Lietuvos valstiečių partija (LVP) tikisi Seimo rinkimuose laimėti pakankamai vietų, kad be jos atstovų pritarimo parlamente nebūtų įmanoma patvirtinti šalies biudžeto ar formuoti žemės ūkio politikos.
Spaudos konferencijoje trečiadienį partijos lyderis Ramūnas Karbauskis teigė, kad Valstiečių partija sieks tapti valdančiosios koalicijos nare.

Spalio 8 dieną vyksiančiuose rinkimuose s avo pagrindiniais varžovais LVP laiko Socialdemokratinę koaliciją, Naująją Sąjungą (NS, socialliberalai) ir konservatorius.

R. Karbauskis patvirtino, jog Valstiečių partija rinkimuose dalyvaus viena. Jos sąraše daugiamandatėje apygardoje - 88 kandidatai, kurių dauguma, pasak R. Karbauskio, yra "žemdirbiai, ūkininkai".

Pirmuoju sąraše įrašytas LVP pirmininkas R. Karbauskis, antras - Ignalinos rajono meras Bronis Ropė, trečias -Lietuvos melioracijos įmonių asociacijos pirmininkas ir LVP valdybos pirmininkas Kazys Sivickis.

R. Karbauskis neigė, jog Ūkininkų sąjungos ir Žemės ūkio bendrovių asociacijos vadovams nusprendus kandidatuoti socialliberalų sąraše, LVP neteko šių organizacijų paramos.

Valstiečių lyderis teigė, jog daugiau kaip 40 kandidatų, esančių LVP sąraše, priklauso minėtoms žemdirbių organizacijoms. R. Karbauskio nuomone, Ūkininkų sąjungos ir Žemės ūkio bendrovių asociacijos pirmininkai nusprendė kandidatuoti NS sąraše todėl, kad socialliberalai jiems pažadėjo postus būsimojo Seimo komitetuose ar vyriausybėje.

Savo ruožtu LVP neliko skolinga Naujajai sąjungai ir spaudos konferencijoje R. Karbauskis pristatė ekssocialliberalą, Lazdijų rajono merą Joną Matulevičių, kurio kandidatūrą valstiečiai ketina paremti Seimo rinkimuose.

J. Matulevičius į Lazdijų rajono tarybą buvo išrinktas pagal NS sąrašą, tačiau neseniai pasitraukė iš jos gretų. Aiškindamas šį savo sprendimą, Lazdijų meras teigė, jog tik Valstiečių partija gali apginti žemdirbių interesus.

BNS žiniomis, Valstiečių partijos atstovai anksčiau tikėjosi susitarti su NS dėl bendradarbiavimo rinkimuose, tačiau visos viltys žlugo, kai vienas leidinys pacitavo NS pirmininko Artūro Paulausko žodžius iš susitikimo su Panevėžio verslininkais, jog "laikas tvirtai pasakyti, kad žemdirbys negali diktuoti sąlygų valstybei, o ši neprivalo jo išlaikyti".

Praėjusią savaitę kitame leidinyje A. Paulauskas teigė, jog iš jo kalbos buvo sąmoningai atrinkti keli sakiniai, kurie "negali atspindėti mano pozicijos žemės ūkio tema".

R. Karbauskis spaudos konferencijoje teigė, jog tokie paaiškinimai jo neįtikina. "Arba A. Paulauskas meluoja kalbėdamas su verslininkais, arba jis meluoja kalbėdamas su žemdirbiais", sakė Valstiečių partijos pirmininkas.

"Po rinkimų mes sieksime turėti įtakos Seimo žemės ūkio komitete, Žemės ūkio ministerijoje, galbūt šiek tiek Finansų ir Ūkio ministerijose", sakė R. Karbauskis. Jis pažymėjo, jog jei LVP parlamentaras bus paskirtas žemės ūkio ministru, jis privalės atsistatydinti iš Seimo narių.

Dabar Lietuvos įstatymai nedraudžia Vyriausybės nariui būti ir parlamentaru.

Jei Valstiečių partijai nepavyks įgyvendinti šių ambicingų planų, R. Karbauskio nuomone, partijai grės išnykimas.

LVP rinkimų kampanijai ketina išleisti apie 200 tūkst. litų, kuriuos ketina surinkti iš savo narių. "Stambių rėmėjų neturime", sakė R. Karbauskis.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Plastikos chirurgas susiduria su keisčiausiais pageidavimais: vyrus išklauso, tačiau pildo moterų norus (19)

Kai kurios plastikos chirurgo Dariaus Jauniškio pacientės po krūtų didinimo ar mažinimo...

Sunku patikėti, kaip gerai dabar gyvename (450)

Europa jau nebėra pasaulio ekonomikos ligonė ir čia prasideda auksinis euro ekonomikos laikotarpis.

Lietuvių restorane Amerikoje klientai cepelinus valgo su kečupu (130)

Keliaudamas po Čikagos priemiesčius DELFI Kelionių ambasadorius Orijus Gasanovas rado...

„Mamos iškrypėlės“ ieškojęs vilnietis įkliuvo policijai: namuose – šokiruojantys įkalčiai (91)

Slapti pomėgiai įklampino teisėsaugai gerai žinomą vilnietį – anksčiau dėl įvairių...

Įspūdingi lėktuvų prototipai: tikras monstras ir nė vieno keleivio salone nepasveikinęs orlaivis (23)

Lėktuvų gamintojai per visą aviacijos istoriją sukūrė įspūdingų orlaivių, ir nors daugelis...

Vilniuje policijos automobilis rėžėsi į „VW Passat“: oficialiai paneigta liudininko versija, kad lėkė neįjungę švyturėlių papildyta policijos komentaru (96)

Šeštadienio vakarą Vilniuje, Liepkalnio gatvėje, policijos automobilis „ VW Caddy “ rėžėsi...

Atsakymai į 9 dažniausiai užduodamus klausimus apie seksą „tomis dienomis" (7)

Ar saugu? Ar mergina gali pastoti? Ir kiti rūpimi, dažnai užduodami klausimai apie seksą...

Kontracepcijos priemonė gali lemti mažesnę vėžio riziką (25)

Naujas tyrimas atskleidė, kad moterims, naudojančioms gimdos spirales, yra mažesnė gimdos kaklelio...

Mila Kunis papasakojo apie santykius su Macaulay Culkinu: būdavo neįmanoma eiti gatve (8)

Amerikiečių aktorė Mila Kunis prabilo apie tai, ką reiškė susitikinėti su tikra Holivudo...

Mokytoja Kolumbijoje mokiniams rašė gerus pažymius mainais į seksą (89)

Mokytojai gresia kalėjimas po to, kai ši vertė savo mokinius su ja mylėtis mainais į gerus...