„Ketvirtadienį vyks partijos valdybos ir frakcijos susitikimas, aptarsime ir priimsime sprendimą dėl opozicijos bendradarbiavimo galimybių. Kalba eina apie susitarimą su „valstiečiais“, „darbiečiais“ ir Regionų frakcija“, – Eltai kalbėjo LSDP komunikacijos vadovas Justinas Argustas.

Visgi socialdemokratų atstovas pabrėžė, kad ši partija kalbose apie opozicinę koaliciją pasigenda bandymo susitarti būtent dėl bendrų idėjų įgyvendinimo.

„Mes jau anksčiau esame sakę, kad opozicinis susitarimas yra tik forma. Šnekama apie postus, kad vieną sesiją opozicijos lyderis yra tas, o kitą kitas, pagal frakcijų dydžius. Tuose susitarimuose iki šiol beveik nieko nekalbama apie turinį ar bendras opozicijos iniciatyvas“, – sakė LSDP komunikacijos vadovas.

Jis tvirtina, kad LSDP opozicijos lyderio postas nėra esminis klausimas, kadangi tai tėra procedūriniai elementai, nesprendžiantys įvairių socialdemokratų projektų įgyvendinimo galimybių.

„Taip, opozicijos lyderis pagal Seimo statutą turi galių pirmas šnekėti, pirmas užduoti klausimus per Vyriausybės valandą, bet tai yra techniniai momentai“, – tvirtino socialdemokratas, kartu pažymėdamas, kad LSDP frakcija yra pateikusį alternatyvių pasiūlymų paketą dešiniųjų Vyriausybei, tarp kurių yra projektai dėl galimybių atsisakyti dalyvavimo antrojoje pensijų pakopoje, vienkartinių išmokų gimus vaikui didinimo ir kitų klausimų, kurių palaikymui opozicijoje rašytinis susitarimas nėra būtinas.

„Yra svarbių pasiūlymų paketas. Kas trukdo nesant rašytiniam susitarimui, visai opozicijai palaikyti ir spausti valdančiuosius palaikyti tai“, – retoriškai klausė J. Argustas.

ELTA primena, kad šeštadienį LSPD suvažiavime patvirtinti gegužės 3–9 dienomis vykusių partijos pirmininko rinkimų rezultatai ir prasidėjo naujosios vadovės, europarlamentarės V. Blinkevičiūtės įgaliojimai.

Tuo tarpu opozicijos lyderis „valstietis“ Saulius Skvernelis yra teigęs, kad LSDP apie galimybes bendradarbiauti Seimo opozicijoje kalbėsis iškart po to, kai naujai išrinkta socialdemokratų pirmininkė V. Blinkevičiūtė pradės eiti pareigas.

„Nutarėme, kad iš karto po gegužės 29 d. mes ir susitiksime, kai ji bus tikroji pirmininkė. Kol kas ji yra išrinktoji (pirmininkė – ELTA)“, – LRT radijui tuomet sakė S. Skvernelis.

Tačiau LSDP pirmininkė V. Blinkevičiūtė tik prasidėjus jos įgaliojimams pareiškė, kad LVŽS yra viena iš politinių jėgų, su kuriomis socialdemokratai negali „flirtuoti“, kadangi pastarieji siekia juos sumenkinti.

„Privalome sustabdyti kairiųjų pažiūrų rinkėjų kvailinimą ir apgaudinėjimą, neva Lietuvoje yra daug kairiųjų partijų. Tiek dešinieji, tiek save kairiaisiais laikantys mus atakuoja ir atakuos. Mes privalome duoti atkirtį. Turime nesiblaškyti ir neflirtuoti su tais, kurie už mūsų nugarų rezga planus mus sumenkinti“, – partijos suvažiavime tuomet kalbėjo V. Blinkevičiūtė.

Paklausta, ar LVŽS yra viena iš politinių jėgų, norinčių pakenkti socialdemokratams, partijos pirmininkė patvirtino, kad kalbėjo ne tik apie „valstiečius“.

„Yra, bet ir ne tik“, – atsakinėdama į žurnalistų klausimus po LSDP suvažiavimo, sakė V. Blinkevičiūtė.