Prezidento patarėjas interviu Žinių radijui antradienį sakė, jog šalies vadovas vertins, kad rinkimų sistema nebūtų pritaikoma konkrečiai partijai pagal jos norus ir būtų užtikrinama piliečių teisė tiesiogiai rinkti atstovus.

„Gerai, kai tai daroma ne metai ar likus pusei metų prieš rinkimus, stebime labai atidžiai šitą procesą ir tikimės, kad bus atsižvelgta į žmonių lūkesčius ir norus, o nebus rinkimų sistema pritaikoma pagal norus kurios nors vienos politinės jėgos norus“, – sakė P. Mačiulis.

„Prezidentas tikrai bus apsaugos garantas, kuris stebės šitą procesą, dalyvaus diskusijose ir tikrai žiūrės, kad keičiant ir įgyvendinant šituos pokyčius būtų atsižvelgta į piliečių lūkesčius“, – pažymėjo šalies vadovo patarėjas.

Jis teigė, kad „žmonės nori tiesioginių rinkimų, ir renkant prezidentą, ir renkant Seimo narius, ir renkant merus“, taip pat savivaldos rinkimuose nori dalyvauti susibūrę į rinkimų komitetus, ne tik per partijas, ir tai „didina žmonių aktyvumą, kuris labai svarbus pilietinės galios aspektas“.

Seime didžiausia valdančioji konservatorių frakcija inicijuoja visų rinkimų sistemų peržiūrą, didžiausią dėmesį skiriant Seimo ir savivaldos rinkimams. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų siūlymu parlamento valdyba yra sudariusi darbo grupę iš visų parlamentinių partijų, kad iki rudens ji parengtų rinkimų sistemos pertvarkos siūlymus.

Konservatoriai siūlo diskutuoti apie perėjimą prie didesnio proporcinio atstovavimo Seime. Dabar Seimo rinkimų įstatymas nustato, kad 71 parlamentaras renkamas vienmandatėse apygardoje, 70 – daugiamandatėje, tai yra pagal partijų keliamus sąrašus.

Konservatorių teigimu, šie metai yra tinkamiausias laikas keisti rinkimų sistemas, nes iki artimiausių rinkimų – savivaldos – yra dveji metai.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (33)