Moterų ir vyrų lygių galimybių kontrolierė Aušrinė Burneikienė kreipėsi į premjerą Rolandą Paksą, prašydama paramos aktyvinant visų kompetentingų institucijų bendradarbiavimą kovojant su prekyba žmonėmis, o taip pat visomis teisėtomis priemonėmis padedant tokių nusikaltimų aukoms.
Pasak kontrolierės vyriausiojo patarėjo pranešimo, nusikaltimų aukų problemų sprendimas tiesiogiai nepriskirtas Moterų ir vyrų lygių galimybių kontrolieriaus kompetencijai. Tačiau smurtas šeimoje, smurtas prieš moteris, prostitucija, prekyba žmonėmis yra neigiami reiškiniai, dėl kurių suklesti kitos diskriminacijos formos.

Kreiptis į premjerą kontrolierę paskatino ir nevyriausybinės organizacijos "Dingusių žmonių šeimų paramos centras" vadovės Onos Gustienės skundas, kuriame ji nurodo, kad šalies valstybės institucijos prekybos žmonėmis problemą vertina nepakankamai rimtai.

Anot pareiškėjos, tokių nusikaltimų aukos dažnai neturi nei psichologinės, nei materialinės paramos, joms neteikiama teisinė bei medicininė pagalba, jos nesaugomos fizine apsauga, dėl ko dažnai patiria antrinį psichologinį ir kitokį smurtą.

Lygių galimybių kontrolierės A.Burneikienė tikisi, kad Vyriausybė artimiausiu metu priims 2001 - 2005 metų prekybos žmonėmis ir prostitucijos kontrolės bei prevencijos programą. Kontrolierė mano, kad šios programos įgyvendinimas turėtų palengvinti prekybos žmonėmis aukų dalią.

Laiške premjerui A.Burneikienė atkreipė dėmesį ir į tai, jog greta šios programos tikslinga aptarti klausimą ir dėl Lietuvos baudžiamojo proceso bei operatyvinės veiklos dalyvių, teisingumo ir teisėsaugos institucijų pareigūnų apsaugos nuo nusikalstamo poveikio įstatymo pataisų būtinumą.

A. Burneikienės nuomone, svarbu numatyti, kad nuo nusikalstamo poveikio galėtų būti saugomi ne tik visi baudžiamojo proceso dalyviai ir jų artimieji, kol tiriamos ar nagrinėjamos baudžiamosios bylos dėl sunkių nusikaltimų, bet ir asmenys, padedantys tokių nusikaltimų atskleidimui ir jų išaiškinimui.

Kontrolierė taip pat atkreipė R.Pakso dėmesį į tai, kad neseniai paskelbtoje JAV Valstybės departamento kasmetinėje ataskaitoje apie žmogaus teisių padėtį nurodoma, jog Lietuvoje didelė problema yra moterų diskriminacija, smurtas prieš jas ir vaikus, prievartinis moterų ir merginų išvežimas verstis prostitucija.

A.Burneikienė premjerui siūlo apsvarstyti galimybę įsteigti tarpžinybinę komisiją, kuri galėtų kompleksiškai spręsti šiuos klausimus ir koordinuotų tokio pobūdžio veiklą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Šveicarų specialistai įvertino Gedimino kalno gelbėjimo planą: tikrai yra dėl ko nustebti (251)

Lietuvos mokslininkai ir specialistai vis dar nesutaria, kaip gelbėti Gedimino kalną. Kol mūsų...

Nori uždirbti padėdami išvengti įvestų „Sodros“ mokesčių (50)

Netylant kalboms dėl nuo šių metų įvestų „Sodros“ grindų ir jau prasidėjusių atleidimų,...

Orai: laukia šalčiausia šios žiemos naktis (6)

Antradienio naktis bus bene šalčiausia šią žiemą. Vietomis, rytiniuose ir pietiniuose šalies...

Šimonytė pasakė, ką reikėjo daryt LRT: kliuvo ir Karbauskiui, ir Jakilaičiui (265)

Didesnis Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) finansinių duomenų viešumas būtų apsaugojęs...

Galingas Kuzminsko dėjimas išplėšė dramatišką „AX Armani“ pergalę (7)

Italijos pirmenybėse pirmadienį vakare Milano „AX Armani“ namuose po atkaklios kovos 82:80...

Turi priekaištų vilniečiams: kas jums darosi, kad taip pripratote skųstis? (44)

Per paskutinius kelerius metus teko lankytis aštuoniose Europos valstybių sostinėse ir dar bent...

Prieš akistatą su „Žalgiriu“ – trilerį išgyvenusi „Panathinaikos“ ir pavydėtinas Lekavičiaus taiklumas prireikė dviejų pratęsimų (5)

Graikijoje Atėnų „Panathinaikos“ ekipa su Luku Lekavičiumi namuose po dviejų pratęsimų...

Ramūnas Bogdanas. Pirmieji Narcizo metai Baltuosiuose rūmuose (30)

2017 m. sausio 20 d. įvyko 45-ojo JAV prezidento inauguracijos ceremonija. Juo tapo verslininkas ir...

Vienuoliktokų tėvams – bauginanti žinia apie itin užkrečiamą ligą (94)

Pirmadienį Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos vienuoliktokų tėvai informuoti dėl...