Rusijos ambasada turbūt jau džiugiai raportavo tarnyboms Kremliuje apie prezidentinę paramą, kad Lietuva taptų valdoma referendumais. Tik naivus gali nesuprasti, kokios sumaišties kėlimo rizikos atsivertų valstybėje, kai susilpninami saugikliai nuo atsitiktinių iniciatyvų“, – feisbuke rašo M. Lingė.

„Viena didžiausia Kremliaus pergalių – sužlugdyta Visagino atominės elektrinės statyba prieš rinkimus pasinaudojus ir įsūdžius referendumą.

Rezultatas – Astrave. Tai tik vienas pavyzdys, kai demokratinis instrumentas panaudotas antivalstybiniams tikslams. Tokių iniciatyvų padaugės, jei realizuosis prezidento patarėjos lūpomis pareikšta parama, kad referendumus kepti užtektų nebe 300 000 piliečių iniciatyvos, o tik 100 000, kaip siūlo (Zigmas) Vaišvila, (Nendrė) Černiauskienė ir Co.

Panašias iniciatyvas anksčiau bandė siūlyti (Algirdo) Paleckio „frontininkai“ ar (Neringos) Venckienės „kelininkai“, – teigė jis.

„Iki šiol užtekdavo valstybinės brandos suprasti, kokia gali būti šio „demokratiško“ siūlymo žala. Tačiau valstybingumo saugikliai Prezidentūroje išjungti jau seniai. Būti perrinktu noras toks didelis, kad galima aukoti nacionalinio saugumo interesus“, – apibendrino konservatorius.

ELTA primena, kad J. Šovienė, antradienį kalbėdama „Žinių radijui“, pažymėjo, kad vertėtų atsižvelgti į kai kurių iniciatyvinių grupių reikalavimus mažinti referendumui skelbti reikalingų parašų skaičių nuo 300 iki 100 tūkst. Pasak jos, nuleidus kartelę referendumui, atsirastų daugiau galimybių pasisakyti gyventojams.

„Būtų suteikta didesnių galimybių pasisakyti tautai, piliečiams dėl tam tikrų svarbių valstybei klausimų sprendimo. Būtų geresnės galimybės“, – „Žinių radijui“ sakė J. Šovienė.