aA
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos narės Virginija Vingrienė ir Rūta Miliūtė, atstovaujančios frakcijoje veikiančiai moterų grupei, kreipiasi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, prašydamos pateikti išvadą dėl galimai Seimo nario priesaikai prieštaraujančių Seimo nario Mykolo Majausko veiksmų.
Mykolas Majauskas
© DELFI / Domantas Pipas

„Seimas yra aukščiausia valstybės valdymo institucija, todėl čia dirbantys tautos atstovai turi būti gerbtinas ir sektinas pavyzdys visiems valstybės piliečiams. Žiniasklaidoje paviešintos nukentėjusių merginų istorijos privalo sulaukti etikos specialistų vertinimo, o aplinkybėms pasitvirtinus - ir teisinių priemonių. Ypač didelį susirūpinimą kelia Mykolo Majausko veiksmai, jam einant Seimo Smurto ir savižudybių prevencijos komisijos pirmininko pareigas, kai jis viešai deklaravo ir kvietė smurtą patyrusias merginas kalbėti ir pasakoti savo istorijas, o, pradėjus kilti su juo pačiu susijusioms istorijoms, pasielgė priešingai - ėmėsi teisinio persekiojimo priemonių, galimai siekdamas „užčiaupti“ apie jo paties nederamą elgesį pradėjusias kalbėti moteris. Aplinkybėms pasitvirtinus tai gali sudaryti pagrindą kilti konstitucinei Seimo nario atsakomybei“, - sakė Seimo narė V. Vingrienė.

Pasak LVŽS frakcijos moterų grupės narės R. Miliūtės, politikams keliami aukštesni moralės reikalavimai, elgesio kodekse numatyti sąžiningumo, padorumo, pavyzdingumo principai. „M. Majausko žodžiai skiriasi nuo veiksmų, kurių imasi, o galimos buvusios veiklos pavojingumą pabrėžia tas faktas, kad liudininkai pasakoja apie elgesio pasikartojimą ir tęstinumą. Ši situacija taip pat menkina pasitikėjimą jaunais politikais, tikėjimą politikos atsinaujinimu. Prokuratūra nevertina etikos ir moralės klausimų, tačiau tai gali ir turi įvertinti Seimo Etikos ir procedūrų komisija“, - sako Seimo narė R. Miliūtė.

Parlamentarių teigimu, Konstitucinio Teismo jurisprudencijoje pažymėta, kad iš Seimo nario priesaikos, Seimo nario konstitucinio statuso kyla reikalavimas, kad Seimo narys, be kita ko, elgtųsi sąžiningai, vengtų elgesio, žeminančio Seimo - Tautos atstovybės - reputaciją ir autoritetą.

„Yra neabejotina, kad Seimo narys M. Majauskas neetišku elgesiu, jeigu aplinkybės pasitvirtintų, bei tuo, kad neigė prieš penkerius metus galimai atliktus veiksmus ir susiklosčiusias aplinkybes, ėmėsi informaciją žurnalistams pateikusių moterų persekiojimo, kreipėsi į teisėsaugos institucijas, taip galimai norėdamas nutildyti liudytojus, diskreditavo valstybės ir Seimo autoritetą, todėl M. Majausko veiksmai vertintini kaip Seimo nario priesaikos, kuria Seimo narys įsipareigojo gerbti ir vykdyti Konstituciją bei įstatymus, sulaužymas bei atitinkamai kaip šiurkštus Konstitucijos pažeidimas“, - sako LVŽS frakcijos moterų grupė.

Kreipimosi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją iniciatorės prašo surinkti ir įvertinti informaciją, apklausti žurnalistes R. Juknevičiūtę bei I. Makaraitytę, taip pat, užtikrinant konfidencialumą, apklausti nuo M. Majausko veiksmų nukentėjusias moteris, įvardintas šių dviejų žurnalisčių atliktuose tyrimuose, bei kitus liudytojus ir įvertinti visas su aukščiau nurodytais įvykiais susijusias faktines aplinkybes.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Gavo baudą už stovėjimą, bet kai paprašė nuotraukų, išgirdo absurdišką pasiūlymą (14)

Gaunate baudą už tai, kad pažeidėte kelių eismo taisykles ( KET ), tačiau ką tiksliai padarėte...

Ekspertai: Mozambiko sukčiai taikėsi į tuos, kurie gali susimokėti (4)

„Žmonės prigąsdinti, kad vien už praleistą skambutį, kaip iš kokio siaubo filmo, dings...

Jurgita Petrauskienė: įvedus reformą mokyklas paliko tik kelios dešimtys mokytojų (197)

Šių metų rugsėjo mėnesį mokyklas pasiekusi naujiena – etatinis darbo užmokestis – sukėlė...

Jaunimas neskuba ieškoti būsto – kainos per didelės

Būsto kainos Lietuvoje yra tarp labiausiai padidėjusių visoje Europoje, įsilieti į darbo rinką...

Prieštaringai vertinama Kalvarijų gatvė: kokį būstą čia siūlo įsigyti ir už kiek? (4)

Kalvarijų gatvė , nors ir nėra pati ilgiausia Vilniuje, bet neabejotinai viena iš tų, kur...

Be dviejų lyderių žaidęs „Žalgiris“ nepaliko vilčių dzūkams Grigonio sezono rungtynės (13)

Pirmadienį vakare „Betsafe-LKL“ čempionato X turą užbaigė akistata Alytuje – „Dzūkija“...

Adomaitis įvardino didžiausią reikšmę „Rytui“ turėsiančią statistikos grafą (11)

Vilniaus „Rytas“ antradienį Europos taurės varžybose sieks revanšo prieš D grupės lyderę...

Šiaurės Korėjos paslaptys: šalis vis dar slepia raketų bazes?

Šiaurės Korėja turi mažiausiai 13 nedeklaruotų bazių mobilioms, branduolinį užtaisą nešti...

Apsipirko internete: už šlamštą pinigų negrąžina (76)

Elektroninėje parduotuvėje Pačiupk.lt įsigytų prekių kokybe nepatenkinta vilnietė Ligita...

Ar vaisiai lygu desertui: kiek cukraus turi skirtingi vaisiai

Vaisiai saldūs natūraliai, bet ne visuose cukraus kiekis vienodas. Žinoti, kiek vaisiai turi...