aA
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) direktorė Rolanda Lingienė sako, kad epidemiologinė situacija šiuo metu šalyje nėra palanki, tačiau dar ir ne pati blogiausia. Vis dėlto nerimą kelia tai, kad infekcija vėl išplito po visą šalį, o dalis užsikrėtimų koronavirusu niekaip nėra paaiškinami.

Šiuo metu Lietuvoje koronavirusu serga ar sirgo 2147 asmenys. Anot R. Lingienės, šio ryto duomenimis 31 asmuo yra hospitalizuotas, iš jų du asmenys gydomi reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuose, jų būklė sunki. Dar dalis asmenų gydomi ambulatoriškai.

„Situaciją stebime kiekvieną dieną, ji epidemiologiškai nėra palanki, tai ne pats geriausias laikas, bet ir ne pats blogiausias, koks buvo nuo kovo iki balandžio vidurio. Bet taip, ji iš tikrųjų yra neraminanti ir ypač neramina ne tiek skaičius, bet infekcijos išplitimas praktiškai visoje Lietuvoje“, – laidoje „Delfi Rytas“ kalbėjo NVSC direktorė.

Anot specialistės, anksčiau infekcija buvo iš esmės lokalizuota Vilniuje, Vilniaus rajone, Kaune, Klaipėdoje.

„Užgesus židiniams sveikatos priežiūros įstaigose, kas labai teigiama epidemiologine prasme, nes įstaigos yra pajėgios priimti pacientus, pasipylė atvejai po nedaug, bet visoje Lietuvoje“, – pastebėjo R. Lingienė.

Kaip teigė pašnekovė, apie 20 proc. iš viso nustatomų naujų koronaviruso atvejų yra įvežtiniai, liepos mėnesį šis skaičius išaugo iki maždaug 25 proc.

„Bet panašus procentas, gal šiek tiek mažiau yra atvejų, kurie plinta ir neaišku, kur plinta. Užsikrėtę asmenys nenurodo, kur jie galėjo užsikrėsti, epidemiologai neturi už ko užsikabinti ir taip nutraukti tos infekcijos plitimo grandinę“, – sakė R. Lingienė.

NVSC direktorė tikino, kad per pirmąją bangą didžiausi protrūkiai buvo sveikatos priežiūros įstaigose, socialinės globos įstaigose, tačiau daug žmonių dabar užsikrečia ir įmonėse, savo darbovietėse.

„Iš tikrųjų nemažai asmenų užsikrečia savo darbovietėse nuo kitų asmenų, ypač jeigu jie nejaučia simptomų, arba dar nejaučia, arba pasitaikė atvejų, kai tie asmenys iš tikrųjų buvo neatsakingi ir susirgę ėjo į darbą. Paskutinio meto, liepos mėnesio duomenimis, tai – asmeninės šeimos šventės (tampa vietomis, kur užsikrečiama dažniausiai – „Delfi“). Tikrai suvažiuoja iš visos Lietuvos ir po to į regionus nuveža šią infekciją“,– komentavo R. Lingienė.

Pasak pašnekovės, užkrato plitimo vieta tampa ir įvairūs koncertai, festivaliai.

Kalbėdama apie situaciją Lenkijoje, kur sparčiai daugėja 100 tūkst. gyventojų tenkančių susirgimų koranavirusu, R. Lingienė neabejojo, jog ši šalis paklius į didelės rizikos valstybių sąrašą.

„Nematau, koks čia stebuklas turėtų įvykti, kad šį penktadienį ši šalis kaip ir keletas kitų nebūtų įtraukta į paveiktų šalių sąrašą ir jau nuo pirmadienio grįžus nereikėtų izoliuotis“, – teigė R. Lingienė.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) trečiadienį informavo, kad per vakar parą Lietuvoje patvirtinta dešimt naujų koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų. Keturi atvejai registruoti Kauno apskrityje, trys – Vilniaus, du – Panevėžio, dar vienas atvejis patvirtintas Šiaulių apskrityje.

Po kontakto su sergančiuoju užsikrėtė keturi žmonės. Tuo metu, kaip užsikrėtė dar šeši asmenys – šiuo metu nėra aišku. Įvežtinių atvejų per praėjusią parą neregistruota.

Šešių asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios

Pirmasis atvejis nustatytas Kauno apskrityje asmeniui, kuriam liepos 31 d. pasireiškė koronavirusui būdingi simptomai. Kaip žmogus užsikrėtė, atlikus epidemiologinį tyrimą, nenustatyta. Sąlytį, pirminiais duomenimis, turėjo trys asmenys.

Kaip užsikrėtė dar vienas žmogus Kauno apskrityje, taip pat nėra žinoma. Asmuo testuotas profilaktiškai, infekcijai būdingų simptomų neturi. Nustatyta, jog, pirminiais duomenimis, sąlytį turėjo su trimis asmenimis.

Trečiasis atvejis patvirtintas Vilniaus apskrityje. Kaip asmuo užsikrėtė, nėra aišku. Į medikus kreipėsi dėl pablogėjusios sveikatos būklės. Pirminiais duomenimis, sąlytį turėjo du asmenys.

