Kai prieššventinė karštligė paliauja sukusi mus savo rate ir nurimstame prie Kūčių stalo, pagaliau atsiranda laiko suvesti metų sąskaitas su savimi. Tikiu, kad 2014-ieji buvo nepaprasti kiekvienam iš jūsų – jie buvo labai netikėti ir mums visiems drauge: pajutę grėsmę mūsų valstybei ir mūsų gerbūvio trapumą, buvome priversti iš naujo įvertinti daug dalykų.
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Stebėdami vis įžūlėjantį Kremlių ir kaip Ukrainos piliečiai beveik plikomis rankomis kovėsi Maidane ir dabar tebesikauna rytuose už savo tegu ir išvogtos, korumpuotos valstybės ateitį, suprasdami, kad Lietuva gali būti kita toje eilėje, juk turėjome susimąstyti, kokį pasirinkimą tokiu atveju darytume patys.

Lengvų pasirinkimų nebus – tai gerai supranta mąstanti visuomenės dalis: nuo verslininkų ir valstybės tarnautojų iki studentų ir vyresnių piliečių. Jie traukia į šaulius, renka labdarą Ukrainos kariams, netoleruoja Putino propagandos ir tampa vis labiau pilietiški. Esu tikra, tai dar kartą gali tapti tuo užtaisu, padėsiančiu Lietuvai išgyventi sudėtingą laikotarpį.

Man pačiai geriausia šiųmetinė Kalėdų dovana yra gerokai subrendusi mūsų visuomenė. Ramiai ir nesiblaškydama ji perėjo tikrai sunkius ir iššūkių kupinus metus, nesuabejojo savimi, savo europietiškumu. Kartu tvirtai pasakė, kokios jos vertybės ir kokios Lietuvos ji nori ir kad jos piliečiai sugebės susitelkti ir pažvelgti toliau savo siaurų interesų.

Tačiau tai dar ne pabaiga, ir bloga žinia yra ta, kad 2015-ieji tikrai nežada būti lengvesni. O gera žinia – kad ši situacija mus privers susitelkti, dar daugiau išmokti, dar greičiau mąstyti, labiau tikėti savimi. Į Lietuvos balsą įsiklausoma pasaulyje, mes drąsūs, mes talentingi ir darbštūs. Kaip norėsime gyventi ir kokia bus mūsų visuomenė, priklausys tik nuo mūsų pačių, ir jokia valia iš šalies negalės mums primesti savo žaidimo.

Šių metų dvasią taikliai užfiksavo DELFI autorius Romas Sadauskas-Kvietkevičius:„Kalėdų naktį patyliukais padėkosiu Dievui už tai, kad jau beveik ketvirtį amžiaus gyvenu laisvoje šalyje su visais demokratijos netobulumais, galiu viešai reikšti savo nuomonę nerizikuodamas už tai nukentėti, nepatiriu smurto, bado, epidemijų ar pabėgėlio dalios.“

Tad linkiu Jums ramių Kūčių, gražių, linksmų ir gausių šv. Kalėdų. Bendraukime, švęskime, atgaukime jėgas, padarykime atradimų, kaupkime įkvėpimą ateinantiems metams, pamirškime darbus, sunkius uždavinius, jie netruks mus pasivyti patys.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Naujojo prezidento beieškant: ryškėja paprastų žmonių ir elito pasirinkimas (49)

Lietuvos gyventojai prezidento poste šiuo metu norėtų matyti tris vyrus – premjerą Saulių...

Gydytojas žino, ką pakeisti, kad laimingesni būtų tiek medikai, tiek pacientai (94)

Mano Idėja Lietuvai – padaryti taip, kad pacientai , kuriems iš tikrųjų reikia...

Reketininkams pasipriešinęs kaunietis papasakojo, kaip sulaukė keršto ir bėgo iš Lietuvos namuose vyras turėjo pinigų kambarį (161)

Kai dauguma išvykusių iš Lietuvos pradeda pasakoti savo istorijas, dažniausiai sako, kad...

Orai: į šalį užsuks žiema (4)

Pirmomis savaitės dienomis rudeniškus orus keis žiemiški: sparčiai atšals, o lietų keis...

Diatlovo perėjos incidentas: kraują stingdanti mįslinga istorija (111)

1959 metų sausį 23 metų Igoris Diatlovas aštuonių jaunų Sovietų Sąjungos žygeivių grupę...

Sutrypto „Žalgirio“ treneris pratrūko žaibais: reikėtų išvaikyti pusę komandos (18)

Labai abejotina, ar fiasko rudenį patyrusio Vilniaus „Žalgirio“ kapitono tiltelį ateinantį...

Aukso amžius baigiasi: laukia kitokių degalų kainų (186)

Kilus neramumams Saudo Arabijoje – ramybės nėra ir naftos rinkoje. Ekonomistai ir degalų...

Blogiausiai dirbančiu ministru gyventojai išrinko Verygą (257)

Negebėjimas susitvarkyti su Gedimino kalno irimu – tikrai ne vienintelė priežastis, kodėl...

Žadėjo, kad dirbs ūkyje, bet pateko į sekso vergiją: emigrantės pasakoja siaubingus dalykus (134)

Vos baigusios mokyklą jos emigravo, tikėjosi pradėti dirbti ūkyje, tačiau pateko į tikrų...

Pripažino: dėl Gedimino kalno buvo gaištamas laikas (124)

21-as mėnuo – maždaug tiek laiko praėjo nuo tada, kai Gedimino kalnas akis badančiomis...