Lietuvos krašto apsaugos ministras Linas Linkevičius ir Užsienio reikalų ministerijos sekretorius Giedrius Čekuolis pabrėžia transatlantinių ryšių svarbą pasaulio saugumui ir teigia tikį, kad NATO įveiks kilusius tarpusavio nesutarimus dėl galimo karo Irake.
Linas Linkevičius
© ELTA
Lietuvos pareigūnai BNS komentavo jau tris dienas Briuselyje vykstančias NATO šalių ambasadorių konsultacijas. Aljanso diplomatai ieško išeities iš rimčiausios per pastaruosius dešimtmečius Aljanso krizės, kai NATO sąjungininkės Prancūzija, Vokietija ir Belgija vetavo pasiūlymus dėl papildomų karinių priemonių Turkijai apginti, jeigu kiltų karas prieš Iraką.

Prancūzija ir Vokietija kategoriškai protestuoja prieš JAV ketinimus panaudoti karinę jėgą prieš Iraką, neturint tam Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos pritarimo.

"Tai ne pirma krizė ir ne pirmas nesusikalbėjimas, kuris ištiko Aljansą per 54 jo gyvenimo metus. Manau, problema bus išspręsta, kaip yra buvę", - BNS L.Linkevičiaus žodžius citavo ministro atstovė spaudai Rita Grumadaitė.

"Tikiu, kad Aljansas išlaikys vidinius išbandymus, ir toliau išliks patikimiausia ir galingiausia pasaulio saugumo organizacija", - teigė ministras. Anot jo, "Lietuva savo veiksmais stengiasi prisidėti prie Aljanso patikimumo ir transatlantinių ryšių stiprinimo".

"Transatlantinių ryšių veiksmingumas ir įtaka yra svarbūs ne tik NATO, bet ir visai Europai", - sakė L.Linkevičius. Integraciją į NATO kuruojantis URM sekretorius G.Čekuolis BNS korespondentui pabrėžė, jog Lietuva yra "tvirta transatlantinio ryšio šalininkė".

"Tai, kas buvo sukurta po Antrojo pasaulinio karo - glaudus Europos ir JAV saugumo ir gynybos bendradarbiavimas - yra tvirtas pagrindas gerovei ir saugumui žemyne", - pabrėžė G.Čekuolis.

"Mes išliekame optimistai, tikėdami, kad ši diskusija NATO šeimoje neperžengs ribos, už kurios kiltų skyrybų pavojus", - sakė aukštas diplomatas. Anot G.Čekuolio, pernai lapkritį į NATO pakviestos septynios valstybės, tarp jų ir Lietuva, "yra klijai, kurie sutvirtins Aljansą".

Praėjusią savaitę septynias pakviestąsias NATO nares ir tris kandidates vienijanti vadinamoji Vilniaus grupė paskelbė pareiškimą, raginantį Jungtinių Tautų Saugumo Tarybą priversti Iraką nusiginkluoti.

Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus pareiškė, kad Lietuva remia visas įmanomas taikos su Iraku paieškas, tačiau, prasidėjus karinei operacijai, yra pasirengusi suteikti savo pagalbą. Užsienio reikalų ministerija paskelbė, jog Lietuva remia JAV formuojamą tarptautinę koaliciją prieš dabartinį Irako režimą.

Diktatoriaus Saddamo Husseino vadovaujamas Irakas pastarąjį dešimtmetį kėlė pasaulio susirūpinimą dėl, kaip įtariama, vykdomų masinio naikinimo ginklų programų.

Praėjusią savaitę JAV valstybės sekretorius Colinas Powellas (Kolinas Pauelas) pateikė Jungtinių Tautų Saugumo Tarybai įrodymų, jog Irakas, pažeisdamas JT ST rezoliucijas, slepia nuo tarptautinių inspektorių masinio naikinimo - cheminių ir biologinių - ginklų programas, bando sukurti branduolinį ginklą ir turi ryšių su tarptautine teroristine organizacija "al-Qaeda".

Šių liudijimų neįtikintos Prancūzija, Vokietija ir Rusija reikalauja suteikti daugiau laiko tarptautinėms ginkluotės inspekcijoms.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Manėte, kad šalta? Pasakė, kokia bus pavasario pradžia (23)

Besiskundžiantiems pastarųjų dienų šalčiais stebintys orų prognozes gerų naujienų neturi. Ne...

Vokiečių televizija nuvažiavo pas DELFI aprašytą vergvaldį prokuratūra pradėjo tyrimą (97)

Vergiškomis darbo ir gyvenimo sąlygomis kaltinamas Vokietijos verslininkas Igoris Boreicha...

Kremliaus samdiniai ėmėsi purvinų užduočių: kuo rizikuoja Putinas (26)

Sirijoje žuvę kariai vadinami ne didvyriais, o samdiniais. „Bloomberg View“ apžvalgininkas...

Seimo komisijos LRT veiklai ištirti pirmininką siūlo keisti Karbauskiu (52)

Valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkui Ramūnui Karbauskiui...

52 tūkstančiai lietuvių pareikalavo suvienodinti išmokas (3)

Europarlamentaras Bronis Ropė EP Peticijų komitetui trečiadienį įteikė 52 tūkst. Lietuvos...

Baškienė: vaiko išmoka kitais metais gali kilti iki 50 eurų (98)

Svarstoma galimybė vaiko išmoką kitąmet didinti nuo 30 iki 50 eurų, sako Seimo pirmoji...

Vilniaus moterų krizių namų vadovė ragina Simo Jasaičio advokatą nusišalinti: supykdė jo paties reputacija ir pareiškimai (10)

„Dėl artimoje aplinkoje patiriamo smurto į mus kreipiasi šimtai moterų. Tarp jų yra tikrai ne...

Lietuvą šmeižę rusai atsidūrė JAV prokurorų akiratyje: kas jie tokie? (699)

Virėjas-milijonierius, vertėjai-programišiai, psichologai ir šimtai išgalvotų profilių,...

Išsakė negailestingą kritiką Knygų mugei: valstietiška logika ten puikiai veikia

Visai neseniai per visą Lietuvą iškilmingai praūžė, nuvinguriavo 100-asis nepriklausomos...

Dėl kokių sveikatos sutrikimų gyvenimas atrodo lyg sulėtintas filmas? (14)

Nuo pat žmogaus gimimo iki senatvės mažytė skydliaukė reguliuoja medžiagų apykaitą,...