aA
Pareiškusi nepasitikėjimą septyniais seniūnais, Vilniaus valdžia iš posto verčia tik konservatorius. Nepalankumo sulaukusiems liberalcentristams nuodėmės atleidžiamos. Vilniaus valdžia, neigiamai įvertinusi ketvirtadalį sostinės seniūnų, vieną jų jau suspėjo atleisti. Pirmoji nusirito Antakalnio seniūno konservatoriaus Algimanto Vaitkaus galva.
Politikas ir kėdė
© DELFI
Savivaldybės administracijos direktoriaus Gintauto Palucko įsakymu, esą dėl prastai atliekamo darbo, 54 metų seniūno pareigos pažemintos iki vyresniojo specialisto, sumažinta jo kategorija, o pats konservatorius iš prestižiniu vadinamo Antakalnio išsiųstas dirbti į Žirmūnus.

A.Vaitkų seniūno poste laiko tik nedarbingumo pažymėjimas, kurio galiojimas baigiasi šiandien. Jeigu medikai nedarbingumo termino nepratęs, pabaigęs sirgti tarnautojas bus priverstas seniūno pareigas perleisti pavaduotojui Jonui Novikevičiui. Posto konservatorius lengvai atiduoti neketina ir galvoja kreiptis į teismą.

Nedarbingumo pažymėjimas, pasak paties A.Vaikaus, jam suteiktas dėl padidėjusio kraujospūdžio. Širdies veikla besiskundžiantis seniūnas tikino prasčiau pasijutęs iškart po tarnautojų vertinimo komisijos verdikto.

„Nemalonu, kai komisija svarsto. Žmogus juk ne robotas. Susijaudinau, kraujospūdis ir pakilo“, – guodėsi seniūnas.

Seniūnui skaudžiausia dėl to, kad komisijos išsakyti kaltinimai nepagrįsti, o metamas priekaištas, kad iš tūkstančio gyventojų raštų jis neatsakęs į 27 – net absurdiškas. Vienas pavyzdžių – raštas iš prezidentūros, kurio A.Vaitkus tikina akyse neregėjęs ir kuris buvęs skirtas savivaldybės administracijai. Konservatorius tikino, kad į raštus, kurie adresuoti ne jam, atsakyti negalįs.

Susargdino konservatorius

Konservatorius A.Vaitkus įsitikinęs, kad iš seniūno posto jis verčiamas tik dėl politinių motyvų. Nors nuo parėjusių metų seniūnai laikomi nebe politinio pasitikėjimo asmenimis, o valstybės tarnautojais, esą valdančioji koalicija su tuo susitaikyti negali ir nori seniūnijose matyti sau lojalius žmones.

Jo nuomone, turėtų kristi ir likusių dviejų konservatorių galvos: Karoliniškių seniūnės Violetos Gedminaitės ir Vilkpėdės rajonui vadovaujančio Mindaugo Kuncaičio.

V.Gedminaitė kaltinama nesugebanti vadovauti seniūnijai.

„Sulaukėme krūvos bendruomenės prašymų jos neatleisti, bet negalima ignoruoti to, kad ji nesugeba tinkamai atlikti pareigų. Ji, kaip moteris, nuoširdi, gera, bet vadovauja prastai“, – tikino G.Paluckas.

Beje, abu savivaldybės neigiamai įvertinti seniūnai kaip ir A.Vaitkus vaduojasi iš ligų. Nė vienas jų neatvyko į komisijos posėdį, nes turi nedarbingumo pažymėjimus. Karoliniškėms vadovaujanti V.Gedminaitė po dvi savaites kankinusios pūliuojančios anginos tik vakar pasirodė darbe. Širdies negalavimais besiskundžiantis Vilkpėdės seniūnas M.Kuncaitis gydosi namie. Jo nedarbingumo pažymėjimas galioti baigia rytoj ir nežinia, ar bus pratęstas.

M.Kuncaitis dienraščiui guodėsi prasčiau pasijutęs dėl neteisingų savivaldybės išvadų. Esą jos neatitinka realybės, o kaltinimas nekompetencija yra gana abstraktus. Mat konkrečių priekaištų savivaldybės administracija taip ir nenurodė.

A.Zuoko komanda apsigynė

Iš 7 neigiamai įvertintų seniūnų dviem pavyko apsiginti prieš tarnautojų vertinimo komisijos narius, vieno likimas dar nesvarstytas ir tik vienas perkeltas į žemesnes pareigas. Visi jie – Artūro Zuoko vadovaujamos Liberalų ir centro sąjungos nariai.

Poste išsilaikyti pavyko Viršuliškių seniūnui Viliui Pusčiui. G.Palucko tikinimu, šio tarnautojo darbo trūkumai paveldėti iš buvusio seniūno, todėl neigiamai vertinti V.Pusčių būtų neteisinga.

