aA
Konservatorės Ingridos Šimonytės pasiryžimą įsilieti į prezidentinę kovą parlamentarė Aušra Maldeikienė vertina puikiai, nes ir pati ją agitavo dalyvauti rinkimuose, vis tik bėda yra partija, su kuria ji ketina juose dalyvauti. Diskusijų laidoje „LRT forumas“ pasirodė pirmieji kandidatai į šalies vadovo postą.
Aušra Maldeikienė
© LNK

Laidoje dalyvavo Valentinas Mazuronis, Petras Auštrevičius, Naglis Puteikis, Vygaudas Ušackas, telefonu prisijungė ir pati I. Šimonytė. Gitanas Nausėda atsisakė dalyvauti laidoje dėl to, kad, kaip sakė laidos vedėjas Raigardas Musnickas, joje dalyvavo ir A. Maldeikienė. Debatuose taip pat nedalyvavo kandidatu pasiskelbęs Arvydas Juozaitis.

Džiaugiasi I. Šimonytės sprendimu

A. Maldeikienė pirmoji pasisakė apie konservatorių Seime frakcijos narės I. Šimonytės pasiryžimą įsilieti į prezidentinę kovą. Ji sakė puikiai vertinanti tokį kolegės sprendimą, nes jau prieš metus ją agitavo dalyvauti rinkimuose.

„Jau prieš metus jos klausinėjau, tada ji turėjo kitokią nuomonę. Labai džiaugiuosi, kad ji galiausiai ją pakeitė. Ji ilgokai spyriojosi, turbūt vasaros viduryje savo nuomonę pakeitė. Aš manau, kad tai yra puiku, nes Lietuvai reikia įvairių kandidatų ir, svarbiausia, Lietuvai reikia profesionalių žmonių, kurie dalyvavo politikoje“, – kalbėjo šiuo metu Seime dirbanti A. Maldeikienė.

Pasak jos, vienas iš privalomų dalykų žmogui, siekiančiam dalyvauti prezidento rinkimuose, yra tai, kad jis būtų anksčiau dalyvavęs politikoje ir net nuo apatinių grandžių.

„Iš tikro, reikia, kad ateitų iš apačios ir matytų visą struktūrą, kur yra tos kliūtys, kur yra tai, kas nesutampa. Ingrida labai ilgai buvo ir vyriausybėje, daug dirbo su politikais, pati yra politikė“, – sakė A. Maldeikienė.

Bėda – partija?

Paklausta, ar I. Šimonytė yra subrendusi tokiam postui, parlamentarė atsakė teigiamai, tačiau kaip problemą ji įvardijo konservatorių partiją.

„Bėda yra partija, su kuria ji ketina eiti. Konservatorių partija yra tie, kurie iš biudžeto gauna labai dideles dotacijas ir ši partija kol kas neturi jokios rinkimų programos. Deklaracija, kad mes paimame JAV modelį ir darome išankstinius rinkimus, yra labai ironiška ta prasme, kad JAV išankstiniuose rinkimuose kandidatai dalyvauja su programomis“, – kalbėjo A. Maldeikienė.

Jos nuomone, vienas iš kelių būtų konservatoriams pirmiausia turėti savo programą ir tik tada ieškoti kandidato. Kitas kelias, kad partijos rinkimuose norintys dalyvauti kandidatai pristato savo programas ir tuomet išrenkamas vienas iš jų.

„Juolab, kad konservatoriai yra Rimanto Jono Dagio tipo žmonės ir yra liberalioji grandis, kur yra Gabrielius Landsbergis ir t.t. Tai man čia matosi problema“, – sakė kandidatė.

Anot jos, kalbėdami apie prezidento rinkimus visada kalbame apie pavardes, tačiau sunkiai įsivaizduojame, ką tos partijos reiškia.

Kiš koją V. Ušackui ir G. Nausėdai

Tačiau LRT žurnalistė Indrė Makaraitytė kalbėjo, kad I. Šimonytė sakė turinti programą ir ją ketinanti pateikti.

