aA
Konservatorės Ingridos Šimonytės pasiryžimą įsilieti į prezidentinę kovą parlamentarė Aušra Maldeikienė vertina puikiai, nes ir pati ją agitavo dalyvauti rinkimuose, vis tik bėda yra partija, su kuria ji ketina juose dalyvauti. Diskusijų laidoje „LRT forumas“ pasirodė pirmieji kandidatai į šalies vadovo postą.
Aušra Maldeikienė
© LNK

Laidoje dalyvavo Valentinas Mazuronis, Petras Auštrevičius, Naglis Puteikis, Vygaudas Ušackas, telefonu prisijungė ir pati I. Šimonytė. Gitanas Nausėda atsisakė dalyvauti laidoje dėl to, kad, kaip sakė laidos vedėjas Raigardas Musnickas, joje dalyvavo ir A. Maldeikienė. Debatuose taip pat nedalyvavo kandidatu pasiskelbęs Arvydas Juozaitis.

Džiaugiasi I. Šimonytės sprendimu

A. Maldeikienė pirmoji pasisakė apie konservatorių Seime frakcijos narės I. Šimonytės pasiryžimą įsilieti į prezidentinę kovą. Ji sakė puikiai vertinanti tokį kolegės sprendimą, nes jau prieš metus ją agitavo dalyvauti rinkimuose.

„Jau prieš metus jos klausinėjau, tada ji turėjo kitokią nuomonę. Labai džiaugiuosi, kad ji galiausiai ją pakeitė. Ji ilgokai spyriojosi, turbūt vasaros viduryje savo nuomonę pakeitė. Aš manau, kad tai yra puiku, nes Lietuvai reikia įvairių kandidatų ir, svarbiausia, Lietuvai reikia profesionalių žmonių, kurie dalyvavo politikoje“, – kalbėjo šiuo metu Seime dirbanti A. Maldeikienė.

Pasak jos, vienas iš privalomų dalykų žmogui, siekiančiam dalyvauti prezidento rinkimuose, yra tai, kad jis būtų anksčiau dalyvavęs politikoje ir net nuo apatinių grandžių.

„Iš tikro, reikia, kad ateitų iš apačios ir matytų visą struktūrą, kur yra tos kliūtys, kur yra tai, kas nesutampa. Ingrida labai ilgai buvo ir vyriausybėje, daug dirbo su politikais, pati yra politikė“, – sakė A. Maldeikienė.

Bėda – partija?

Paklausta, ar I. Šimonytė yra subrendusi tokiam postui, parlamentarė atsakė teigiamai, tačiau kaip problemą ji įvardijo konservatorių partiją.

„Bėda yra partija, su kuria ji ketina eiti. Konservatorių partija yra tie, kurie iš biudžeto gauna labai dideles dotacijas ir ši partija kol kas neturi jokios rinkimų programos. Deklaracija, kad mes paimame JAV modelį ir darome išankstinius rinkimus, yra labai ironiška ta prasme, kad JAV išankstiniuose rinkimuose kandidatai dalyvauja su programomis“, – kalbėjo A. Maldeikienė.

Jos nuomone, vienas iš kelių būtų konservatoriams pirmiausia turėti savo programą ir tik tada ieškoti kandidato. Kitas kelias, kad partijos rinkimuose norintys dalyvauti kandidatai pristato savo programas ir tuomet išrenkamas vienas iš jų.

„Juolab, kad konservatoriai yra Rimanto Jono Dagio tipo žmonės ir yra liberalioji grandis, kur yra Gabrielius Landsbergis ir t.t. Tai man čia matosi problema“, – sakė kandidatė.

Anot jos, kalbėdami apie prezidento rinkimus visada kalbame apie pavardes, tačiau sunkiai įsivaizduojame, ką tos partijos reiškia.

Kiš koją V. Ušackui ir G. Nausėdai

Tačiau LRT žurnalistė Indrė Makaraitytė kalbėjo, kad I. Šimonytė sakė turinti programą ir ją ketinanti pateikti.

