aA
Seimo pirmininko pavaduotojas, Socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) pirmininkas Gediminas Kirkilas, vertindamas prezidentės Dalios Grybauskaitės metinį pranešimą, sako, kad tai - geriausias, giliausias ir plačiausias pagal apimtį valstybės vadovės metinis pranešimas per devynerius jos vadovavimo metus.
Gediminas Kirkilas
© DELFI / Kiril Čachovskij

Pasak jo, apie politines partijas jame kalbėta daugiau nei bet kuriame kitame pranešime. D. Grybauskaitė kritikavo šalies vidaus politiką ir politinių partijų susiskaldymą bei tarpusavio intrigas.

„Prezidentė kalba su tam tikru nerimu, ji mano, kad partijoms suduotas stiprus smūgis, kad jos turi atsinaujinti, pritraukti daugiau žmonių. Tai yra visiškai teisinga, aš tam visiškai pritariu“, - sakė G. Kirkilas.

Dėl prasto partijų vertinimo viešojoje erdvėje Seimo LSDDP frakcijos narys atsakomybę priskiria ir politikams, ir viešosios nuomonės formuotojams.

„Mes partijas padarėm kažkokiomis keistomis, nepatraukliomis institucijom. Mes visi atsakingi, patys politikai - visų pirma partijos lyderiai - taip pat, bet ir politologai, ir sociologai, ir visi kiti komentatoriai. Prezidentė pripažino, kad partijos yra pagrindinis demokratijos subjektas, todėl politologai turėtų kalbėti, bent jau taip, kaip kalbėjo Prezidentė, kad partijos turi atsinaujinti. Ji paminėjo labai retai minimą dalyką, kad pačiose partijose turi būti demokratiškas valdymas, nes nuo to viskas prasideda“,- kalbėjo G. Kirkilas.

LSDDP pirmininkas mano, kad partijos tapo nepatrauklios kaip institucijos, nes, užuot galvojusios apie demokratiškumą ir atsivėrimą, galvoja apie galios demonstravimą. Komentuodamas Prezidentės pranešimą politikas sakė, kad negalima tiek daug laiko skirti partijų vidinėms kovoms Parlamente.

„Įdomiausia tai, kad čia nėra laimėtojų. Net ir valdantieji čia nelaimi, net ir „valstiečiai“ čia nelaimi, nors jie bando pasakyti, kad yra geresni negu visi kiti iki tol buvę. Reikalas tas, kad ta kova užpildyta visa viešoji erdvė ir patys valdantieji dėl to nesugeba pristatyti savo pasiekimų ar numatomų reformų“, - sakė G. Kirkilas.

LSDDP lyderis pritaria prezidentės nuomonei, kad partijos turėtų ne kariauti, o vienytis ir kurti.

„Aš labai pritariu šiai prezidentės nuostatai, net šiek tiek apgailestauju, kad ji gan vėlai atsirado, prezidentės jau antros kadencijos pabaigoje, bet vis tiek ji yra labai svarbi. Aš matau daug galimybių. Manau, kad reikia turėti kuo daugiau bendrų projektų ir bendrų pasiūlymų, pavyzdžiui, inovacijų srityje. Galime ieškoti bendrų susitarimų, kad ir, pavyzdžiui, dėl Stambulo konvencijos. Jei to sieki, tai to pasieki. Gynybos sritis - iki šiol gi nepasirašytas susitarimas dėl gynybos“,- pažymėjo G. Kirkilas.

LSDDP pirmininkas mano, kad pagrindas bendradarbiauti yra, tik reikia visų politikų noro, įsitraukimo ir savo vaidmens politikoje suvokimo.

„Man labai gaila, kad prezidentė šiandien tik pakalbėjo apie galimą vienybę ir tuoj pat konservatoriai demonstratyviai paliko salę dėl to, kad jiems nepatiko, jog nepakviestas Lietuvos banko vadovas į diskusiją dėl reformų. Manau, kad tai yra per menkas dalykas, kad daryti tokius demonstratyvius žingsnius ir toliau kaitinti atmosferą. Reikia baigti šį karą visų su visais“, - sako LSDDP lyderis G. Kirkilas.


Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Jei taptų prezidentu po Grybauskaitės, Skvernelis žada: pokyčių būtų esminių papildyta (782)

Į prezidentus kandidatuoti pasiryžęs premjeras Saulius Skvernelis teigia, kad, jei būtų...

Andrius Tapinas. Po 14 dienų. Valdžios Leviatanas ir šalčio efektas (340)

Praėjo keturiolika dienų ir vėl kalbamės. Premjero atsiprašymo nebuvo, buvo arogantiškas...

Paleckio šnipinėjimo byloje aiškėja daugiau pavardžių (2)

Už įtariamą šnipinėjimą Rusijos naudai sulaikyto Algirdo Paleckio byloje aiškėja ir daugiau...

Keliuose verda tikras pragaras, kelininkai žada, kad rytoj bus geriau (85)

Penktadienis Lietuvoje apkarto, matyt, daugeliui turėjusių kur nors važiuoti, nesvarbu, ar nuosavu,...

Lukašenka: jei kas norės mus nustumti, žinome, kaip reaguoti išvardijo sąlygas sukurti sąjunginę valstybę su Rusija (26)

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka išvardijo sąlygas sukurti bendrą sąjunginę...

Meilės emigrantė Jolanta: priimti sprendimą išvykti padėjo vyro pažadas (5)

Prieš trejus metus į Kataloniją išvykusi Jolanta juokauja, kad yra tikrų tikriausia meilės...

Į restoraną su vaikais: mamos pasidalino idėjomis, kur eiti, kad nebūtum išprašytas lauk

Daugelis tėvų žino – išeiti į restoraną ar kavinę su vaiku kartais tampa tikru išbandymu,...

„Panathinaikos“ klubui prieš rungtynes su „Žalgiriu“ koją kyštelėjo kinai (5)

Atėnų „Panathinaikos“ klubas šio vakaro rungtynėse su Kauno „Žalgiriu“ galės registruoti...

Gaisro Kauno stotyje liudininkai: išgirdus sireną, apėmė ne itin jaukus jausmas (2)

Penktadienį per pietus Kauno autobusų stotyje kilęs gaisras kelis šimtus žmonių išginė į...

Dingus 5 asmenų šeimai į policiją kreipėsi vaiko teisių tarnyba: jų neberanda net giminaičiai (395)

Dėl penkių asmenų šeimos dingimo prašymą pradėti paiešką pateikusi Vaiko teisių apsaugos...