aA
„Liną daug kas vadina barakuda, bet jos tai nebežeidžia. Ji neslepia, kad myli savo draugą, bet dar labiau – jo pinigus. O kam jų nereikia? Retoriškai klausia ji“, – taip LNK laidos „Yra, kaip yra“ viešnią pristatė vedėja Asta Stašaitytė.
LNK laidos "Yra, kaip yra" viešnia Lina
© LNK

Laidoje viešėjusi moteris pasakojo, kad epiteto barakuda sulaukia „Facebook“ tinkle. „Mėgstu intrigas, mėgstu provokuoti žmones, mėgstu ryte atsikėlus įdėti kokius nors provokuojančius postus (paskelbti įrašus socialiniame tinkle – DELFI) ar nuotraukas“, – pasakojo Lina ir patikslino, kad provokuojančiuose įrašuose „Facebook“ tinkle dažniausiai kalba apie pinigus arba vyrus.

„Kai įkeliu kokią nors labiau provokuojančią nuotrauką, iš karto į privačias žinutes krenta visokie vyrų pasiūlymai, darbų pasiūlymai“, – pasakojo moteris. Jos teigimu, ji dažnai sulaukia pasiūlymo būti influencere – ką nors reklamuoti socialiniame tinkle.

Ji tvirtino, kad gauna ir dovanų pasiūlymų: „Vienas juvelyras iš Vilniaus siūlė išlydyti žiedą pagal mano dydį“. Moters teigimu, iš siūlymų priima tik kvepalus ir gėles.

„Kas svarbiau: gėlės ar pinigai?“ – klausimą viešniai uždavė laidos vedėja A. Stašaitytė. „Aišku, kad pinigai, gėlės nuvys, o pinigus išleisi“, – nusijuokė atsakydama Lina.

Moteris teigė, kad niekur nedirba, tik administruoja kelias „Facebook“ grupes, už kurias, kaip ji teigė, užsidirba „tik ant ledų“.

Laidoje „Yra, kaip yra“ Lina pasakojo, kad „Facebook“ tinkle rado ir savo dabartinį širdies draugą – su juo susipažino vienoje diskusijoje, vėliau pokalbis persikėlė į privačią erdvę. „Pasirodė, kad jis pasiturintis, – pasakojo moteris. – Iš bendravimo dažniausiai sužinai, ar jis verslininkas, ar jis medikas, ar jis kontrabandininkas. Žmogus gali būti labai turtingas, bet vaikščios labai prastai apsirengęs. Yra du tipai žmonių: vieni puošiasi, kiti mėgsta paprastai.“

Jos teigimu, net jei žmogus nedemonstruoja savo turtų aprangoje, kad jo piniginė netuščia, galima atpažinti bendraujant. „Mūsų Lietuvos vyrai giriasi, jie reklamuoja savo turtus, automobilius, kelia į socialinius tinklus savo prabangų gyvenimą, – tęsė pasakojimą moteris ir neslėpė, kad jos širdies draugas žino, kad jai patinka jo pinigai. – Tai taip, žino. Ir jo irgi yra nuomonė, kad moteris turi namuose būti, susitvarkiusi, vaikus auginti, o vyras – pinigus uždirbti, moterį išlaikyti. Iš geros šeimos, pasiturinčios, jiems taip normalu, išauklėtas.“

Apie savo gyvenimo būdą LNK laidoje kalbėjusi moteris teigė, kad jos kasdienybė atrodo taip: „Atsikeli, tada feisbukas, peržiūri grupes, ten kaip administratorė sutikrini visas. Tai ir veikla, ir užsiėmimas, nes yra įvairių konkurentų, nes prideda visokių postų (įrašų – DELFI), kurių negalima laikyti. Pratrini, pravalai, – pasakojo Lina ir įvardijo, kad jai tai ir darbas, ir hobis, nors uždarbis menkas. – Iš vienos grupės „ant ledų“. O šiaip mėgstu susitikti su draugėmis, į geras vietas papietaut, pavalgyt.“

A. Stašaitytei pasidomėjus, ar toks gyvenimo būdas jai neatsibosta, ji tvirtai atsakė, kad tikrai ne. Tiesa, nors laidoje ji gyrėsi savo širdies draugo pinigais, vis dar gyvena su tėvais, nors jau planuoja persikelti pas draugą.

Nenoriu būti eiline žmona, teigia LNK laidos „Yra, kaip yra“ viešnia. Kas yra „eilinė žmona“? „Suvargusi, pavargusi, nuolat gyvenime vis blogai, apsileidusi. Norisi būti susitvarkiusiai, tvarkingai. Turi vaikus prižiūrėti, vyrą, save susitvarkyti, namus prižiūrėti, o vyras turi pinigus uždirbti“, – kalbėjo moteris.

Psichologas teigia, kad pinigų troškimas pats savaime nėra blogai

Psichologas Tomas Lagūnavičius DELFI teigė, kad pinigų troškimas materialiame pasaulyje nėra blogai.

„Yra septyni pagrindiniai gyvenimo scenarijai. Vienas iš jų – modernistinis ir orientuotas į pinigų gavimą visomis priemonėmis. Tai gali būti įvairūs variantai: galiu būti savininkas, galiu būti tarnautojas, galiu būti tas, kuris reketuoja, yra tie, kurie prašinėja, yra ir tokių, kurie sukuria tokias situacijas, kad pats atiduodi. Tie žmonės yra orientuoti, tik yra skirtingi būdai, kaip jie tuos pinigus gauna, – teigė psichologas. – Nemanau, kad pinigai yra kažkokia blogybė. Manau, kad viskas gerai, kai žmonės gauna atlyginimą už kažką.“

Vis dėlto, T. Lagūnavičius pabrėžė, kad pinigai nėra bloga siekiamybė tuo atveju, jei asmuo pats juos užsidirba, bet jei asmeniui tuos pinigus duoda kas nors kitas, pinigus gaunantis asmuo tampa priklausomu.

Tomas Lagūnavičius
Tomas Lagūnavičius
© LNK

Nėra gerai, anot psichologo, ir kitas kraštutinumas – kai asmuo visiškai nenori pinigų. „Tada kažkas su juo yra negerai. Jis priklauso kitai mąstymo kategorijai, gal gyvena viduramžiais, gal priklauso kokiai religijai, kad pinigai visai nesvarbu. Pinigai nėra blogai, esmė tik būdai, kaip juos gaunat“, – tvirtino t. Lagūnavičius.

LNK laidoje viešėjusi Lina atvirai kalbėjo, kad jai patinka jos draugo pinigai. Tai, anot T. Lagūnavičiaus, taip pat nėra blogas pavyzdys. „Jei vyras sąmoningai už jos grožį ir seksualumą, pasirodymą viešumoje moka ir jie yra radikaliai susitarę, jei vestuvių metu jie sako priesaiką: aš pasižadu būti tavo barakuda, o aš pasižadu būti tavo sponsorium, aš tau mokėsiu. Jei taip pasako – viskas tvarkoje. Tai jų susitarimas, bet jei vienas žmogus apgaudinėjamas, jei sako, kad mylės, o iš tikrųjų reikia tik pinigų, tai tada nesąžiningas kontraktas, – kalbėjo psichologas, neišskirdamas, ar barakuda yra vyras, ar moteris. – Jei pinigai yra sąžiningo susitarimo rezultatas – viskas gerai.“

