Vilniaus centro universitetinės ligoninės byla, kuria iš Vyriausybės siekiama priteisti 4 mln. litų žalos atlyginimą, bus sprendžiama Konstituciniame Teisme.
Ministro Pirmininko Algirdo Brazausko potvarkiu Vyriausybei Konstituciniame Teisme atstovaus Finansų ministerijos Biudžeto departamento Investicijų skyriaus vedėjas Robertas Miškinis, laikinai einanti Sveikatos apsaugos ministerijos Teisės skyriaus vedėjo pareigas Nerija Stasiulienė ir Teisingumo ministerijos Teisėkūros ir viešosios teisės departamento direktorė Živilė Liekytė.

Ligoninė dar kovo pradžioje kreipėsi į teismą, prašydama priteisti iš Vyriausybės 4 mln. litų žalos atlyginimą - tokia suma buvo numatyta trimetėje investicijų programoje, tačiau nepaskirta.

Ligoninė teigė parengusi rekonstrukcijos programą, pagal kurią pernai Ministrų kabinetas paskyrė numatytą lėšų sumą. Buvo tikėtasi, jog parengtos programos finansavimas bus tęsiamas ir kitais metais. Tačiau Vyriausybė šių metų pradžioje nutarė nebeskirti lėšų Vilniaus centro universitetinei ligoninei, todėl pažeidė Konstitucijoje įtvirtintus teisėtus lūkesčius bei teisinės valstybės principus.

"Investicijų finansavimas buvo sustabdytas, kol paaiškės ligoninės likimas. Ar ji išliks, ar jos ligoniai bus perkeliami į kitas gydymo įstaigas, ar pastatas bus privatizuojamas - visi šie klausimai kol kas neatsakyti. Taip pasielgta todėl, kad nebūtų tuščiai išmestos valstybės lėšos", - Eltai sakė R. Miškinis.

Vyriausybės atstovų teigimu, Ministrų kabinetas turi teisę nustatyti, kurios valstybės valdymo sritys ir jose įgyvendinami investiciniai projektai yra ekonomiškai naudingesni ir perspektyvūs. Ir jis turi teisę kasmet atnaujinti ir tikslinti valstybės investicijų programą, atsižvelgiant į ekonominės politikos ir valstybės lėšų pokyčius.

Tuo tarpu Vilniaus centro universitetinės ligoninės atstovai įsitikinę, jog Konstitucijoje įtvirtintų teisėtų lūkesčių apsaugos principas siejasi su visų valstybės institucijų pareiga laikytis prisiimtų įsipareigojimų. Šis principas taip pat reiškia įgytų teisių apsaugą ir asmenys turi teisę pagrįstai tikėtis, kad jų įgytos teisės bus išlaikytos ir galės būti realiai įgyvendinamos.

Kadangi klausimus dėl Vyriausybės aktų atitikimo Konstitucijai sprendžia Konstitucinis Teismas - Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjų kolegija ir nutarė kreiptis į šį teismą.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Epidemiologė: pražūtingasis gripo virusas akimirksniu randa silpniausią žmogaus vietą papasakojo, ko šiemet tikėtis (55)

Gripas vis plačiau šiepia savo nasrus. Tuo jau spėjo įsitikinti tiek amerikiečiai, nerimaujantys,...

Įstatymai privertė sukurti verslą (14)

Mindaugas ir Vita Šlapkauskai žinomi kaip gardžiomis uogienėmis ir šviežiais vaisiais bei...

Orai: ateina tikri šalčiai (1)

Tikros žiemos mėgėjus šių dienų orai turėtų džiuginti – laikysis neigiama temperatūra...

Agnė Jagelavičiūtė: paslaptį su Mantu labai saugojome, žinojau, kad dėl to galiu netekti meilės (74)

Stilistės, žurnalo AŠ IKONA vyr. redaktorės ir tiesiog verslios bei užsispyrusios moters Agnės...

Po nužudymo Klaipėdos „Akropolyje“ apsaugos darbuotojams vėl kilo pavojus (43)

Klaipėdos prekybos centre „ Akropolis “ apsaugos darbuotojai sulaukė grasinimų papjauti. Dar...

Savo namuose ateities laukia su baime: netrukus šalia atsivers didžiausia kloaka (77)

Nerimas dėl ateities – taip trumpai galima apibūdinti nuotaikas, kurios vyrauja nedideliame...

Šios mikrotendencijos padės atnaujinti garderobą be didelių išlaidų

Pošventiniai su finansais susiję sunkumai neabejotinai turi įtakos drabužių įsigijimui. Laimei,...

Šalis su 4 500 eurų vidutine alga stebina kainomis (640)

Nors Šveicarijos vidutinis atlyginimas „į rankas“ yra didesnis nei Lietuvoje kone 7 kartus, kai...

Atrado būdą, kuo pakeisti beskonius parduotuvių pomidorus: procesui tereikia trijų ingredientų ir kantrybės išlaukti (62)

Su šeima Vilnių į atokų vienkiemį iškeitusi Ieva Šidlaitė sakosi čia radusi ne tik ramybę,...

Vienos kraupiausių žudynių istorijoje: odekolono vonios – vienintelis būdas atsikratyti kraujo dvoko (973)

„Degtinę, kaip patys suprantate, maukdavo iki sąmonės netekimo. Sakykite, ką norite, bet darbas...