Vadinamojoje "žuvų mailiaus byloje" įtariamuoju esantis buvęs Lietuvos banko vadovas ir diplomatas Romualdas Visokavičius teigia, kad pasinaudojant skandalu, yra siekiama nukreipti visuomenės dėmesį nuo kitų Europos Sąjungos (ES) lėšomis remiamų projektų ir "pūsti burbulą".
© Corbis

"Kažkas suinteresuotas pūsti burbulą, kad kiltų skandalas, būtų nukreiptas visuomenės dėmesys, įbauginti žmonės. Galbūt siekiama sumažinti norinčiųjų gauti (ES - BNS) paramą skaičių? Pakartosiu perfrazuotą, kadaise garsiai nuskambėjusį sakinį: kas galėtų paneigti, kad tuo metu, kol Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) tiria, kuria bylą, kažkas "neprastumia" kitų projektų, kadangi vieno konkurento jau neliko", - "Lietuvos žinioms" sakė pašnekovas.

FNTT šiuo metu tiria bylą, kurioje R.Visokavičius įtariamas bendrininkavimu bandant pagrobti 22,5 mln. litų žuvų mailiui auginti skirtos ES paramos.

Žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius kreipėsi į teisėsaugą po to, kai esą R.Visokavičius prašė jo tarpininkauti susitikti su Nacionalinės mokėjimo agentūros vadovais. Ministras atsisakė organizuoti susitikimą.

R.Visokavičius dienraščiui teigė, kad yra įtariamas tarpininkavęs gaunant pažymas ir "kažkaip paveikęs žemės ūkio ministrą Kazį Starkevičių, kad jis piktnaudžiautų tarnyba".

"Tragedijos iš to nedarau. Ateis laikas ir visiems bus aišku, ar mano veiksmai buvo nusikalstami, ar tai tik dar viena lietuviškų intrigų porcija. Tikiuosi, kad FNTT tai padarys skaidriai, objektyviai ir bylos nevilkins", - tikino įtariamasis.

Pašnekovas tvirtino, kad tiesiog norėjo padėti jaunam verslininkui Egidijui Gesevičiui pradėti žuvies mailiaus verslą ir jam patarinėjo. Jis neigė daręs kokį nors poveikį valstybės pareigūnams .

"Spaudoje pasirodė užuominų, jog aš dariau viską, kad verslininkai gautų neteisėtas pažymas iš Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) bei Ūkio banko, esą prašiau tokių pažymų, kurių turinys būtų suklastotas ir neatitiktų tikrovės. Tokių suklastotų pažymų neprašiau. Visomis pažymomis ir kreditais rūpinosi patys užsakovai. Aš tik paprašiau priimti E.Gesevičių ir pakonsultuoti", - tikino R.Visokavičius.

Paklaustas, ar žinojo, kad E.Gesevičiaus projekte buvo suplanuota esą kurti fiktyvių įmonių, kurioms vadovavo ir moksleivės, pašnekovas tvirtino nežinąs, bet tai jo esą neturėtų ir dominti.

"Bet kur čia nusikaltimas? Ar šeimos verslui auginti žuvį nepakanka vidurinio išsilavinimo? Kaip sakiau, neturėjau jokio intereso veikti E.Gesevičiaus naudai, tiesiog išgirdęs jo idėją palaikiau", - sakė jis.

Minėtoje byloje FNTT jau yra apklaususi VMVT vadovą Kazimierą Lukauską ir žemės ūkio ministrą K.Starkevičių.

Apklaustas buvo ir RVisokavičius.

Pasak žiniasklaidos, įtariama, kad K.Lukauskas galėjo piktnaudžiauti tarnybine padėtimi R.Visokavičiaus prašymu nurodęs išduoti leidimus apleistoje fermoje įkurtoms fiktyvioms įmonėms.

Kovą ministras pirmininkas A.Kubilius, reaguodamas į Žemės ūkio ministerijos vadovų kreipimąsi, sudarė komisiją galimam tarnybiniam K.Lukausko nusižengimui ištirti.

