Po šeštadienio vėlyvą vakarą įvykusių teroristinių atakų Londone esantys lietuviai socialiniuose tinkluose žymisi, jog per išpuolius nenukentėjo.
Londonas po teroristinio išpuolio

Kad kol kas nėra žinių, jog tarp nukentėjusių būtų mūsų tautiečių, skelbia ir Užsienio reikalų ministerija (URM). Tačiau tokie įvykiai, sako Londone antrus metus gyvenantis ir dirbantis lietuvis Donatas Kielius, pasėja nemažai panikos.

Vakar vakare, kai buvo įvykdytas kruvinas teroristinis išpuolis, D. Kielius buvo visai šalia Londono Tilto. Anot vaikino, iš pradžių buvo labai sunku suprasti, kas vyksta.

„Tuo metu dirbau ir kaip tik važiavau pro tą miesto dalį, kur yra Londono tiltas. Pro tas vietas. Būtent tuo momentu, kai vyko visas veiksmas. Iš tikro iš pradžių nieko nesupratau. Žmonės bėga, rėkia, atrodė, kad kažkur sprogo bomba. Policijos ir greitosios mašinų nebuvo įmanoma suskaičiuoti“, – pamena lietuvis.

Pašnekovas dar prieš važiuodamas Londono tilto link, kur ir buvo įvykdyta pirmoji ataka, sako pastebėjęs mieste skraidantį sraigtasparnį ir iš to supratęs, jog kažkas vyksta.

„Prieš važiuodamas link Londono tilto pamačiau, kad kabo straigtasparnis. Tai jau buvo įtarimas, kad kažkas vyksta. O kai privažiavau ten, tai buvo visiškas chaosas – žmonės panikuoja, nesupranta, kas darosi, policija visur, kur tik įmanoma. Pareigūnai užtvėrė visas aplinkines gatves, stovėjo vidurį gatvės ir mojavo, kad sukit iš čia kuo greičiau ir greičiau važiuokit iš šitos vietos“, – pamena pašnekovas.

Anot jo, panikos apimti žmonės bėgo iš įvykio vietos nesidairydami ir nežiūrėdami po kojomis. Paklaustas, kur tuo metu važiavo, D. Kielius paaiškino, kad dirba įmonėje, nuomojančioje apartamentus, todėl turėjo nuvykti į vieną butą esantį šalia Londono tilto. „Papuoliau į patį sūkurį. Susišaudymo nemačiau, bet buvau toj vietoj“, – sako D. Kielius.

Anot jo, visos radijo stotys nutraukė savo planuotų programų transliavimą ir skelbė naujienas iš įvykio vietos, tačiau pirminė informacija buvo labai chaotiška.

„Aš tuo metu klausiau muzikos radiją, bet visi radijo kanalai nutraukė visas laidas ir pradėjo skelbti informaciją, kad evakuojami žmonės. Pirmas komentaras buvo taksisto, kuris matė užpuolikų autobusiuką, kuris pradėjo traiškyti žmones. Vėliau jis matė grupelę vyrų, vienas jų šlaistėsi su peiliu, o moteris gulėjo ant žemės, kiti rėkė, klykė“, – ką išgirdo per radiją pasakojo lietuvis.

Pats vairuojantis pašnekovas sako buvęs nukreiptas važiuoti visai kita linkme, o visas eismas, anot jo, vakar vakare buvo paralyžiuotas.

„Mane nukreipė visai į kitą pusę, nei važiavau. Važiuojant praleidinėjom greitąsias ir policijos automobilius. Vėliau sužinojom, kad išpuolis ir kitoj vietoj, prekybos centre. Realiai gatvėse buvo košmaras. Jeigu įprastai tą kelio dalį gali nuvažiuoti per 20 minučių, tai vakar buvo pusantros valandos“, – pasakoja pašnekovas ir priduria, kad „prie Londono tilto ir jo prieigų privažiuoti negalėjo niekas“.

