aA
Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda trečiadienį Vašingtone susitikdamas su JAV prezidentu Donaldu Trumpu atstovaus ir Lietuvos interesams, sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.
Linas Linkevičius
Linas Linkevičius
© DELFI / Domantas Pipas

„Prezidentas kalbėjo su Lenkijos prezidentu A. Duda prieš išvykstant, gavome tokį patikinimą, kad prezidentas A. Duda atstovaus ir mūsų interesams taip pat“, – antradienį Prezidentūroje žurnalistams sakė ministras.

„Ne kartą esame pabrėžę, kad Baltijos šalys ir Lenkija yra viena teritorija, jeigu kalbame apie gynybinę logiką, apie NATO gynybinį planavimą, todėl tai, kas vyksta Lenkijoje, mums tiesiogiai svarbu nacionaline prasme. Todėl visa tai, ką kalbės prezidentas A. Duda apie saugumo garantijas ir Jungtinių Valstijų pastangas regione, ypač Lenkijoje, mums lygiai svarbu“, – teigė L. Linkevičius.

Per susitikimą Vašingtone Lenkijos ir JAV prezidentai, be kitų klausimų, ketina aptarti tolesnį bendradarbiavimą gynybos srityje.

Lenkija siekia, kad šalyje būtų dislokuota daugiau amerikiečių karių, tačiau D. Trumpo sprendimas sumažinti pajėgas Vokietijoje sukėlė nerimą Lenkijoje.

„Mes tikrai nieko nesiekiame Vokietijos sąskaita, tikrai nenorime to. Bet koks JAV pajėgumų pasitraukimas iš Europos nėra sveikintinas žingsnis, bet mes neturime pagrindo abejoti JAV įsitraukimu į mūsų regiono saugumo klausimų sprendimą“, – antradienį teigė L. Linkevičius.

„Priminsiu, kad apie pusė tūkstančio JAV karių neseniai pusmetį treniravosi su tankais, šarvuočiais, ginkluote čia, Lietuvoje. Pirmą kartą istorijoje tai buvo. Ir tai bus tikrai ne paskutinį kartą, nes visa tai vyksta ir pinigine prasme, ir politinio dėmesio prasme“, – kalbėjo užsienio reikalų ministras.

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį telefonu su Lenkijos vadovu A. Duda aptarė regiono saugumo klausimus, prieš šiam išvykstant į JAV.

Prezidentūros teigimu, kaimyninių valstybių vadovai sutarė, kad Lenkijos prezidentas su D. Trumpu kalbės abiejų šalių vardu ir išsakys lūkestį stiprinti JAV karines pajėgas Europoje.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(5 žmonės įvertino)
2.6000

Top naujienos

Įvertino visus valdantiesiems siunčiamus signalus: kai kuriems jau gali būti galas (20)

Dalis Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS–LKD) narių pripažįsta, kad...

Karo ekspertai: rusai greičiausiai atsisako puolimo trimis kryptimis

Pilietinio gynybos ir saugumo analizės centro „Locked N‘ Loaded“ ekspertų teigimu, rusai...

Toma Miknevičienė

Ar sužinoję, kad vaikas gims neįgalus, pasiryžtumėte gimdyti? Gydytojas atsakė, kodėl brangius genetinius tyrimus rekomenduoja retai

Būsimos mamos tvirtina – nesvarbu, kas gims – berniukas ar mergaitė, kad tik vaikas būtų...

Po Putino pareiškimo dėl branduolinių ginklų pasirodė pirmos reakcijos iš Baltarusijos (1)

Baltarusija patvirtino, kad, atsakydama į Vakarų spaudimą, įskaitant sankcijas ir tai, ką ji...

Spartus butų kainų augimas baigėsi: gyventojams jau per sunku įpirkti (2)

Nekilnojamojo turto bendrovės skaičiuoja, kad butų parduodama keturiskart mažiau nei anksčiau, o...

Atsipūsti dar anksti: prognozuojama recesija, dar viena kainų augimo banga (6)

Ekonomistas Aleksandras Izgorodinas įsitikinęs, kad dabar esančiai infliacijai atslūgus, o...

Roma Macijauskaitė

Indrė per metus numetė 90 kilogramų – atvirai papasakojo, kam ryžosi Gydytojos dietologės komentaras (1)

Indrė (moters vardas pakeistas) (35 m.) pasakoja, kad nuo mažumės buvo linkusi kaupti svorį....

„Barcelona“ išgyveno Belgrado pragarą, „Baskonia“ dovanų irgi nedalino

Trečią pergalę iš eilės Eurolygoje iškovojo „Barcelona“ (21-10), kuri ištvėrė Belgrado...

Katrina Geka, delfi.lv

Internete meilės ieškanti mergina vos nenusvilo: vienas grasino išvežti į mišką, o su kitu užklupo nevaldoma aistra (2)

Ar galima „ Tinder “ pažinčių platformoje sutikti meilę? Kuo ypatingos pažintys internete, ir...

Į skandalus įsivėlusios Laisvės partijos lyderė Armonaitė prognozuoja dar sunkesnius laikus: prasidės visų karas prieš visus (28)

Partijos reitingams ir reputacijai pakenkė, tačiau istorija jau baigta ir reikia žiūrėti toliau....