Trečiadienį opozicinės Seimo frakcijos paskelbė surinkusios pakankamai parašų, kad būtų įkurta laikina parlamentinė komisija dėl galimo politikų ir kitų interesų grupių kišimosi į teisėsaugos darbą.

"Praėjusią savaitę FNTT apsilankė ministro pirmininko patarėjas Virgis Valentinavičius, ministro pirmininko tarnybos Teisės skyriaus patarėja Jolanta Bernotaitė ir Personalo skyriaus vedėja Renata Sadzevičiūtė. Šie žmonės norėjo susipažinti su dar nebaigta byla dėl grupės aferistų mėginimo gauti 22,5 mln. litų ES paramos žuvų mailiui auginti", - rašoma Darbo partijos pranešime.

Pasak V.Mazuronio, dėl situacijos, kai FNTT apsilankė premjero patarėjas V.Valentinavičius, esą tiesiogiai atsakingas premjeras Andrius Kubilius. "Atsakomybė turės būti ne iešmininkų o tų, kas organizuoja - premjeras neabejotinai", - teigė "darbietis".

Opozicijos lyderiai tikino, kad komisija kuriama ne tik šiam atvejui ištirti.

Tuo metu Ministro pirmininko spaudos tarnyba paskelbė, kad V.Valentinavičius kartu su jo vadovaujama komisija, VMVT vadovo galimiems tarnybiniams nusižengimams tirti, FNTT lankėsi visiškai teisėtai. Komisija esą turėjo įstatymo reikalaujamą prokuratūros leidimą susipažinti su dokumentais, pagal kuriuos VMVT išdavė deklaracijas septynioms bendrovėms, kurių veiklą dabar tiria FNTT.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Rasa Lukaitytė-Vnarauskienė. Kai Rumunija mus aplenkia (187)

Šiuo metu sudėtingoje politinėje situacijoje esančios Rumunijos vardas Lietuvoje minimas ne tik...

Perspėjimas stambiesiems – melavusiems teks atsisveikinti su žeme imsis ir miškų (290)

Kilus skandalui dėl žemės ūkio paskirties žemės pirkimo nepaisant visų ribojimų paaiškėjo,...

Alma Adamkienė atsidūrė ligoninėje gydytoja pateikė naujausią informaciją; atnaujinta 13:58 (205)

Prezidento Valdo Adamkaus žmona 90 m. Alma nuo šeštadienio gydoma Vilniaus universiteto ligoninės...

Danguje virš Maskvos pavojingai vienas prie kito priartėjo du lėktuvai (12)

Danguje netoli Maskvos pavojingai vienas prie kito priartėjo du keleiviniai lėktuvai.

Panevėžio rajono medikai pas ligonius vyksta „plikomis“ padangomis (12)

Naujienų portalą JP pasiekė informacija, kad VšĮ Panevėžio rajono poliklinikos Greitosios...

Legendinis NBA milžinas – apie du Sabonius, Valančiūno padėtį ir Ballų šeimos klaidą specialiai DELFI iš Londono (15)

Ką reiškia būti vidurio puolėju NBA lygoje? Atsakymas į šį klausimą per pastaruosius 20...

Pasikeitimai darbo rinkoje: lūpdažių pardavėjos tampa IT įmonių vadovėmis (44)

Moterys gali kuo puikiausiai vadovauti nuo vyrų knibždančioms technologinėms įmonėms,...

Parduotuvėje kilo įtarimų: ar čia – ne alkoholio reklama? (6)

„Kas vyksta Kaune“ skaitytoja Kaune, Savanorių prospekte esančioje parduotuvėje „ Hyper...

Krepšininkas Simas Jasaitis areštinės išvengė dėl kurioziškų aplinkybių (268)

Garsusis krepšininkas Simas Jasaitis , kuris sekmadienio rytą buvo atvežtas į policiją dėl...

Šiaurės Korėjos dainininkei – akibrokštas Seule (86)

Seule pirmadienį įvyko protesto akcija, susijusi su Šiaurės Korėjos muzikinio moterų kolektyvo...