Paklaustas, kokios nuotaikos tarp lietuvių emigrantų ir pačių britų, Donatas sako, jog žmonės išsigandę, o šiandien miestas atrodo lyg miręs.

„Žmonių šiandien praktiškai nėra. Po visų incidentų visi pradeda naudotis tik autobusais, dviračiais ir kitom transporto priemonėm, su kuriomis nereikia lįsti į jokį požemį. Po visų šitų dalykų žmonės labai aprimsta. Daugiausiai koncentruojasi namuose ir neina į gatves. Šiandien ryte iš viso buvo tuščia visur. Atrodo, kaip miręs miestas.“

Lietuvio teigimu, žmonės dar buvo neatsigavę po teroristinio išpuolio koncerte Mančesteryje, kuris pasėjo nesaugumo jausmą, todėl normalu, kad šis įvykis daug ką išmušė iš vėžių.

„Žmonės labai išsigandę, kai kurie apskritai nesupranta, kas vyksta. Ypatingai atvažiavę. Tiems, kurie atvykę ir nuomojasi kažkur netoli viešbučius, didelis šokas ir stresas. Žmonės kalba labai daug ir kalba apie, kas čia vyksta. Žmonės pradėjo bijoti. Visi labai pergyvena. Dar nuo išpuolio Mančesteryje žmonės labai išsigandę. Žmonės apie Mančesterį ir visos žinios kalba dar iki dabar. Ir čia pumpt Londonas. Vakar ir su keliais klientais kalbėjau – visi pasimetę, nežino, ką daryti, sakė – vengsim, neisim link Londono tilto iš viso. Sako, buvom prieš porą dienų. Tokios ir nuotaikos.

Kadangi aš tas masines vietas aplenkiu, tai nėra taip baisu. Aišku, tokiais atvejai niekada negali žinoti, gali papulti į tai bet kur. Neramu. Bet kad labai bijočiau išeiti į gatvę, tai taip nėra. Tik bėda, kad tie dalykai niekada nėra nuspėjami. Bet jie gali atsitikti bet kur. Nuo to niekas neapsaugotas. Mes visi kalbam apie tai, kodėl tai vyksta ir kokia tai yra nesąmonė. Ir iš tikro tai yra baisu, nes jau nebegali net į koncertą nueit. Tai čia yra baisu. Kad negali jau eiti į viešą renginį, nes gali bet kas įvykti. O vakar tiesiog gatvėje. Tie dalykai atsiranda iš nieko“, – sako masinių susibūrimo vietų vengti besistengiantis lietuvis.

Paskutinio surašymo duomenimis, kuris vyko 2011 metais, Londone gyveno beveik 40 tūkst. lietuvių.

Kaip rašoma URM pranešime spaudai, Užsienio reikalų ministerija nuolat palaiko ryšį su Lietuvos Respublikos ambasada Jungtinėje Karalystėje. Šiuo metu neturima duomenų, kad per teroro ataką Londone būtų nukentėję Lietuvos piliečiai.

Užsienyje esantys Lietuvos piliečiai dėl konsulinės pagalbos gali kreiptis visą parą veikiančiu Užsienio reikalų ministerijos telefonu +370 5 236 2444 arba el. paštu pilieciai@urm.lt.

Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja parsisiųsti programėlę „Keliauk saugiai“ ir gauti aktualią konsulinę informaciją, tiesioginius ministerijos pranešimus esant krizinei situacijai užsienio šalyje.

DELFI primena, kad vėlyvą šeštadienio vakarą mikroautobusas rėžėsi į Londono tiltu ėjusius pėsčiuosius. Vėliau iš autobuso išlipę peiliais ginkluoti trys vyrai pajudėjo Boro turgaus link.

Kaip skelbia vietinė žiniasklaida, po įvykio praėjus maždaug 8 minutėms incidento vietoje jau darbavosi policijos pajėgos, pareigūnai nušovė tris teroristus. Skelbiama, kad incidento metu žuvo 7 žmonės, 48 sužeisti, tarp jų ir policijos pareigūnas.

