Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos narės Virginija Vingrienė ir Rūta Miliūtė, atstovaujančios frakcijoje veikiančiai moterų grupei, kreipiasi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, prašydamos pateikti išvadą dėl galimai Seimo nario priesaikai prieštaraujančių Seimo nario Mykolo Majausko veiksmų.
Mykolas Majauskas
© DELFI / Domantas Pipas

„Seimas yra aukščiausia valstybės valdymo institucija, todėl čia dirbantys tautos atstovai turi būti gerbtinas ir sektinas pavyzdys visiems valstybės piliečiams. Žiniasklaidoje paviešintos nukentėjusių merginų istorijos privalo sulaukti etikos specialistų vertinimo, o aplinkybėms pasitvirtinus - ir teisinių priemonių. Ypač didelį susirūpinimą kelia Mykolo Majausko veiksmai, jam einant Seimo Smurto ir savižudybių prevencijos komisijos pirmininko pareigas, kai jis viešai deklaravo ir kvietė smurtą patyrusias merginas kalbėti ir pasakoti savo istorijas, o, pradėjus kilti su juo pačiu susijusioms istorijoms, pasielgė priešingai - ėmėsi teisinio persekiojimo priemonių, galimai siekdamas „užčiaupti“ apie jo paties nederamą elgesį pradėjusias kalbėti moteris. Aplinkybėms pasitvirtinus tai gali sudaryti pagrindą kilti konstitucinei Seimo nario atsakomybei“, - sakė Seimo narė V. Vingrienė.

Pasak LVŽS frakcijos moterų grupės narės R. Miliūtės, politikams keliami aukštesni moralės reikalavimai, elgesio kodekse numatyti sąžiningumo, padorumo, pavyzdingumo principai. „M. Majausko žodžiai skiriasi nuo veiksmų, kurių imasi, o galimos buvusios veiklos pavojingumą pabrėžia tas faktas, kad liudininkai pasakoja apie elgesio pasikartojimą ir tęstinumą. Ši situacija taip pat menkina pasitikėjimą jaunais politikais, tikėjimą politikos atsinaujinimu. Prokuratūra nevertina etikos ir moralės klausimų, tačiau tai gali ir turi įvertinti Seimo Etikos ir procedūrų komisija“, - sako Seimo narė R. Miliūtė.

Parlamentarių teigimu, Konstitucinio Teismo jurisprudencijoje pažymėta, kad iš Seimo nario priesaikos, Seimo nario konstitucinio statuso kyla reikalavimas, kad Seimo narys, be kita ko, elgtųsi sąžiningai, vengtų elgesio, žeminančio Seimo - Tautos atstovybės - reputaciją ir autoritetą.

„Yra neabejotina, kad Seimo narys M. Majauskas neetišku elgesiu, jeigu aplinkybės pasitvirtintų, bei tuo, kad neigė prieš penkerius metus galimai atliktus veiksmus ir susiklosčiusias aplinkybes, ėmėsi informaciją žurnalistams pateikusių moterų persekiojimo, kreipėsi į teisėsaugos institucijas, taip galimai norėdamas nutildyti liudytojus, diskreditavo valstybės ir Seimo autoritetą, todėl M. Majausko veiksmai vertintini kaip Seimo nario priesaikos, kuria Seimo narys įsipareigojo gerbti ir vykdyti Konstituciją bei įstatymus, sulaužymas bei atitinkamai kaip šiurkštus Konstitucijos pažeidimas“, - sako LVŽS frakcijos moterų grupė.

Kreipimosi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją iniciatorės prašo surinkti ir įvertinti informaciją, apklausti žurnalistes R. Juknevičiūtę bei I. Makaraitytę, taip pat, užtikrinant konfidencialumą, apklausti nuo M. Majausko veiksmų nukentėjusias moteris, įvardintas šių dviejų žurnalisčių atliktuose tyrimuose, bei kitus liudytojus ir įvertinti visas su aukščiau nurodytais įvykiais susijusias faktines aplinkybes.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Pasižvalgykime, kokios kainos Vilniaus, Palangos ir užsienio turguje (20)

Atrodo, kad maisto turgūs įgavo antrą kvėpavimą. Vis daugiau žmonių, tame tarpe ir jaunimo,...

Kinija demonstruoja karinę galią: signalai – grėsmingi (159)

Kinijos laivynas didėja ir įgauna vis naujos galios ir daro tai beprecedenčiu greičiu. Liepą...

Lietuvos lenkai atskleidė kortas: jie save sieja ne su Varšuva ir ne su Maskva (186)

„Jei su mumis būtų geras žinovas, jis sakytų, kad čia sėdi litvinai . Lenkas niekada negertų...

Tėčio, auginančio „kitokį“ vaiką, istorija: ar neverta pamąstyti, kas iš mūsų išties neįgalūs? (120)

Rūdninkų knygyno įkūrėjas Deimantas Vainilka – trijų vaikų tėvas: iš pirmosios santuokos...

Naujausi reitingai: konservatoriai ir „valstiečiai“ lieka populiariausi (439)

Populiariausiomis partijomis šalyje toliau lieka opozicinė Tėvynės sąjunga – Lietuvos...

Kinija vykdo prieš JAV „tylų šaltąjį karą“, sako CŽV (3)

Kinija vykdo prieš JAV „tylų šaltąjį karą“, pasitelkdama visus savo išteklius, kad...

Palangoje startavo 1006 km lenktynės – kovoja 37 galingi automobiliai (3)

Šeštadienį 12 valandą Palangoje duotas startas didžiausiam lenktynių festivaliui Rytų Europoje...

Filmai, kuriuos žiūrėdami mirė žmonės: gyvybę nusinešė ne tik išgąstis

„Šitas filmas mirtinai mane išgąsdino!“ Turbūt ne kartą esate ištarę tokią ar panašią...

Grynųjų pinigų atsisakiusio kavinių tinklo direktorius žengti atgal nežada (133)

Jau daugiau nei mėnesį dešimtyje „ Huracan Coffee “ kavinių tinklo prekybos vietų klientai...

Paprastas būdas, kaip akimirksniu nuo veido nubraukti dešimtį metų (5)

Nors daugumai atrodo, kad lygios ir jaunatviškos odos paslaptis yra maskavimo priemonės ir makiažo...