aA
Jau kitą savaitę TS-LKD Priežiūros komitetas apsispręs dėl sankcijų Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininkui Mykolui Majauskui. Pats politikas teigia nematąs priežasties trauktis nei iš BFK pirmininko posto, nei pasitraukti iš partijos. Vis tik Priežiūros komiteto pirmininkas Valdas Benkunskas pažymi, kad teorinė galimybė politiką pašalinti iš partijos gretų yra.
Mykolas Majauskas
Mykolas Majauskas
© ELTA / Marius Morkevičius

„Mes turime klausimą dėl partijos įstatų ir nario įpareigojimų nevykdymo, kuris buvo privalomas, prezidiumo priimtas prieš mėnesį. Tai priežiūros komitetas konstatavęs, kad narys nesilaikė nario pareigų, neįvykdė pavedimų ir taip pažeidė nario pareigas, gali taikyti sankcijas“, – Eltai sakė V. Benkunskas kartu pridurdamas, kad sankcijos gali būti įvairios.

„Nuo įspėjimo iki narystės suspendavimo, uždraudimo dalyvauti artimiausiuose rinkimuose ir taip pat pašalinimo iš partijos. Tai, jei bus pripažinta, kad pažeista, neįvykdyta nario pareiga, viena iš sankcijų galės būti pritaikyta“, – nurodė jis.

Pasak politiko, dėl sankcijų M. Majauskui ketinama apsispręsti jau kitą savaitę. Vis tik pats V. Benkunskas nelinkęs svarstyti apie galimus scenarijus.

„Nenoriu spekuliuoti, tai priima devynių žmonių komisija, esu vienas iš jų, nors ir pirmininkas, bet spręsime ir žiūrėsime“, – nurodė politikas.

Be to, partijos prezidiumo įpareigojimui neteikti ir nepalaikyti biudžetui iniciatyvų, nederintų su Vyriausybe, nepakluso ir dar vienas konservatorius – Mindaugas Skritulskas. Vis tik, svarsto V. Benkunskas, šio politiko gali laukti švelnesnės sankcijos.

„Mano asmenine nuomone, reikėtų kiekvieno nario situaciją vertinti individualiai. Aišku, Majausko atvejis yra kitoks, nes jis buvo partijos deleguotas ir užėmė reikšmingas pareigas, turėjo tam tikras su šitomis pareigomis ir atsakomybes. Ir pats veikimas, per visą šitą biudžeto svarstymą ir priėmimą, buvo skirtingas šių dviejų Tėvynės Sąjungos narių“, – nurodė V. Benkunskas.

„Tai, matyt, tikrai, kad bent jau mano pasiūlymas bus priežiūros komitetui individualiai vertinti abu kolegas ir jų atžvilgiu priimti sprendimus. Gali būti, kad jie tikrai bus skirtingi“, – pridūrė jis.

Trečiadienį TS-LKD partijos Prezidiumas priėmė sprendimą kreiptis į TS-LKD frakciją Seime, kad būtų deleguotas naujas BFK pirmininkas vietoj Mykolo Majausko. Pats M. Majauskas ir toliau tvirtina, kad nei iš TS-LKD bei frakcijos Seime, nei iš BFK pirmininko posto trauktis neketina. Konservatorių Seime seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė neabejoja – pats M. Majauskas turėtų pasitraukti iš BFK pirmininko pareigų.

„Man atrodo, kad esmė yra tai, kad žmogus sistemingai pastaruoju metu nepaiso partijos bendruomenės ir Vyriausybės, kuri yra mūsų pačių deleguota, rekomendacijų požiūrio į pozicijas. Tai su šita politine jėga atėjęs, su šita politine jėga ir rinkimus laimėjęs net ne vienmandatėje, atėjo su sąrašu į Seimą ir, būdamas deleguotas į mūsų politinei bendruomenei priklausančią politinę poziciją, jis neturėtų užimti tokių pareigų, ar tai būtų BFK, ar tai kažkokios kitos pareigos tam tikrose struktūrose“, – pabrėžė ji.

Nors politikė nelinkusi spekuliuoti, koks likimas laukia M. Majausko, vis tik, anot jos, visi sprendimai gali būti tikėtini.

„Gali būti visko, bet aš nenoriu spekuliuoti. Prieš mėnesį savo rekomendacijose dėl laikysenos biudžeto svarstymo ir priėmimo metu priežiūros komitetas išvardino įvairias opcijas, ir suspendavimo, ir šalinimo, ir galbūt kažkokias kitokias nuobaudas, bet Priežiūros komitetas įvertins aplinkybes ir priims sprendimą“, – sakė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(12 žmonių įvertino)
4.3333

Top naujienos

Karo ekspertai: susiklostė pavojinga situacija

Pilietinio gynybos ir saugumo analizės centro „Locked N‘ Loaded“ ekspertai teigia, kad rusai...

Danijoje gyvenusiai lietuvių šeimai iš šalies teko bėgti su trimis mažamečiais: tarnybos įspėjo, kad vaikai bus atimti (8)

Dramatiška lietuvių šeimos istorija – su trimis mažamečiais vaikais teko bėgti iš Danijos,...

Žiniasklaida: Putinas 2021-aisiais ruošėsi pulti kitą šalį (28)

Rusija 2021-ųjų vasarą rengėsi užpulti Japoniją, bet vėliau Maskva persigalvojo ir surengė...

Karybos ekspertas neabejoja: Baltarusijos užsienio reikalų ministras likviduotas Kremliaus nurodymu analitikai: reali pasikėsinimo į Lukašenką grėsmė (15)

Netikėtai miręs Baltarusijos užsienio reikalų ministras Vladimiras Makėjus buvo vienintelė...

Petruškevičius įvertino Vilniaus ir Kauno egles: nežinau, ar mes čia dėl dronų puošiamės, ar dėl žmonių pasakė, kurio miesto žaliaskarė šiemet patiko labiau (5)

Šį savaitgalį sužibo didžiųjų Lietuvos miestų – Vilniaus ir Kauno – eglės, iškilmingai...

Verslas PliusJulija Leimonė

Darbuotojai – ne šventieji: išgirdus, apie ką jie meluoja savo vadovams, tiesiog atima žadą skaitytojų istorijos ir patarimai vadovams

Kartą važiuodama automobiliu klausiau vienos radijo stoties, kur tuo metu kaip tik vyko diskusija....

Karas Ukrainoje. Podoliakas: po šešių mėnesių rusų Kryme nebebus Rusija Juodojoje jūroje dislokavo „Kalibr“ apginkluotą karo laivą (1)

Rusijos kariuomenė supranta, kad Ukrainos kariai gali kirsti Dnieprą ir pradėti kontrpuolimą...

Vietoje gynybos – palaida bala: svaiginančių posūkių rungtynėse pergalės neatnešė net 3 įvarčiai

Iš pradžių pirmavo vieni, paskui – jau kiti, galiausiai nelaimėjo niekas. Pasaulio futbolo...

Dalis lietuvių rado, kur mažinti šeimos išlaidas: ekspertai įspėja nepersistengti

Lietuvos gyventojai skirtingai vertina kainų šuolius. Vieni jų atsisako kelionių ar kitų...