E. Masiulis kaltintas 106 tūkst. eurų dydžio kyšio priėmimu iš buvusio koncerno „MG Baltic“, dabar pakeitusio pavadinimą į „MG grupė“, viceprezidento R. Kurlianskio už Liberalų sąjūdžio veikimą koncerno naudai. Buvęs Liberalų sąjūdžio vadovas buvo sulaukęs kaltinimų dėl kyšio paėmimo už įtaką renkant vietą Jono Basanavičiaus paminklui Vilniuje, Seime svarstant Vartojimo kreditų įstatymo pataisas, nutarimą dėl kelio Vilnius – Utena rekonstrukcijos.

Buvęs Liberalų sąjūdžio lyderis pirmadienį Apeliaciniame teisme tvirtino, kad patikslintuose prokuroro Justo Lauciaus kaltinimuose, jo manymu, stinga nuoseklumo, logiškumo.

„Esu kaltinamas, kad sutikau paveikti Kęstutį Glavecką, kad jis Biudžeto ir finansų komitete balsuotų už Šarūno Gustainio Vartojimo kreditų įstatymo pataisą. Kaip galėjau paveikti K. Glavecką, kada Biudžeto ir finansų komiteto posėdis įvyko spalio 14 d., o pirmasis byloje minimas mano pokalbis su R. Kurlianskiu apie projektą įvyko savaite vėliau? Kažkokia prieštara elementariems laiko dėsniams“, – pavyzdį pateikė E. Masiulis.

Jo įsitikinimu, valstybinį kaltinimą byloje palaikantis prokuroras J. Laucius esą mėgina patikslintus kaltinimus argumentuoti kriminalinės žvalgybos informacija, tačiau ir šį kartą, E. Masiulio teigimu, juose trūksta logikos.

„Prokuroras laisvai interpretuoja kriminalinės žvalgybos metu surinktus duomenis, dažnai atitrūkdamas nuo realybės“, – aiškino E. Masiulis.

Jis jau anksčiau yra teigęs, kad 106 tūkst. eurų iš R. Kurlianskio gavo ne kaip kyšį, o kaip paskolą, kurią planavo investuoti į nekilnojamąjį turtą.

E. Masiulis pirmadienį Apeliaciniame teisme pakartojo šią versiją. Buvęs parlamentaras kartu stebėjosi, kodėl prokuroras patikslintuose kaltinimuose nekalba apie tai, kad ekspertai buvo nustatę, jog pas jį rastas paskolos raštelis yra tas pats, kuris buvo užfiksuotas vaizdo medžiagoje, darytoje kratos pas jį automobilyje 2016 m. gegužę metu.

„Kodėl prokuroras bando nutylėti faktą, kad po to, kai aš pateikiau paskolos susitarimą, prokuroras kreipėsi ekspertizės dėl to, ar paskolos raštelis yra tas pats, kuri rastas krato automobilyje metu?“, – kėlė klausimą E. Masiulis.

Pateikęs paaiškinimus jis pažymėjo atsisakantis atsakyti į prokuroro klausimus.

ELTA primena, kad Apeliacinis teismas apeliacine tvarka nagrinėja baudžiamąją bylą dėl Vilniaus apygardos teismo 2022 m. balandžio 19 d. nuosprendžio, kuriuo prekyba poveikiu, papirkimu, piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi kaltinamas R. Kurlianskis, buvęs Liberalų sąjūdžio vadovas E. Masiulis, eksparlamentaras Šarūnas Gustainis, buvęs liberalas Gintaras Steponavičius, taip pat juridiniai asmenys koncernas „MG Baltic“, dabar pakeitęs pavadinimą į „MG grupė“, Liberalų sąjūdis ir Darbo partija buvo išteisinti.

Apeliacinius skundus dėl pirmosios instancijos teismo nuosprendžio pateikė išteisintojo R. Kurlianskio gynėjai Simonas Slapšinskas ir Giedrius Danėlius, išteisintojo E. Masiulio gynėjas Ruslan Boiko ir Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras J. Laucius.
Išteisintųjų asmenų advokatai ginčija žvalgybos duomenų teisėtumą, prašo pripažinti netinkamais.

Prokuroras J. Laucius prašo Apeliacinio teismo panaikinti žemesnės instancijos nuosprendį ir visus išteisintuosius pripažinti kaltais bei skirti bausmes.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją