aA
Prezidentės patarėjas Mindaugas Lingė iš 13 į Seimo rudens sesiją siūlomų įtraukti įstatymų iniciatyvų išskyrė tris didžiausias iniciatyvas: paslaugų didinimą senyvo amžiaus žmonėms, Švietimo įstatymo tobulinimą bei konkurencijos stiprinimą norint sumažinti produktų bei paslaugų kainas.
Dalia Grybauskaitė
© DELFI / Karolina Pansevič

Pasak M. Lingės, šiuo metu Lietuvoje yra per 670 tūkst. senyvo amžiaus žmonių, iš jų tik vienas procentas gauna profesionalią globą bei slaugą.

„Paslaugų trūkumas senyviems žmonėms yra opi problema, ir tą signalizuoja visi demokratiniai rodikliai. Lietuvoje turime per 670 tūkst. senyvo amžiaus žmonių. Visuomenė yra senėjanti. Reikia kuo daugiau paslaugų plėtros, paslaugų prieinamumo bei savivaldybių vaidmens. Todėl reikalingi tam tikri veiksmai. Turime įvairių Valstybės kontrolės tyrimų, kad tik vienas procentas senyvo amžiaus žmonių gauna profesionalią globą ir slaugą. Prezidentės pirminis siūlymas yra pradėti nuo labai konkrečių žingsnių, kad būtų galima tą paslaugų prieinamumą didinti integruojant socialinės globos ir sveikatos priežiūros paslaugas. Dabar šios paslaugos teikiamos atskirai su atskiromis sistemomis“, - antradienį „Žinių radijui“ sakė prezidentės patarėjas.

M. Lingė taip pat išskyrė švietimo stiprinimą. Pasak patarėjo, mokytojo profesijos prestižo stiprinimas šiemet buvo išrinktas žmonių kaip viena svarbiausių idėjų Lietuvai. Tik kas šeštas baigęs pedagogiką renkasi mokytojo kelią. Daugiau nei pusė visų mokytojų sudaro vyresni nei penkiasdešimties metų.

„Turime galvoti apie ateitį, kaip pritraukti tuos žmones. Reikia mokytojo profesiją padaryti patrauklią. Prezidentė siūlo tobulinti Švietimo įstatymą ir numatyti mokytojams kvalifikacijos kėlimą ilgalaikėmis stažuotėmis užsienyje. Kelti praktinius įgūdžius pramonės sektoriuje pagal savo specializaciją. Skatinti dalyvauti mokslinėje, kūrybinėje veiklose, kad būtų įvairios paskatos tobulėti ir įgyti įvairių praktinių žinių bei jas pritaikyti savo darbuose“, - teigė prezidentės patarėjas.

Prezidentės patarėjas pažymėjo, kad šiuo metu visuomenė nepatenkinta dėl produktų ir paslaugų kainų kilimo. Pasak M. Lingės, konkurencijos stiprinimą turime suvokti kaip efektyviausią būdą ir priemonę mažinti produktų ir paslaugų kainas.

„Konkurencijos stiprinimą turime suvokti kaip efektyviausią būdą ir priemonę mažinti produktų ir paslaugų kainas. Be abejonės, tai yra Vyriausybės atsakomybė, bet šioje vietoje ir prezidentė turi pasiūlymų, kaip įvairūs teisėkūros projektai, įvairios iniciatyvos, kurios atsiranda, privalomai būtų įvertintos konkurenciniu požiūriu, nebeatsirastų tų politinių bandymų vieniems kažką uždrausti, kitiems kažką leisti politiniais motyvais, bet kad tai būtų įvertinta labiau ir iš to poveikio konkurencijai. Reikia stiprinti vartotojų teises, didinti sąžiningą konkurenciją bei užkardyti klaidingą reklamą, kad tai iš tikrųjų neiškreiptų konkurencijos ir nenukentėtų vartotojai“, - teigė M. Lingė.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Apmaudus vakaras Kaune: pratęsimą išplėšęs „Žalgiris“ jame nesulaikė Pangoso ir krito prieš „Barcą“ (500)

Penktadienio vakarą kovos lauke Nemuno saloje susigrūmė dvi šlovingą istoriją turinčios...

Sunkiai suvokiamas atvejis: penkiametė tapo mama (48)

1939 metais Liną Mediną motina nuvežė į Peru esančio Pisko miesto ligoninę. Iš atokiame...

Visi rodikliai – į vieną pusę: kodėl moterys Lietuvoje nebenori gimdyti (472)

Visame Vakarų pasaulyje moterys ryžtasi gimdyti vis vėliau. Ne išimtis ir Lietuva . Pernai...

Po žvėriško „bachūrų“ išpuolio Alytuje – dar daugiau detalių: kas iš tiesų įvyko kalėjime (51)

Laikinasis Alytaus pataisos namų direktorius neigia, kad kaliniai žiauriai sumušė ir perpjovė...

Hitlerio fotografas: gautas nurodymas jį kaip reikiant suerzino (41)

Iš pirmo žvilgsnio tai fotografija, vaizduojanti didelę laimę: besišypsantis vyras apsikabinęs...

Demaskavo purvinas prabangių viešbučių paslaptis: tomis pačiomis kempinėmis šveičia ir puodelius, ir tualetus vaizdo įrašas (70)

„Hilton“, „ Marriott “ ir keletas kitų prabangių Kinijos viešbučių tinklų atsiprašė...

Geriausio baro paieškos Šiauliuose: meniu pasirinkimas iš kojų neišvertė, tačiau surado svarbesnių dalykų (14)

Tiems, kurių penktadienis prasideda nuo galvos laužymo, kokią vietą pasirinkti vakarui praleisti:...

Unikauskas rekomenduoja: valgykite šią košę kasdien – kilogramai tirps, sveikata gerės (104)

Ir žmonės, sergantys virškinimo trakto ligomis, ir moterys, norinčios numesti svorio, ir kareiviai...

Vilniuje moters vairuojamas „VW Passat“ lėkė kaip tankas: sutraiškė atitvarus ir nuvertė stulpą (98)

Penktadienio vakarą, apie 19.50 val., Vilniuje, Geležinio Vilko g., prie Vingio parko, moters...

Keisti faktai apie protingus žmones (17)

Daug kas mėgsta sakyti, kad pasaulyje per daug kvailių. Tačiau iš tiesų apsižvalgę aplink...