Teroristiniai išpuoliai Londone
Per ataką žuvo Prancūzijos pilietis
Policija išsivedė du žmonesLiudininkai tvirtina, kad po reido bute Easthamo rajone policija išsivedė du žmones, skelbia BBC. Skelbiama, kad operacijoje dalyvavo apie 20 kaukėtų ir ginkluotų pareigūnų, taip pat kitapus gatvės situaciją stebėjo policijos snaiperis.
Per operaciją policija netyčia pašovė vieną civilįPolicijos komisaro padėjėjas Markas Rowley pateikė daugiau informacijos apie teroro išpuolį. Jo teigimu, policija per incidentą šovė 50 kulkų. viena jų sumaišties metu netyčia kliudė ir sužeidė ne užpuoliką, bet civilį asmenį, skelbia Sky News.
Policijos reidas Easthamo rajoneBBC praneša apie vykdomą policijos operaciją Easthamo rajone Londone. Skelbiama, kad pareigūnai yra sunkiai ginkluoti. Operacija vyksta maždaug per pusantro kilometro nuo įtariamųjų namų, kuriuos policininkai krėtė iškart po atakos. Policija situacijos plačiau nekomentavo.
Vienas iš žuvusiųjų – Kanados pilietis
Londono meras neatsakinės į D. Trumpo pareiškimusLondono meras Sadiqas Khanas turi „svarbesnių darbų“ nei atsakinėti į „nekompetentingą“ tviterio žinutę, kurią JAV prezidentas Donaldas Trumpas parašė po teroro atakos Londone, sekmadienį pranešė mero atstovas.„Meras užsiėmęs, ... koordinuoja atsaką į šią šiurpią ir bailią teroristinę ataką, – sakė atstovas. – Jis turi svarbesnių darbų nei atsakinėti į Donaldo Trumpo nekompetentingą tviterio žinutę, kurioje tyčia iš konteksto ištrauktas jo komentaras raginant londoniečius nesijaudinti pamačius gatvėse daugiau policijos, įskaitant ginkluotus pareigūnus.“
21 sužeisti – kritinės būklės21 žmogus po teroro išpuolio Londone šiuo metu yra kritinės kritinės būklės, skelbia BBC.
Mobiliojo ryšio operatoriai kompensuos skambučius ir žinutes į Jungtinę Karalystę„Tele2“ kompensuos skambučius ir SMS visiems, kas iš Jungtinėje Karalystėje esančių lietuviškų „Tele2“ numerių skambina į Lietuvą ar priima skambutį iš Lietuvos.Kompensacijos galioja visiems klientams, įskaitant ir išankstinio mokėjimo paslaugos PILDYK vartotojus.Kompensacijos bus taikomos už skambučius ir žinutes nuo birželio 4 d. 00.40 val. iki birželio 5-osios 00.40 val. Lietuvos laiku. Šių paslaugų kaina bus išskaičiuota iš artimiausios sąskaitos.„BITĖ Lietuva“ taip pat praneša, kad kompensuos telefonines išlaidas po teroristinio išpuolio. Operatorius birželio 4-ąją kompensuos skambučius ir SMS visiems klientams, kurie dabar yra Jungtinėje Karalystėje ir skambina į Lietuvą ar priima skambučius iš Lietuvos.
Iš ligoninės išrašyti šeši nukentėjęŠeši per teroro aktą nukentėjusieji žmonės išrašyti iš Londono ligoninės, praneša BBC. Iš viso per išpuolį buvo sužeista 48 žmonės, 4 iš jų – policijos pareigūnai.
D. Trumpas užsipuolė Londono merąPo teroro išpuolio Londone JAV prezidentas Donaldas Trumpas savo „Twitter“ paskyroje sukritikavo Londono mero Sadiqo Khano atsaką į teroro išpuolį. D. Trumpas rašė, kad per išpuolį žuvo 7 žmonės, 48 sužeista, o meras S. Khanas tikino, kad „nėra priežasties nerimauti“. S. Khanas tai pareiškė kalbėdamas ryte po išpuolio ir išreiškęs užuojauta. Jis veikiausiai kalbėjo apie tolimesnę teroro grėsmę ir saugumo situaciją mieste.Iš pradžių JAV prezidento kritikos strėlės smigo į Londono merą Sadiqą Khaną (Sadiką Chaną), už jo pasakytus žodžius „nėra pagrindo nerimauti“. Londono meras tai pasakė interviu televizijai, tačiau – norėdamas nuraminti londoniečius dėl didelio policijos pareigūnų skaičiaus mieste.