„Manau, kad čia blogiausia V. Ušackui, kuris nesitikėjo tokio I. Šimonytės sprendimo, ir G. Nausėdai, kuriam rungtis su tokiais stipriais kandidatais vienoje pusėje bus sunku“, – komentavo I. Makaraitytė.

Pasak jos, rinkėjams bus gerai tai, kad TS-LKD debatuose susirungs du stiprūs kandidatai, kurių vienas labiau iš partijos apačios, kitas – augęs su partija, naudojantis ją politinėms ambicijoms pasiekti.

„Bus labai įdomu stebėti, kaip du visiškai skirtingi žmonės kovos dėl vienos ideologijos rinkėjų balsų“, – sakė LRT žurnalistė.

Sprendimo nepakeis

Tuo metu V. Mazuronis laidoje priminė A. Maldeikienės žodžius, kad prezidentės posto nesieks, jei dėl jo kausis I. Šimonytė.

„Ar aš teisingai suprantu, kad šiandien mes turime naują kandidatę I. Šimonytę ir prarandame buvusią kandidatę A. Maldeikienę, kuri yra viešai deklaravusi, kad eis į prezidento rinkimus tik tuo atveju, jei neis I. Šimonytė?“ – teiravosi V. Mazuronis.

Tačiau A. Maldiekienė jam atkirto, kad kai birželį pristatė savo programą, aiškiai pasakė: „Aš eisiu iki galo, kas bebūtų.“

Įvertink šį straipnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(0 žmonių įvertino)
0
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Guoga apie sprendimą nebesitraukti iš politikos: gulėjau lovoje ir pajutau tuštumą (126)

Naujausias Antano Guogos statymas – Centro partija. Kur ir kodėl dingo pažadai trauktis iš...

Gyvai / Eurolygos išgyvenimo drama Tel Avive: „Maccabi“ – „Žalgiris“ (115)

Trečiadienį Izraelyje susitinka dvi komandos, bandančios išsaugoti paskutinę viltį patekti į...

Pasipiktino EV numeriu ne ant elektromobilio: gal „Regitra“ visiems tokius parduoda? (27)

Elektromobilių savininkai Lietuvoje turi kelias lengvatas, pavyzdžiui, gali važiuoti dalimi...

Arūnas Milašius. Žilagalviai – laikas kilti nuo sofos ir eiti dirbti, jūsų jau laukia (172)

Ką bekalbėtumėte, tačiau mūsų darbo rinka keičiasi ir keičiasi ton pusėn, apie kurią...

Sinoptikai turi pavasarinių naujienų: bus bent keli šiltesnio oro pliūpsniai karščio rekordus jau fiksuoja Šiaurės pusrutulyje esančios stotys (11)

Sinoptikai visame pasaulyje stebi pavasario įsitvirtinimą. Ne visose šalyse pavasario pradžia...

Atsakingas pareigas užimanti Vilma Drulienė: kas svarbiausia norint pasiekti bet kokį tikslą (14)

Kovo mėnesį „Litexpo“ vykusioje konferencijoje „Moters vizija“ savo pranešimą skaitė ir...

Rusija įtūžo Lenkijai nepakvietus Putino į Antrojo pasaulinio karo pradžios metines (310)

Rusija trečiadienį reiškė pasipiktinimą, kad Lenkija nepakvietė prezidento Vladimiro Putino...

5 stadijos, kurias įveikia vyras, kol pagaliau supranta sutikęs savo moterį (7)

Dauguma nieko rimto neplanuojančių vyrų sutinka savo vienintelę tada, kai mažiausiai to laukia....

Kodėl skirtingose šalyse naudojami skirtingi kištukiniai lizdai? (1)

Jei daug keliaujate, tikrai esate susidūrę su problema, kuomet svečioje šalyje negalite naudotis...

Augant nerimui dėl „Brexit“ – žinia lietuviams emigrantams: į ambasadas siųs mobilias komandas (194)

Daugelis Lietuvos emigrantų gana neramiai stebi procesus, kurie šiuo metu vyksta britų parlamente.