Lina taip pat pasakojo, kad jos akimis tobuliausias šeimos modelis toks, kuriame moteris rūpinasi savimi ir buitimi, o vyras uždirba pinigų. Ar toks šeimos modelis Lietuvoje populiarus? „Tradicinėje šeimoje ir modernioje yra tokie modeliai. Tai vaidmenų pasiskirstymas. Tik yra viena tragedija: apie 50 proc. šeimų išsiskiria. Kur yra pagrindinė problema? Šita strategija gali būti labai nenaudinga. Pradžioje viskas gali būti labai gerai, o paskui nenaudinga. Nors viskas priklauso nuo abiejų pusių susitarimo, – kalbėjo psichologas. – Jei abu yra orientuoti į pinigus ir pasidalina vaidmenimis, tai viskas gerai.“

T. Lagūnavičiaus teigimu, labai modernių moterų nėra labai daug. „Jos labai modernios, kol yra studentės, kol daro pirmuosius žingsnius karjeroje, bet kai prasideda gimdymai, prasideda lizingai ir daugelis kitų dalykų, moterims atsiranda kognityvinis disonansas: rinktis karjerą ar orientuotis į šeimą ir bandyti sugyventi su vyru. Tai viena iš naujų šio šimtmečio problemų, – įvardijo T. Lagūnavičius. – Moterys dabar atideda vestuves, gyvena kartu, bet nesituokia, negimdo vaikų, daro karjerą ir tik vėliau kažkokiu momentų apsisprendžia. O kitos sako, kad viskas vienodai: aš graži, mane mylės. Bet tas „viskas gerai“ po dešimties metų gali pasikeisti.“

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(95 žmonės įvertino)
2.2526

Top naujienos

Staigus Trumpo manevras: kodėl tvenkiasi naujo karo debesys ir kuo tai gali baigtis (13)

Visi nebūtini JAV ambasados Irake darbuotojai privalo palikti šalį. Toks įsakymas, augant...

Svečiuose pas Pablo Eskobaro brolį: buvau atsakingas už visus kartelio pinigus

Visų laikų žiauriausias ir galingiausias narkotikų prekeivis Pablo Eskobaras buvo nušautas, jo...

Milijardinis atokvėpis: Amerikos superturtuoliai vis rečiau sulaukia Mokesčių inspekcijos skambučių

Tikimybė, kad žmonėms, uždirbantiems per metus mažiausiai dešimt milijonų JAV dolerių, bus...

Rūtos pasitraukimo aplinkybės: tai brendo jau kurį laiką (237)

Trečiadienį ryte Londono olimpinė čempionė Rūta Meilutytė pranešė baigianti savo...

Fotografavo vėžiu sergančias mamas su vaikais: buvau šokiruota, kiek moterų kasdien yra diagnozuojama ši liga (22)

Amerikoje gyvenanti žinoma lietuvių kilmės fotografė Giedrė Gomes neseniai pristatė visiškai...

Paviešinus Archie gimimo liudijimą paaiškėjo, jog Meghan Markle oficialus titulas – visai ne Sasekso kunigaikštienė

Kas yra Meghan Markle ? Tai klausimas, jau kelis metus kankinantis ne vieną akylą britų...

Nausėda apie „valstiečių“ rinkimų retoriką: niekada nežinai, kas yra dugnas (154)

Prezidento posto siekiantis Gitanas Nausėda sako, kad iš susitikimų su Lietuvos žmonėmis...

Po rekordinių karščių – staigios permainos: Lietuvoje siautės vėjas, trankysis perkūnija (6)

Vieni džiaugiasi rekordiškai šiltomis dienomis, kiti pergyvena dėl ilgai besitęsiančių sausų...

Užkalnis. Nebesvarbu, kas bus prezidentas (186)

Jau daugiau nei savaitę Lietuva gyvena nuostabiai kaip niekada. Gal kažką gerai darė išeinanti...

Adomaitis ragino pamiršti rezultatą, Maksvytis apgailestavo dėl „sudegusios komandos“ (8)

Vilniaus „Ryto“ komandos vyriausiasis treners Dainius Adomaitis po pirmųjų „Betsafe-LKL“...