aA
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Mykolas Majauskas kreipėsi į finansų ministrą Vilių Šapoką ir švietimo ir mokslo ministrę Jurgitą Petrauskienę dėl mokesčių reformos padarinių Jungtinėje Karalystėje studijuojantiems lietuviams.
Mykolas Majauskas
Mykolas Majauskas
© DELFI / Karolina Pansevič

Pasak konservatoriaus, įgyvendinus mokesčių reformą, užsienyje studijuojantys Lietuvos studentai bus priversti galvoti, ar verta grįžti į tėvynę. Pasak M. Majausko, parvykę ne tik gaus mažesnį atlyginimą, bet ir turės mokėti didesnes palūkanas ir anksčiau grąžinti milžiniškas skolas už studijas užsienyje.

,,Talentingi jauni profesionalai turi nelengvą pasirinkimą - grįžti į Lietuvą už mažesnį atlyginimą ir kurti savo namus čia, ar toliau semtis žinių ir dirbti už kelis kartus didesnį atlygį Didžiojoje Britanijoje. Įgyvendinus mokesčių reformą, studentai bus priversti galvoti dar kartą, nes grįždami ne tik gaus mažesnį atlyginimą, bet ir turės mokėti didesnes palūkanas ir anksčiau grąžinti milžiniškas skolas už studijas užsienyje“, - teigė M. Majauskas.

Vasarą priimti mokestinės sistemos pakeitimai sąlygos darbuotojo ir darbdavio mokamų mokesčių perskirstymą, todėl darbuotojų bruto darbo užmokestis didės 1,29 karto. Pagal dabar galiojančią tvarką, gyvenant Jungtinėje Karalystėje, studijų paskolos turi būti grąžinamos 30 metų, mokant po 9 proc. nuo perviršio nuo nustatytos minimalios ribos, nurašant nesugrąžintą dalį. Šiuo metu Lietuvoje metinė atlyginimo riba, nuo kurios būtų mokama už paskolą dirbant Lietuvoje, yra 15 000 svarų (17 192 eurų) bruto metinio darbo užmokesčio.

Pritaikius priimtus mokestinės sistemos pakeitimus, žemutinė riba, nuo kurios reikėtų pradėti mokėti už paskolą, būtų pasiekiama neto darbo užmokesčiui per mėnesį tesiekiant 900 eurų, skirtingai nei nuo 1089 eurų per mėnesį į rankas pagal dabartinę sistemą. Tuo tarpu aukštutinė riba, su kuria būtų taikomos UK RPI (vartotojų kainų indeksas Jungtinėje Karalystėje) palūkanos +3 proc., būtų pasiekiama neto darbo užmokesčiui tesiekiant 1566 eurus per mėnesį, skirtingai nei nuo 1967 eurų neto pagal dabartinę sistemą.

„Įgyvendinus mokesčių reformą, jauni profesionalai, gaunantys į rankas 1566 eurus, būtų priversti pradėti 114 eurų mėnesinius mokėjimus ir būtų skaičiuojamos padidintos 6,3 proc. palūkanos. Gaunantys 2000 eurų į rankas - pagal naują tvarką per 30 metų sumokėtų net 60 571 eurą už studijas, arba net 1,57 karto daugiau nei iki reformos. Šis skirtumas yra tik dėl to, kad darbdavio ir darbuotojo mokesčių sujungimas 1,29 karto padidina atlyginimą „ant popieriaus“, - pažymėjo M. Majauskas.

Parlamentaras ragina, atsižvelgiant į mokestinės reformos sukeliamus padarinius studijuojantiesiems užsienyje, susisiekti su atitinkamomis Jungtinės Karalystės institucijomis ir užtikrinti, kad būtų koreguojamos Lietuvoje dirbančių Jungtinės Karalystės universitetų absolventų atlyginimų ribos, nuo kurių būtų reikalaujama išmokėti skolas ir būtų skaičiuojamos padidintos palūkanos.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Kaunietis seną automobilį iškeitė į paspirtukus, bet liko be 800 Eur kompensacijos: lėšos ištirpo per porą dienų (1398)

Kaunietis Tomas nusprendė savo seną taršų automobilį iškeisti į du elektrinius paspirtukus ,...

„Bloomberg“: Lukašenka su Erdoganu juokiasi iš ES (257)

Štai ji, didingoji Europos Sąjunga, ekonominės galios atžvilgiu nusileidžianti tik JAV. Štai...

Su tariamai 30-mečiu vyru susitiko automobilių aikštelėje: tada ir prasidėjo „linksmybės“ (133)

Kadangi buvo laikas, kai dažnai vaikščiodavau į pasimatymus, todėl norėčiau aprašyti ne...

Ginekologė atsakė į aktualius klausimus apie mergystės plėvę: kam ji reikalinga ir kodėl moterys ryžtasi jos atstatymo operacijai (79)

Nekaltybės praradimas daugelio siejamas su mergystės plėvės plyšimu. Bet ar žinote, kokia yra...

Į šalį vis drąsiau žengs lietaus debesys (3)

Ketvirtadienio dieną iš vakarų priartės žemesnio slėgio laukas. Pirmoje dienos pusėje visoje...

Jurga Jurkevičienė | D+ nariams

Vyriškumo triumfas rugsėjo vendemijos fone specialiai Delfi Plius iš Romos

Pamenate vieną ekspresyviausių pasaulio kinematografo scenų – rugsėjo vendemiją (vynuogių...

Nekalta dukters frazė padėjo vyrui atskleisti žmonos neištikimybę (31)

Vyras papasakojo, kaip dukters frazė atskleidė jam žmonos neištikimybę su jų kaimynu, rašoma...

Schilleris pakomentavo gandus: Blaževičių tikrai matau sudėtyje, dėl Dimšos – pažiūrėsime (13)

Rungtynėms prieš Alytaus „Dzūkiją“ Martinas Schilleris vėl neregistravo Kauno...

„Chimki“ lieka be pergalių, Gudaitis debiutavo „Zenit“ gretose (3)

Rimas Kurtinaitis ne šiaip sau nuogąstavo dėl problematiško komandos pasirengimo sezonui....

|Maža didelių žinių kaina