Ketvirtasis atvejis patvirtintas Šiaulių apskrityje žmogui, pajutusiam koronavirusui būdingus simptomus. Kaip asmuo užsikrėtė, nėra aišku. Epidemiologinis tyrimas tęsiamas, renkama informacija apie sąlytį turėjusius asmenis.

Kaip užsikrėtė dar vienas žmogus Vilniaus apskrityje, taip pat šiuo metu nėra aišku. Dideles rizikos artimą sąlytį, pirminiais duomenimis, turėjo vienas asmuo. Epidemiologinis tyrimas tęsiamas.

Taip pat šiuo metu dar nėra aiškios ir dar vieno užsikrėtusiojo Vilniaus apskrityje susirgimo aplinkybės. Epidemiologai šiuo metu atlieka tyrimą, todėl informacija tikslintina.

Po kontakto su sergančiais užsikrėtė keturi

Septintasis atvejis patvirtintas Panevėžio apskrities gyventojui, turėjusiam sąlytį su sergančiaisiais COVID-19 liga. Šis atvejis simptominis. Artimą sąlytį turėjo du asmenys. Šis atvejis siejamas su protrūkiu Panevėžyje veikiančioje antstolių kontoroje. Tai jau šešioliktasis atvejis, įskaitant patvirtintą vakarykštę parą.

Aštuntasis nustatytas asmeniui (Kauno apskritis) asmeniui, kuris turėjo sąlytį su žmogumi, kuriam patvirtinta COVID-19 liga. Liepos 29 d. pasireiškė koronavirusui būdingi simptomai. Nuo liepos 24 d. žmogus buvo izoliacijoje, todėl sąlytį turėjusių kontaktų nenustatyta. Šis atvejis antrinis, siejamas su protrūkiu UAB „Kauno autobusai“, ir tai jau penkioliktasis užsikrėtimo atvejis, susijęs su šiuo židiniu.

Dar vienas atvejis patvirtintas (Kauno apskritis) asmeniui, bendravusiam su užsikrėtusiuoju koronavirusu. Asmuo jautė infekcijai būdingus simptomus. Šis atvejis antrinis, siejamas su ekskursija „Išlaužas – Tauragė“. Tai aštuntasis atvejis šiame židinyje.

Dešimtasis atvejis patvirtintas (Panevėžio apskritis) asmeniui, kuriam liepos 31 d. pasireiškė koronavirusinei infekcijai būdingi simptomai. Nustatyta, kad asmuo užsikrėtė nuo sergančio artimojo. Sąlytį turėjo vienas žmogus.

Lietuvoje – 81-oji mirtis

NVSC praneša, kad VUL Santaros klinikose mirė koronavirusu užsikrėtęs žmogus. Tai 81-oji mirtis šalyje. Mirusysis priklausė 50-59 metų amžiaus grupei.

COVID-19 liga asmeniui buvo patvirtinta liepos 7 d. Manoma, kad žmogus užsikrėtė kelionės Čekijoje metu. VUL Santaros klinikose žmogus gydytas nuo liepos 21 d.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(51 žmogus įvertino)
3.0196

Top naujienos

Pandemija įstūmė į skolas, bet plėtros nesustabdė: atidaroma dešimtys naujų kavinių, restoranų (19)

Nepaisant pandemijos sukeltų sunkumų – besikaupiančių skolų ir darbuotojų trūkumo, – kai...

Vokiečiai sureagavo į „neįtikėtinus dalykus“ dėl migrantų Lietuvoje: kalti ir mes! ragina Briuselį skubiai imtis priemonių  (119)

Vokietijos dienraščio „ Die Welt “ internetiniame portale pasirodžius publikacijoms apie...

Modesta Meškė | D+

Norinčioms pristabdyti senėjimą – mokslų daktarės nurodymas, kodėl šį vitaminą būtina pradėti vartoti jau dabar (1)

Senstančioje odoje mažėja gyvybiškai svarbaus vitamino kiekis, kuris yra itin svarbus ir galingas...

Netrukus lengviau atsikvėpsime: artėja vasaros kaitros atoslūgis (4)

Vis atkakliau iš šiaurės vakarų į Vidurio Europą skverbiasi gerokai vėsesnis oras, sandūroje...

Iš pasienio: ką apie migrantus galvoja kasdien su jais susitinkantis savanoris lietuvis (418)

Nelegaliai kirsdami Lietuvos–Baltarusijos sieną, migrantai neišvengiamai susitinka su vietiniais...

Sirvydžio karjera Detroite truko 20 rungtynių: „Pistons“ paskelbė nutraukianti sutartį su lietuviu (7)

Deivido Sirvydžio karjera Detroito „Pistons“ klube neužsitęsė. Mičigano valstijos klubas...

Rūta Lapė | D+

Kasdienybės herojai. Petrikytė išgyvena aukso amžių, o Gražulio Birutė neslepia – Petrui gimė dar vienas vaikas (2)

Svečiuose pas scenos primadoną Birutę Petrikytę – kodėl susidūrus su finansiniais sunkumais,...

Auksinis šeštadienis: Jamaikos ir Švedijos šuolis medalių lentelėje (42)

9-oji Tokijo olimpinių žaidynių diena pirmaisiais medaliais suspindo Jamaikai, Švedijai ir...