„Nėra pagrindo nerimauti. Vienas iš dalykų, kuriuos policija ir mes visi privalome padaryti, tai užtikrinti, kad visi būtume kaip galima saugesni“, – sakė Londono meras.JAV prezidentas, kuris vėlai šeštadienį pareikšdamas savo pirmą reakciją į ataką Londone pasinaudojo proga pareklamuoti teismų atmestą jo kelionių draudimą, sekmadienį grįžo prie nacionalinio saugumo klausimo.„Privalome nustoti būti tokie politiškai korektiški ir imtis žmonių saugumo užtikrinimo klausimo. Jeigu nesielgsime protingai, viskas bus dar blogiau“, – tviteryje parašė D.Trumpas.Vienoje savo pirmųjų žinučių tviteryje po išpuolio Londone prezidentas rašė: „Turime būti protingi, budrūs ir tvirti. Reikia, kad teismai sugrąžintų mums mūsų teises. Mums reikalingas kelionių draudimas kaip papildomas saugumo lygmuo!“https://twitter.com/koboots/status/871358624169250817
Lietuvos diplomatai pasmerkė atakąMinistras pirmininkas Saulius Skvernelis pabrėžė, jog teroro užkardymas yra nepaprastai sudėtinga užduotis visoms Europos tarnyboms.„Šioje kovoje už saugumą mūsų valstybėse būtinas visuomenės ir teisėsaugos susitelkimas. Lietuva solidarizuojasi su Jungtine Karalyste ir patvirtina savo pasiryžimą kartu su tarptautine bendruomene bendromis pastangomis kovoti su terorizmo iššūkiais“, - užuojautoje sakė premjeras.Jis Jungtinės Karalystės žmonėms linkėjo stiprybės ir susitelkimo, o sužeistiesiems - sveikatos.Ataką Londone pasmerkė ir užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.„Smerkiame šį teroro aktą ir reiškiame gilią užuojautą Jungtinės Karalystės žmonėmis, žuvusiųjų artimiesiems ir vyriausybei. Linkime stiprybės nukentėjusiems nuo šio šiurpaus išpuolio“, - laiške Britanijos užsienio reikalų sekretoriui Borisui Johnsonui rašė Lietuvos ministras.Užsienio reikalų ministerija pranešė, jog šiuo metu neturima duomenų, kad per ataką būtų nukentėję Lietuvos piliečiai.Jungtinės Karalystės sostinės centre trys užpuolikai mikroautobusu rėžėsi į pėsčiuosius ir išlipę badė žmones. Žuvo bent šeši žmonės, apie 50 asmenų dėl sužeidimų buvo paguldyti į ligoninę.
Filipinai ir Indonezija reiškia paramą LondonuiFilipinų prezidentas Rodrigo Duterte, kurio pajėgos šalies pietuose stengiasi užbaigti kruviną su „Islamo valstybe“ (IS) susijusių kovotojų apsiaustį, pareiškė užuojautą Londono atakos aukoms.R.Duterte atstovas Ernesto Abella sakė, kad „tokie aktai palietė ne tik Londono žmones, bet ir ... visus taiką mylinčius žmones pasaulinėje bendrijoje“.Indonezija – daugiausiai gyventojų turinti musulmoniška pasaulio valstybė – taip pat pasmerkė ataką Londone ir pakartojo, kad solidarizuojasi su Didžiąja Britanija, šiai kovojant su „radikalizmu ir terorizmu“.Indonezija taip pat kovoja su musulmonų kovotojų grupuotėmis, kurios rengė išpuolius visoje šalyje, įskaitant sostinę Džakartą.
Kelių per ataką Londone sužeistų žmonių būklė kritinėLondono meras Sadiqas Khanas pranešė, kad kai kurie per šeštadienio išpuolį sužeisti žmonės yra kritinės būklės.Per išpuolį žuvo šeši žmonės, o dar beveik 50 sužeistųjų gydomi ligoninėse. Užpuolikai iš pradžių mikroautobusu rėžėsi į ant Londono tilto buvusius žmones, o vėliau peiliais ėmė badyti žmones šalia esančiuose baruose ir restoranuose.S.Khanas sekmadienį perspėjo, kad londoniečiai turėtų išlikti budrūs, nes teroro grėsmės lygis yra aukštas. Tačiau