūs kardiopratimai nekenčiantiems bėgiojimo

Bėgiojimas yra paprasta ir veiksminga širdies ir kraujagyslių sistemos pratimų forma,...

„Olialia pupytės“ Grafininos byloje dedamas taškas: priimtas netikėtas sprendimas (90)

Buvusios „Olialia pupytės“ Sandros Grafininos dingimo istorijoje įvyko reikšmingas pokytis....

Jungtinėje Karalystėje rastas mirtinai sušalęs lietuvis (84)

Jungtinėje Karalystėje naktį oro temperatūrai nukritus žemiau dešimties laipsnių šalčio,...

Putinas: Rytų Europos šalių Europos Sąjungoje gali nelikti pasisakė ir apie Zelenskį (649)

Valstybės narės iš rytinio ES flango po keleto metų gali panorėti išstoti iš Bendrijos,...

Kur ilsėsimės 2020-aisiais? (14)

Nors ateinanti vasara atrodo dar labai toli, tikrai įgudę poilsiautojai jau planuoja kitų metų...