aA
Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininko posto siekti ketinanti Vilija Blinkevičiūtė teigia „nusikalbėjimu“ laikanti buvusio bendrapartiečio ir „socialdarbiečių“ lyderio Gedimino Kirkilo raginimą, prieš artėjančius Seimo rinkimus telktis centro kairės politinėms jėgoms. Politikės teigimu, Lietuvoje yra tik viena europietiška kairioji jėga – tai LSDP.
Vilija Blinkevičiūtė, Gintautas Paluckas
Vilija Blinkevičiūtė, Gintautas Paluckas
© DELFI / Andrius Ufartas

Europarlamentarė V. Blinkevičiūtė penktadienį pareiškė apsisprendusi dalyvauti šį pavasarį vyksiančiuose LSDP pirmininko rinkimuose.
Politikės teigimu, laimėjusi rinkimus ji neskubėtų atsisakyti europarlamentarės mandato.

„Aš esu įsitikinusi, kad dirbant atsakingai, aukojant save ir naudojant nuotolinį darbą – viską iš tikrųjų galima suderinti. Tikrai nenoriu nieko apgaudinėti ir aš tikrai šiame etape stengsiuosi suderinti, o ateityje laikas parodys“, – Eltai penktadienį teigė politikė.

Pasak jos, į partijos pirmininko rinkimus ji eina su žinia, kad pastaruosiuose Seimo rinkimuose nesužibėjusiai LSDP būtina patikėti savo jėgomis.

„Mūsų socialdemokratų partija yra stipri partija. Reikia tik to, kad mes patikėtume savo jėgomis. Mano pagrindinė žinia yra tai, kad mes socialdemokratai, esame moderni, europietiška kairioji partija, kuri reikalinga Lietuvos žmonėms“, – sakė politikė.

Europarlamentarė pažymėjo, kad jos požiūriu, LSDP yra vienintelė europietiškus „standartus“ atitinkanti kairioji jėga Lietuvoje, mat žmogaus teisių klausimais, nė viena kita kairiąja besivadinanti partija nekalba progresyviai.

„Išskyrus LSDP aš tikrai nematau Lietuvoje kitos europietiškos, progresyvios, modernios kairiosios jėgos“, – teigė V. Blinkevičiūtė.

„Man sunku suvokti, kad Lietuvoje yra daugiau kairiųjų partijų. Gal aš kažko nesuprantu... Gal kai mes kalbame apie socialinius ir ekonominius dalykus – tuomet gal kažką ir atrasčiau, kad kažkas bandė šioje srityje perimti iš socialdemokratų tam tikras idėjas ir jas įgyvendinti. Tačiau žmogaus teisių srityje – tai tikrai nėra centro kairės partijos“, – teigė ji.

Kaip LSDP turėtų dirbti opozicijoje yra diskusijų reikalaujantis klausimas

V. Blinkevičiūtė labai skeptiškai atsiliepė apie „socialdarbiečių“ lyderio Gedimino Kirkilo išsakytą mintį, kad po to, kai 2020 m. dešinieji suformavo valdžią Lietuvoje, centro kairės partijos privalo vienytis. Kaip sausio mėnesį Eltai sakė G. Kirkilas, tam, kad kairieji Lietuvoje vėl galėtų formuoti valdžią, į LSDP ne tik turėtų grįžti „socialdarbiečiai“, tačiau į vieningą darinį turėtų įsijungti ir „valstiečiai“.

„Aš manau, kad Gediminas Kirkilas čia šiaip paprovokavo ir, tiesa pasakius, šiek tiek nusikalbėjo. Te atleidžia man Gediminas, bet aš tikrai netikiu, kad taip bus ir to tikrai visiškai nereikia. Nežinau, kodėl jam kilo tokia utopinė ir niekam nereikalinga mintis“, – sakė V. Blinkevičiūtė.

Politikė atsargiai kalbėjo ir apie glaudesnį opozicinių jėgų bendradarbiavimą Seime. „Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis ne kartą yra užsiminęs laukiąs LSDP pirmininko rinkimų, po kurių būtų galima aiškiau struktūruoti kol kas nesėkmingą Seimo opozicinių jėgų bendradarbiavimą. V. Blinkevičiūtės teigimu, kaip turėtų atrodyti opozicinių jėgų vienybė – diskusijų reikalaujantis klausimas.