tuo pat metu jis pabrėžė: „Mane patikino, kad vis dar esame vienas saugiausių miestų pasaulyje“.Londono mero teigimu, teroristai nori pakenkti Britanijos demokratijai ir sužlugdyti artėjančius parlamento rinkimus, kurie suplanuoti birželio 8 dieną. Meras taip pat gyrė gelbėjimo tarnybas bei pranešė, kad po skubaus vyriausybės posėdžio policija padarys pranešimą.Tuo tarpu ataką Londone pasmerkė ir Indijos premjeras Narendra Modi, trumpame pareiškime po vizito Europoje pareiškęs, kad tokie išpuoliai kelia šoką ir baimę.
Popiežius Pranciškus meldėsi už Londono atakos aukasPopiežius Pranciškus po Sekminių mišių per tradicinį sekmadienio palaiminimą pasimeldė už Londono atakos aukas.Pranciškus meldėsi, kad Šventoji Dvasia „duotų taiką visam pasauliui ir užgydytų karo bei terorizmo, kuris ir praėjusį vakarą, Londone, smogė nekaltoms aukoms, žaizdas“.Sekminėmis baigiasi Velykų laikotarpis.
JK ministrė pirmininkė dėl Londono išpuolio kaltina „islamo ekstremizmą“Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May sekmadienį pasmerkė „piktą islamo ekstremizmo ideologiją“, kuri, pasak jos, stovi už trijų teroro atakų, įvykdytų Britanijoje nuo kovo mėnesio.Ministrė pirmininkė pareiškė, kad teroristai „kopijuoja vienas kitą“.Nors šios atakos nėra vieno sąmokslo dalis, „jos yra susijusios tarpusavyje viena svarbia prasme: jas sieja pikta islamo ekstremizmo ideologija“, pareiškė T. May, kuri pridūrė, kad „kaltininkus pulti įkvepia ... vienas kito kopijavimas“.
Užpuolikų buvo trys, bus stiprinamas patruliavimasLondono policijos komisarė Cressida Dick sekmadienį pranešė, kad Didžiosios Britanijos sostinėje bus stiprinamas pareigūnų patruliavimas, daugės ginkluotų pareigūnų.Ji taip pat informavo, kad šeštadienio vakaro ataką Londone įvykdė trys asmenys, kurie buvo nukauti.„Mes manome, kad buvo trys užpuolikai, ir manome, kad jie yra negyvi“, – sakė ji.Policijos vadovė pridūrė, jog pareigūnai „mano“, kad incidentas yra kontroliuojamas, tačiau įvykio vietoje didelė zona vis dar yra aptverta.
A. Merkel: Vokietija yra „ryžtingai Britanijos pusėje“Vokietijos kanclerė Angela Merkel sekmadienį pareiškė, kad Vokietija yra „ryžtingai Britanijos pusėje“ po to, kai Londone per teroro išpuolį žuvo šeši ir buvo sužeista beveik 50 žmonių.„Šiandien mus vienija ne tik siaubas ir gedulas, bet ir ryžtas. Kalbant apie Vokietiją, dar kartą kartoju, kad kovoje su visomis terorizmo formomis ryžtingai esame Britanijos pusėje“, – išplatintame pareiškime sakė A. Merkel.
Per išpuolį Londone nukentėjo ir prancūzųPer išpuolį Londone, per kurį žuvo šeši ir buvo sužeista beveik 50 žmonių, nukentėjo ir prancūzų, sekmadienį pranešė Prancūzijos prezidentūra, tačiau daugiau detalių nepateikė.„Prancūzija daro viską, kad padėtų“, – teigiama išplatintame pranešime, kuriame taip pat priduriama, jog papildomų saugumo priemonių Londone bus imtasi ir ateinantį sekmadienį čia gyvenantiems prancūzams balsuojant Prancūzijos parlamento rinkimuose.
