Į Vilniuje vykstantį metinį diplomatinių atstovybių vadovų pasitarimą susirinkę ambasadoriai vakar išgirdo šalies Prezidento Valdo Adamkaus raginimą imtis daugiau iniciatyvos ir atsisakyti valdininkiško požiūrio.
Šalies vadovams bei diplomatams teko išklausyti ir vyriausio ambasadoriaus - 81 metų Vytauto Antano Dambravos pamokslą apie tai, koks turi būti idealus diplomatas.

Anot V.A.Dambravos, šiais laikais pagrindinis diplomatų uždavinys - kontroliuoti sudėtingas situacijas ir būti lojaliems valstybei. Pastarųjų šios kalbos žodžių ambasadorius greičiausiai netaikė sau.

Klausydamiesi vaizdingos kalbos, Prezidentas ir kiti valstybės vadovai bei diplomatai tarsi pamiršo, kad dar gegužę ambasadoriui Ispanijoje V.A.Dambravai užsienio reikalų ministras Antanas Valionis pareiškė papeikimą.

V.A.Dambrava samprotavo, kad idealus diplomatas privalo mokėti lotynų, graikų, prancūzų, ispanų, turkų kalbas. Be to, V.A.Dambravos teigimu, Rusijos imperatorė Jekaterina II reikalaudavo atsiųsti tik jaunus ir dailios išvaizdos užsienio šalių atstovus.

Ambasadorius taip pat priminė, kad Olandijoje buvo laikomasi nuostatos, jog diplomatai turi pajėgti išgerti daug alkoholio ir išsilaikyti ant kojų.

Tuomet dėl Lietuvos ambasados darbuotojų kaltės Ispanijos pareigūnai į laisvę paleido vieną labiausiai ieškomų Lietuvoje nusikaltėlių Audrių Lazauską, pravarde "Lazeris", kuris priklausė verslininką Rimą Okuličių reketavusiai nusikalstamai gaujai.

Ispanijos pareigūnai buvo priversti paleisti A.Lazauską, nes Lietuva nesuskubo laiku pateikti prašymo dėl šio suimtojo ekstradicijos. Paaiškėjo, kad reikiami dokumentai nebuvo išsiųsti paštu, bet perduoti per Lietuvoje atostogavusį ambasados patarėją, kuris nieko neišmanė apie gabenamo dokumento svarbą.

Be to, dokumentai užsigulėjo ambasados stalčiuose, nes tuo metu ambasadorius V.A.Dambrava buvo išvykęs, o lietuviškai nesuprantanti ambasados kanceliarijos vedėja Alicia Dorrego Garcia taip pat nekreipė dėmesio į dokumentus.

Kai šie dokumentai pagaliau pateko Ispanijos pareigūnams, A.Lazauskas jau buvo laisvėje. Antrąkart šioje šalyje paskelbta jo paieška nebuvo sėkminga. Už užsienio politiką atsakingas Prezidentas V.Adamkus tuo metu nereagavo į šiurkščius diplomato vadovaujamos ambasados Ispanijoje nusižengimus.

Vakar Prezidentas V.Adamkus paragino ambasadorius būti aktyvesnius, ieškoti Lietuvai naujų rinkų ir investuotojų. Anot Prezidento, šie metai Lietuvai buvo sudėtingi, nes keitėsi vyriausybės, o kartu ir jų požiūris į valstybės reformų eiliškumą.

Dėl to ne kartą reikėjo papildomai aiškinti Lietuvos tikslus, sklaidyti įvairiausias užsienyje kilusias abejones. V.Adamkus ragino Vyriausybę neatidėlioti Lietuvos pažangai bei euroatlantinei integracijai svarbių sprendimų ir taip padėti mūsų diplomatams.

Šalies vadovas pridūrė, kad ryšys turi būti abipusis: "Atstovybėms nederėtų vien tik laukti Vilniuje suformuluotų užduočių. Kiekvieno iš jūsų aktyvumas yra būtinas ir sveikintinas - ypač siekiant gyvo Lietuvos dalyvavimo europiniuose bei pasauliniuose procesuose".

"Lietuvos rytas"
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Kova dėl LRT vadovo kėdės: Jakilaitis žada revoliucingas permainas (1)

Kovą paaiškės naujasis Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) generalinis direktorius....

Tyrimas nustatė, kur Lietuvoje – pigiausias prekių krepšelis (11)

Vartojimo prekių krepšelį pigiausiai Lietuvoje gali įsigyti prekybos tinklų „Lidl“ ir „...

Prokurorai pradėjo tyrimą dėl Karbauskio koncerno valdomų žemių papildyta  (803)

Generalinė prokuratūra antradienį nusprendė pradėti tyrimą įvertinti žiniasklaidos...

„Vyšnios“ Aistės Karanauskytės šeimoje – skaudi netektis: liga ją visiškai suvalgė, bet tyrimai rodė, kad mama sveika (37)

Merginų grupės „Vyšnios“ narė Aistė Karanauskytė pirmą šių metų savaitę Anapilin...

Medikų pasakojimai glumina: dar nėra nė 18-kos, o geria iki komos ir psichozės (23)

Kol visas dėmesys nukrypęs į 18-mečius ir 19-mečius, kuriems nuo sausio 1 d. uždrausta pirkti,...

Vilniuje pasikėsinta nužudyti Lietuvos fitneso čempionę: suimtas garsus sportininkas (550)

Pragaras tęsėsi metų metus, tačiau Lietuvos ir Europos fitneso čempionė Ilona Kokoš taip ir...

Alkoholio prekyba Latvijos pasienyje paveikė estus (39)

Estijos valdžia dėl smarkiai pagyvėjusios alkoholio prekybos Latvijos pasienyje priversta perpus...

Per Rusijos televiziją „netyčia“ parodytos naujo ginklo schemos atkreipė Pentagono dėmesį (99)

Rusijos torpedos kelia grėsmę pakrantėje esantiems NATO valstybių miestams ir rajonams, rašo...

Mažesnių nei numatyta butų Vilniuje pardavimu kaltinami statytojai pasiaiškino

Vilniaus valdžiai kreipusis į prokurorus dėl daugiabučio Pašilaičiuose statybų, statytojai...

Trečiadienį spręsis Eriko Bėronto likimas (11)

Apie naujai paskirtą Nacionalinės mokėjimų agentūros (NMA) vadovą Eriką Bėrontą pasisakė...