„Manau, kad čia blogiausia V. Ušackui, kuris nesitikėjo tokio I. Šimonytės sprendimo, ir G. Nausėdai, kuriam rungtis su tokiais stipriais kandidatais vienoje pusėje bus sunku“, – komentavo I. Makaraitytė.

Pasak jos, rinkėjams bus gerai tai, kad TS-LKD debatuose susirungs du stiprūs kandidatai, kurių vienas labiau iš partijos apačios, kitas – augęs su partija, naudojantis ją politinėms ambicijoms pasiekti.

„Bus labai įdomu stebėti, kaip du visiškai skirtingi žmonės kovos dėl vienos ideologijos rinkėjų balsų“, – sakė LRT žurnalistė.

Sprendimo nepakeis

Tuo metu V. Mazuronis laidoje priminė A. Maldeikienės žodžius, kad prezidentės posto nesieks, jei dėl jo kausis I. Šimonytė.

„Ar aš teisingai suprantu, kad šiandien mes turime naują kandidatę I. Šimonytę ir prarandame buvusią kandidatę A. Maldeikienę, kuri yra viešai deklaravusi, kad eis į prezidento rinkimus tik tuo atveju, jei neis I. Šimonytė?“ – teiravosi V. Mazuronis.

Tačiau A. Maldiekienė jam atkirto, kad kai birželį pristatė savo programą, aiškiai pasakė: „Aš eisiu iki galo, kas bebūtų.“

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Patenkintas Jasikevičius „gražuolių“ matyti „Žalgiryje“ nenori: turime iš naujo tapti žvėrimis specialiai Krepšinis.lt iš Stambulo (6)

Kauno „Žalgiris“ pademonstravo įspūdingą žaidimą puolime bei atidarė pergalių sąskaitą...

Sostinės pakraštyje – garsių prekių ženklų išparduotuvė, apie kurią nenorėtumėte niekam prasitarti (159)

Pasakoti ar nepasakoti – štai kur klausimas, kai kalba nukrypsta apie neseniai duris pravėrusias...

Orai: anticiklono įtaka Lietuvoje menks (1)

Ruduo mūsų norų nepaiso, teks susitaikyti, jog ketvirtadienis – paskutinė spalio diena, kai...

Mistinė vieta, apie kurią žino retas vilnietis: užsieniečiai čia plūsta tūkstančiais (76)

Retas vilnietis žino apie namą, stovintį Antakalnio V. Grybo gatvės Vaikų namų teritorijoje,...

Pribloškiantis Sabonio sezono startas: istorinis dvigubas dublis, žvėriškas dėjimas ir puiki pergalė

Fantastišku pasirodymu reguliarųjį NBA sezoną pradėjo Domantas Sabonis ir Indianos...

Šaro rimbas padėjo: „Žalgiris“ Stambule parodė tikrąjį savo veidą (243)

Kauno „Žalgiris“ trečiadienio vakarą Stambulo „Sinan Erdem Dome“ arenoje ieškojo pirmos...

Spekuliantai pelnosi krentant Džeimso Bondo automobilio gamintojo akcijoms (14)

Galbūt investuotojams Džeimso Bondo automobilis ir patinka, bet gamintojo akcijomis jie spekuliuoja...

Draugystes pamiršę, bet Šaro pamokas įsiminę žalgiriečiai: norėjosi atsikratyti įtampos specialiai Krepšinis.lt iš Stambulo (1)

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai neslepia – pergalė prieš Stambulo „Anadolu Efes“ komandą...

Liberalai panaikino Šimašiui palankų sprendimą narystė partijoje gali būti sustabdyta (160)

Remigijui Šimašiui paskelbus, kad antrosios kadencijos Vilniaus miesto mero kėdėje jis sieks su...

Metė siaubingus kaltinimus medžiotojo pašautam dviratininkui – mama vadina monstru ir gailisi, kad tiek mažai kankinosi buvusi mergina kaltina žvėrišku elgesiu (32)

Netekties palaužta dviratininko iš Didžiosios Britanijos Marco Suttono, kurį per klaidą Alpės...