Teroristų taikiniu tapo madingas Londono rajonasIstorinė Londono dalis, kurioje šeštadienį buvo įvykdytas teroro išpuolis, kažkada buvo sunykusi po dokų uždarymų, o dabar yra klestinti miesto vieta, kur renkasi ir hipsteriai, ir Londono Sičio finansininkai.Londono tilto ir Boro turgaus rajonas taip pat yra daugiatautė vieta, kur dažnai lankosi užsienio turistai. Netoliese yra populiarus keliautojų viešbutis ir studentų gyvenimo vieta.Vienas australas ir du prancūzai yra tarp 48 žmonių, kurie buvo nuvežti į ligonines po šeštadienio teroro išpuolio, kuomet užpuolikai ant Londono tilto mikroautobusu rėžėsi į pėsčiuosius, o vėliau prie Boro turgaus ėmė žmones badyti peiliais.Boro maisto turgus turi kelių šimtų metų istoriją ir yra įsikūręs elegantiškame 19-ojo amžiaus pastate, apsuptame madingų barų ir restoranų, kuriuose lankosi daug jaunimo.Turgus yra netoli 12-ojo amžiaus Sadarko katedros, prie pietinio Londono tilto galo.Dabartinis tiltas buvo pastatytas praėjusio amžiaus 8-ajame dešimtmetyje ir pakeitė ankstesnįjį, apdainuotąjį sename vaikiškame eilėraštuke „Londono tiltas griūva“.Akmenimis grįstos rajono gatvės sudaro kontrastą išdygusiems dangoraižiams.„Šis rajonas per pastaruosius 15-20 metų iš esmės transformavosi, – transliuotojui BBC sekmadienį sakė Sadarko rajono tarybos vadovas Peteris Johnas. – Tai tokia gyvybinga mūsų miesto dalis ... Tai baisu."Tačiau jis pridūrė: "Tai nuostabios įvairovės rajonas ir tai nepasikeis.“Po atakos liudininkai skelbė savo nufilmuotą medžiagą. Viename klipe matyti, kaip policija bavariško stiliaus aludėje „Katzenjammers“ netoli Boro turgaus šaukia žmonėms gultis ant grindų.Kitame klipe matyti, kaip ginkluoti policininkai su šunimis patruliuoja tamsiose gatvėse aplink Sadarko katedrą, dar kiti liudininkai nufilmavo, kaip policininkai iš barų ir restoranų išlydi žmones, kurie rankas laiko ant galvų.Londono meras Sadiqas Khanas sekmadienį perspėjo, kad londoniečiai turėtų išlikti budrūs, nes teroro grėsmės lygis yra aukštas. Tačiau tuo pat metu jis pabrėžė: „Mane patikino, kad vis dar esame vienas saugiausių miestų pasaulyje“.
Žuvusių skaičius išsaugo iki 7. 
JK konservatoriai po atakos Londone sustabdė rinkimų kampanijąJungtinės Karalystės valdančioji Konservatorių partija sekmadienį paskelbė, kad dėl šešių gyvybių pareikalavusios teroro atakos Londone sustabdo ketvirtadienį įvyksiančių visuotinių rinkimų kampaniją.„Konservatorių partija šiandien visoje šalyje nevykdys rinkimų kampanijos. Dienai bėgant ir pasirodant tolesnėms detalėms apie ataką vertinsime iš naujo“, – naujienų agentūrai AFP sakė atstovas.
D. Grybauskaitė pareiškė užuojautą dėl išpuolio LondonePrezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė užuojautą Britanijos karalienei Elžbietai II dėl žmonių gyvybių pareikalavusių išpuolių Londone.„Šalies vadovė pasmerkė šiuos barbariškus išpuolius ir niekuo nepateisinamą žiaurumą, bei išreiškė tvirtą Lietuvos solidarumą su Londono gyventojais ir visos Jungtinės Karalystės žmonėmis“, - rašoma prezidentės spaudos tarnybos sekmadienį išplatintame pranešime.Savo ir visos Lietuvos žmonių vardu D.Grybauskaitė palinkėjo stiprybės aukų šeimoms, vilties bei ištvermės visiems, kuriuos palietė šios atakos.
Londono centre per šeštadienio teroro ataką trys užpuolikai mikroautobusu rėžėsi į pėsčiuosius, o paskui nesirinkdami badė žmones; žuvo šešios aukos, kol ginkluoti policininkai nušovė visus užpuolikus.Teroristai, kurie siautėjo naktiniu gyvenimu garsėjančiame miesto rajone netoli Londono tilto, buvo su mirtininkų liemenėmis, kurios vėliau pasirodė esančios netikros, sakė policijos kovos su terorizmu skyriaus vadovas Markas Rowley.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Gydytojai siūlo kompromisą visuomenei: mainais į didesnį finansavimą įsipareigos neimti kyšių (28)