Senosiose pareigose liko ir Šeškinės seniūnas Liudvikas Lajauskas, jis į komisijos posėdį atėjo pasiruošęs geriau nei bet kuris studentas egzaminui. L.Lajauskas dokumentais įrodė, kad Šeškinės seniūnijoje tvarkosi gana ūkiškai. Geriausias įrodymas – Vilniaus tvarkingiausių seniūnijų konkurse pelnyta trečia vieta, šūsnys pagyrimų ir diplomų.

Justiniškių seniūno Petro Ivoškio veiklos komisija dar nesvarstė, nes šis trečiadienį stojo prieš teismą dėl neteisėto ginklų ir šaudmenų laikymo. Atsižvelgiant į tai, koks bus teismo sprendimas, P.Ivoškis gali būti išvis atleistas iš valstybės tarnybos. O kol vyksta teismas, jam G.Paluckas siūlys pereiti į seniūno pavaduotojo pareigas.

Iš liberalcentristų vienintelis Fabijoniškių seniūnas Vytautas Kirsnys paskirtas į žemesnes pareigas, dabar jis – Karoliniškių seniūnės pavaduotojas.

Siūlo baigti politikuoti

Pirmasis seniūnų darbą įvertinęs savivaldybės administracijos direktorius G.Paluckas neigė sprendimą priėmęs dėl politinių motyvų. Esą seniūnas – ne politinio pasitikėjimo asmuo, todėl negalima atleisti tik dėl to, kad jis priklauso kitai partijai. Nelogiška be rimtos priežasties atleisti seniūną. Mat jis gali kreiptis į teismą, o ten ir išaiškėtų, kad atleista buvo neteisėtai.

„Atvirai sakau, aš nežinau, kurie iš jų yra konservatoriai, o kurie – liberalcentristai. Beje, nėra Vilniuje nė vieno seniūno, kuris priklausytų valdančiosios koalicijos partijoms. Jeigu būtų – galbūt ir galėtumėte pavadinti tai seniūnijų politiniu valymu“, – tvirtino G.Paluckas.

„Vilniaus dienoje“ taip pat skaitykite:

Ministerija suerzino mokyklas

Centrinio knygyno įkurtuvės – be kavinės

Gražuolės karūna – dešimtokei

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ar tikrai emigrantai kraunasi lagaminus? Skambina ir studentai, ir pensininkai (463)

Į kurią pusę labiau krypsta lietuvių akys: į Londoną ar į Lietuvą? Grįžtančių tikrai yra,...

Dėl milijonų peržiūrėto seksualaus Tomo Bagdonavičiaus vaizdo klipo pasipylė grasinimai ir iširo šeima (141)

Londone ilgus metus dainavęs ir didesnio populiarumo sulaukęs po to kai prakalbo apie savo...

Gydytoja Cikanavičiūtė apie riebalus: papasakojo viską, kas jums nutylima (52)

Riebalai – viena pagrindinių maistinių medžiagų, pastaruoju metu kelianti daug diskusijų ir...

Orai: be skėčio neapsieisime

Šią savaitę mūsų laukia nemalonios orų permainos, atkeliaus lietūs, įsisiautės vėtros, kris...

Skandalu virtusi reforma varo į neviltį: mokiniai rado, kur gauti maisto – šluoja viską valgyklos visai ištuštėjo (645)

Netyla diskusijos ir skandalai dėl pasikeitusių reikalavimų mokyklų valgyklų patiekalams. Kol...

Po penkerių metų pertraukos F-1 lenktynes laimėjo Raikkonenas kova dėl titulo tęsiasi (6)

Ostine, JAV, sekmadienį vykusiose F-1 lenktynėse pergalę po itin ilgos pertraukos iškovojo...

Gyvenimo audrų nublokšti gyvena sąvartyne: trijų kambarių „buveinė“ saugo liūdnas paslaptis (182)

Pokalbio pradžioje 63 metų buvusi kaunietė Nijolė tikino, kad Jonavos sąvartyne gyvena nuo 2012...

„Tinginių“ uogos: miestiečių pora įsitikino, kad ne viskas paprasta, bet ūkio nemeta (14)

Užkietėjęs miestietis su sutuoktine susigundė vadinamomis „tinginių“ uogomis ir ėmė...

Kodėl prieš einant miegoti visada reikia užsidaryti miegamojo duris? (15)

Prieš miegą mes visi išsivalome dantis, nusiprausiame veidą ir apsirengiame patogią pižamą...

5 elementų teorija – kokia stichija jus valdo? (5)

Penkių asmenybės tipų arba elementų teorija paplito Kinijoje prieš 2000 metų – manyta, kad...