Marijampolėje dezinfekuojant vandenvietės filtrą, taip naikinant vandentiekio vandenyje užsiveisusias lervas, į geriamąjį vandenį pateko antrinių chloro reakcijos produktų.
© Shutterstock

Bendrovės „Sūduvos vandenys“ direktoriaus laikinasis pavaduotojas Gintautas Jankauskas BNS sakė, jog bendrovė keičia vandenį rezervuare, o kol atliekami tyrimai dėl antrinių chloro produktų koncentracijos, siūlo vandens nenaudoti maistui vaikams, besilaukiančioms moterims.

„Atsitiko nedidelė avarija, mes vis dar kovojam dėl bestuburių, ir buvo plaunamas, chloruojamas filtras. Nesuveikė hidraulinė sklendė ir dalis chloruoto vandens pateko į rezervuarą, iš kur vanduo tiekiamas miestui“, – apie avariją pasakojo G. Jankauskas.

Anot jo, bendrovės laboratorija patikrino ir chloro likučių vandenyje nerado, tačiau dėl antrinių produktų vanduo turi blogą kvapą ir skonį. Vanduo tikrinamas Vilniuje.

„Antrinių chloro produktų pateko į rezervuarą. Jų yra leistina 200 mg litre, dabar mes tą vandenį išvežėme į Vilnių, kol negausime duomenų, nerekomenduojame gerti mažiems vaikams, nėščioms moterims“, – sakė bendrovės atstovas.

„Mūsų laboratorija nustatė, kad chloro likučių vandenyje nėra, yra tik iš antrinių produktų susidaręs blogas kvapas ir skonis. Praustis, plauti grindis tikrai niekuo nekenkia, pvz., pietinėse valstybėse toks vanduo normalus, kai yra chloro kvapas“, – kalbėjo G. Jankauskas.

„Mes tikimės, kad leistinos normos neviršysime, bet Vilnius pasakys tiksliai. Mes patikrinome, kad nėra chloro, bet antrinių produktų mes jau nesugebame nustatyti, čia reikia rimtesnės laboratorijos“, – tvirtino „Sūduvos vandenų“ atstovas.

Pasak jo, iš užteršto rezervuaro vanduo teikiamas rytinei miesto pusei, daugiausiai individualiems namams, maždaug ketvirtadaliui Marijampolės gyventojų.

G. Jankauskas tvirtino, kad padarinius tikimasi likviduoti iki penktadienio, o vandens kokybės pagerėjimą žada ketvirtadienį.

„Sunku pasakyti (kada bus likviduoti padariniai – BNS), tikimės iki penktadienio, o dabar keičiam vandenį, pumpuojam, išleidžiam, plaunam rezervuarą, tikimės, kad rytoj bus žymus pagerėjimas“, – aiškino laikinasis pavaduotojas.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras paskelbė, kad irgi organizuos geriamojo vandens tyrimus, kurių atsakymai turėtų būti kitą savaitę. Kadangi nėra aišku, kas galėjo sukelti nemalonų geriamojo vandens kvapą, centro specialistai nerekomenduoja tokio vandens gerti ar naudoti maisto ruošai.

Marijampolės savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Arvydas Bajoras teigė, jog dėl avarijos savivaldybėje surengtas pasitarimas.

„Kadangi anksčiau pas mus rasta lervų, kurias sunkiai identifikavo, Klaipėdos institutas tiria, iš kur jos atsirado, kaip su jomis kovoti, buvo dezinfekuojamas vienas filtras, atrodo, vakar vakare, ir pateko filtro valymo chemikalų į vandenį“, – BNS sakė A. Bajoras.

Balandžio viduryje paskelbta, kad Marijampolės miesto gyventojams bendrovės „Sūduvos vandenys“ tiekiamame geriamajame vandenyje pastebėta bestuburių lervų.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai balandį rekomendavo miesto gyventojams, kuriems vandenį tiekia „Sūduvos vandenys“, vartoti jį tik virintą iki atskiro Marijampolės savivaldybės pranešimo.

Lervų židinys – viena iš „Sūduvos vandenų“ vandenviečių, į kurią, kaip manoma, parazitai pateko dėl nesandarumo.

„Sūduvos vandenys“ tuomet informavo, kad su lervomis kovojama atliekant viešai tiekiamo vandens tinklų valymą – plaunant vandentiekio tinklus ir chloru dezinfekuojant vandenį.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Slaptą planą pervilioti lenkus kūrė visai ne valstiečiai: pasikeitė tik viena esminė detalė (114)

Vilniaus kraštu Lietuvos politikai susidomėjo visai neseniai. Ilgą laiką niekam, išskyrus šiame...

Dėl lopinėlio žemės buvo paverstas žemgrobiu: 7 metus tampė po teismus (163)

Vilnietis Tomas Nenartavičius, pasakodamas savo istoriją, vis dar negali atsistebėti: 7-erius metus...

Viskas pasikeitė per naktį: oro uoste – „turistai“ su automatais, gatvėse pasirodė tankai (453)

„Sugedus lėktuvui“ nusileidę „turistai“ ir „ Aeroflot darbuotojai“ atstato automatų...

Vėl atversta „MG Baltic“ byla: užsiminta apie neteisėtai suvaržytą Masiulio laisvę papildyta 9.33 (117)

Po daugiau nei dviejų mėnesių pertraukos Vilniaus apygardos teisme vėl nagrinėjama politinės...

Į avariją Vilniaus pakraštyje pateko NATO kariai (18)

Antradienio rytą, apie 8 val., Vilniaus pakraštyje, Molėtų pl. ir Skersinės g. sankryžoje,...

Du pamėgti Adomaičio ginklai: išbandė rinktinėje, pasitelks ir klube (3)

Eimantas Bendžius ir Evaldas Kairys gimė pajūryje, bet krepšinio lopšiu jiems buvo sostinė....

„Sostų karų“ žvaigždė Ianas Beattiesas prakalbo lietuviškai: pamatykite video

Rugsėjį nenustebkite Vilniuje sutikę garsius Holivudo aktorius. Jie atvyksta į rugsėjo 15-16...

„DELFI Šiandien“ – naujiena mobiliojo DELFI vartotojams (4)

Pagrindinis naujienų portalas DELFI atnaujino savo mobiliąją svetainę ir vartotojams siūlys ne...

Rusijoje pabranginta degtinė (6)

Minimali degtinės (nepriklausomai nuo stiprumo) rinkos kaina Rusijoje rugpjūčio 20 dieną...

Nenoras valgyti – santykio su tėvais atspindys (3)

Turime problemą: mūsų penkerių metų dukrelė dažnai stokoja apetito, tiesiog atsisako valgyti....