„Tai nėra tokie paprasti dalykai. Reikia labai daug ką išdiskutuoti. Matyti ir skirtumus, ir panašumus, kur mes galime ieškoti sprendimų“, – teigė ji.

Po socialdemokratams nesėkmingų Seimo rinkimų kilus partijos narių nepasitenkinimui, nuo 2017 m. LSDP vadovavęs Gintautas Paluckas atsistatydino iš pirmininko pareigų. Pasitraukdamas iš užimto posto partijoje jis siūlė V. Blinkevičiūtę paskirti laikinąja LSDP vadove. Tačiau LSDP taryba nusprendė, kad laikinai partijai vadovaus Jonavos meras Mindaugas Sinkevičius.

Jis yra viešai tvirtinęs, kad vadovauti socialdemokratams nesieks ir kad pavasarį vyksiančiuose partijos pirmininko rinkimuose nedalyvaus.
Tuo metu europarlamentaras Juozas Olekas dar sausį pareiškė, kad sieks tapti naujuoju LSDP vedliu.

Partijos pirmininko posto siekti taip pat ketina Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) docentas Liutauras Gudžinskas.

LSDP pirmininko rinkimų pirmasis turas vyks balandžio 22–25 dienomis, jis renkamas 2 metų kadencijai.

LSDP skyriai kandidatus užimti partijos pirmininko kėdę galės kelti iki kovo 28 d. Iš viso yra 60 partijos skyrių.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(13 žmonių įvertino)
3.3077

Top naujienos

Rusijos karinėje vadovybėje – drastiški pokyčiai: prabilo apie didžiausią problemą (1)

Analitikų teigimu, Rusijos gynybos ministerijos išplatinti oficialūs pareiškimai ir filmuota...

Taivano užsienio reikalų ministras: jaučiame stiprėjančią Kinijos agresiją

Jei autoritarinė Rusija užpuolė demokratinę Ukrainą, tai Kinija gali užpulti Taivaną, sako...

Už tokį laisvalaikį savo balkone galite gauti apvalią baudą: tokia veikla – draudžiama (2)

Vasarą ant žarijų keptas maistas skaniausias gamtoje, tačiau lietuviai – išradingi: jiems...

Po audros Lenkijoje – naujas smūgis: iš evakuacijos grįžę festivalininkai nesulaukė to, dėl ko atvažiavo, aidėjo nepasitenkinimas

Akivaizdu, kad penktadienį Lenkijos festivalyje „ Open'er “ įsisukusi didelė audra sujaukė...

Karas Ukrainoje. Zelenskis pabrėžė, kad Odesos puolimas yra tikslingas Rusijos teroras, Lysyčanskas ir toliau apsupamas okupantų

Savo naktinėje kalboje Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sakė, kad Rusijos bombardavimas...

„Teltonikos“ vadovas Arvydas Paukštys – apie sudėtingą pasitraukimą iš Rusijos ir tęsiamą prekybą su Kinija

Aukštųjų technologijų lietuviška bendrovė „ Teltonika IoT Group “ šiuo metu sprendžia ne...

Tarptautinė kompanija kritikuoja paplitusį darbo modelį: tokie darbuotojai nebus laimingi

Kompanija gali būti sėkminga tik tuomet, kai jos darbuotojai atspindi visuomenės įvairovę. Tuo...

Delfi PliusVytautė Merkytė

Paruoškite vietos skrandyje: dėl šio dzūkiško patiekalo pameta galvas net japonai, tačiau galite pasigaminti ir patys (1)

„Dzūkijoje žemės prastos, smėlynai. Suvalkijoje bagotos , jie gali užsiauginti javų. O čia...

Šaltasis frontas išstums tropinį orą iš Lietuvos: liūčių išvengs tik viena Lietuvos dalis

Šeštadienį per Lietuvą lėtai slinks šaltasis atmosferos frontas, kuris jau išstums karštą...

Landsbergis – apie jam suteiktą statusą: Lietuva galų gale susitvarkė (84)

Seimas ketvirtadienį galutinai pritarė valstybės vadovo statuso suteikimui Aukščiausiosios...