Antradienį Lietuvos medikų sąjūdžio atstovai atėjo tartis su premjerui Sauliumi Skverneliu dėl...

Sumaištis Luhanske – centrą užėmė ginkluoti žmonės be skiriamųjų ženklų atnaujinta 15.16 (264)

Okupuoto Ukrainos miesto Luhansko centre nežinomi ginkluoti žmonės apsupo taip vadinamosios...

Verygos atsakymai opozicijos nenuramino (302)

Trys opozicinės Seimo frakcijos antradienį pokalbiui pasikvietė sveikatos apsaugos ministrą...

Keisis visų valstybės tarnautojų algos (58)

Biudžetininkų ir valstybės tarnautojų pareiginės algos bazinį dydį kitais metais...

Perversmas prekyboje: pirkėjai įvertino parduotuvę be kasininkų Švenčionėliuose (101)

Prekybos tinklas „Norfą“ Lietuvos mieste Švenčionėliuose atidarė parduotuvę, kurioje nėra...

Perspėja dėl kenksmingų programėlių: pasitikrinkite, ar neparsisiuntėte vienos iš jų (3)

Aštuonios kenksmingos programėlės, kurias ESET saugumo sistemos nustato kaip...

Baltijos šalių augimą žemyn tempia Lietuva (85)

Skandinavijos finansų grupės SEB ekonomistų skaičiavimais, Lietuvos ekonomikos augimas...

Monika Garbačiauskaitė-Budrienė. Mentas, bankininkas, fabrikantas ir kiti (212)

Mentas , bankininkas ir fabrikantas, piktinosi skaitytojai komentaruose prie „Spinter tyrimų“...

Ar žinote, kodėl į tablečių buteliuką dedama vatos (1)

Jei atidarę naują vaistų buteliuką iš pradžių pamatote ne tabletes, o vatos gumulėlį,...

Iš Šiaurės Korėjos pabėgęs karys atgavo sąmonę: bandoma jį nuraminti (10)

Šiaurės Korėjos karys, kuris buvo keliskart pašautas per dramatišką pabėgimo į Pietų Korėją...