„Kalbant apie Rusijos pajėgų dalinius, dalyvavusius bendruose strateginiuose mokymuose „Zapad 2017“, visi jie grįžo į nuolatinės dislokacijos punktus“, – žurnalistams sakė ministerijos atstovas spaudai generolas majoras Igoris Konašenkovas.

V. Muženka ankstesnę dieną teigė Vakarų žiniasklaidai, kad Rusija iš Baltarusijos išvedė ne visus pratybose dalyvavusius karius, nors buvo pažadėjusi jų nepalikti.

Pasak I. Konašenkovo, V.Muženkos pareiškimai apie Baltarusijoje „paslėptas“ Rusijos pajėgas „demonstruoja jo profesinį netinkamumą“.

„Absoliutus operatyvinės padėties nevaldymas už šimtų kilometrų nuo savo šalies sostinės ir fantazijos apie ten esančių pajėgų skaičių – priežastis nedelsiant atleisti tokį Generalinio štabo viršininką“, – pareiškė Rusijos gynybos ministerijos atstovas.

Baltarusijos kariškiai penktadienį pranešė, kad iš šalies išvyko paskutinis geležinkelio sąstatas, gabenantis „Zapad“ pratybose dalyvavusius rusų karius ir jų įrangą.

Bendrų Rusijos ir Baltarusijos karinių pratybų „Zapad“ aktyvioji dalis vyko rugsėjo 14–20 dienomis Baltarusijoje ir Rusijos Kaliningrado, Leningrado bei Pskovo srityse. Tokios pratybos yra rengiamos kas dveji metai.

Kaip nurodo Minskas ir Maskva, šiemet „Zapad“ pratybose dalyvavo apie 12,7 tūkst. karių ir apie 680 karinės technikos vienetų. Baltarusijoje vykusiuose manevruose dalyvavo apie 10,2 tūkst. žmonių, iš jų daugiau kaip 7 tūkst. baltarusių ir apie 3 tūkst. rusų karių.

Rusija ir Baltarusija teigė, kad pratybų pobūdis yra gynybinis ir antiteroristinis. Tačiau Vakarų šalys tvirtino, kad dalyvavusių karių skaičius dirbtinai sumažintas, dalies manevrų nepriskiriant „Zapad 2017“. Pagal tarptautinę teisę, pratybose iki 13 tūkst. karių taikomi mažesni reikalavimai dėl stebėtojų kvietimo.

Antradienį pristatydami šių pratybų pirminį vertinimą, Lietuvos kariuomenės atstovai patvirtino, jog pratybų scenarijus buvo puolamasis – imituotas Baltijos šalių puolimas.