Teisme liudijusi baltarusė teigė, kad kaltinamasis įvairiuose protesto akcijose nuolat provokuodavo žmonės, svarstė, jog tokiu elgesiu jis esą galėjo siekti ir populiarumo.

Tęsiant baudžiamosios bylos nagrinėjimą, pirmadienį teisme į klausimus toliau atsakinėjo liudytojai.

Teismui liudijusi leidimą gyventi Lietuvoje turinti baltarusė Daryja Dovydaitienė teigė dalyvavusi ne vienoje baltarusių aktyvistų akcijoje Vilniuje, prie Baltarusijos ambasados, ir kitur. D. Dovydaitienė tikino, kad protestuose pasirodydavęs L. Ragelskis elgdavosi agresyviai.

„Žmonės sakė, kad nenori su juo (L. Ragelskiu – ELTA) bendrauti, jis vis tiek prieidavo, filmuodavo. (...) Mes esame prieš A. Lukašenkos režimą, o jis sakė, kad mes esame neteisūs“, – kalbėjo teisme liudytoja.

D. Dovydaitienė teigė, kad ji su organizacijos „Dapamoga“ atstovais, kuri rūpinasi iš Baltarusijos į Lietuvą atvykusiais baltarusiais, rūpinosi tuo, jog prie Baltarusijos ambasados būtų sudėti autoritarinio Baltarusijos vadovo Aliaksandro Lukašenkos režimo aukų portretai, žvakės.

Liudytoja, kuri buvo viena iš asmenų grupės, kurie kreipėsi į teisėsaugą dėl L. Ragelskio elgesio, tai yra dėl to, kad kaltinamasis neva sumetė prie Baltarusijos ambasados sudėtų režimo aukų portretus, žvakes į šiukšlių maišą. D. Dovydaitienė patikslino, kad tokius L. Ragelskio veiksmus ji matė vaizdo įraše internete.

Ji svarstė, kad L. Ragelskis, filmavęs tokius savo veiksmus, veikiausiai norėjo ne tik provokuoti žmones, bet ir susilaukti kuo daugiau dėmesio.

„Jis provokavo žmones, galbūt jis norėjo dar labiau išprovokuoti. Galbūt L. Ragelskis norėjo, kad jo filmavimus peržiūrėtų kuo daugiau žmonių“, – svarstė D. Dovydaitienė.

Liudytoja, atsakinėdama į klausimus, pažymėjo, kad dėl L. Ragelskio net bijodavo eiti į protestus, kuriuose dalyvaudavo jos kraštiečiai.
„Net dalyvauti renginiuose bijodavau, galvodama, kad jis ten bus, jis ten dalyvaus“, – pasakojo D. Dovydaitienė.

L. Ragelskis yra kaltinamas kurstymu, tyčiojimusi iš baltarusių, žydų, viešosios pagarbos vietos išniekinimu. Prokuratūros duomenimis, 2020 m. spalį L. Ragelskis prie Baltarusijos ambasados pastato Mindaugo gatvėje, Vilniuje, filmavo save, tyčiojosi iš protestuojančių žmonių, kalbėjo apie getus, litvakus.

Kitame „Youtube“ kanale patalpintame vaizdo įraše, anot teisėsaugos, L. Ragelskis įžeidinėjo protestuojančiuosius prieš autoritarinį Baltarusijos prezidentą A. Lukašenką, tyčiojosi iš jų.

Taip pat, prokuratūros duomenimis, viename iš vaizdo įrašų L. Ragelskis fiksavo, kaip esą išniekino viešą pagarbos vietą – į šiukšlių maišą sukrovė prie Baltarusijos ambasados pastatytus nuo Minsko režimo žuvusių aktyvistų portretus, pastatytas žvakes, gėles.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)