aA
Gruodžio 10 d. Europos Parlamente bus balsuojama dėl europarlamentarės Editos Estrelos pateiktos rezoliucijos „Dėl lytinės ir reprodukcinės sveikatos bei teisių“.
Lietuvos tėvų forumas ir Bažnyčia šokiruoti: vaikams reikia meilės, o ne sekso
© A.Stackevič nuotr.

30 Lietuvos šeimas ir tėvus atstovaujančių visuomeninių organizacijų bei Lietuvos Vyskupų konferencija kreipėsi į Lietuvos europarlamentarus, ragindami atstovauti visuomenės interesams ir balsuoti prieš šį rezoliucijos projektą.

Lietuvos tėvų forumo atstovas Renaldas Jančiauskas pranešime spaudai teigia, kad rezoliucijos projektas šokiravo tėvus ir šeimas ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje.

„Daugelio šalių piliečiams išreiškus pasipiktinimą, iš rezoliucijos projekto buvo išbraukta nuoroda į Pasaulio sveikatos organizacijos gaires „Lytinio švietimo standartai Europoje“, kuriose teigiama, kad 0-4 metų vaikai turi būti informuoti apie „malonumą bei pasitenkinimą, pasiekiamą liečiant savo kūną”, „ankstyvosios vaikystės masturbaciją”, „teisę tyrinėti skirtingas lytines tapatybes” ir pan.“, - teigė R. Jančiauskas.

Anot tėvų organizacijos atstovo, šia rezoliucija, pažeidžiant ES teisę, Visuotinę žmogaus teisių deklaraciją, tėvų, vaikų teises ir tt. raginama įvesti privalomas lytinio švietimo pamokas visiems vaikams, lankantiems pradines bei vidurines mokyklas (kovoti su stereotipais ir prietarais, informuoti apie kontracepciją, formuoti teigiamą požiūrį į LGBTI). Tai pat abortus pripažinti „žmogaus teise“ ir juos skatinti pasitelkiant ES paramos vystymuisi fondus, tuo pačiu suvaržant sąžinės laisvę – teisę neatlikti aborto.

„Akivaizdu, kad sritys, bandomos reguliuoti rezoliucijos projektu, peržengia ES kompetencijos ribas. Nežiūrint į tai Lietuvos visuomenė raminama, jog rezoliucijos neva nebus privaloma vykdyti. Tačiau kas gali paneigti, jog balsų dauguma Europos Parlamente priimta rezoliucija tampa oficialiosios Europos Sąjungos pozicijos dalimi? Argi ne to balsavimu siekiama? Taip pat, negalime pamiršti, jog didelė dalis ES dokumentų vėliau inkorporuojama nacionalinės teisės sistemose. Kas gali paneigti, kad „neprivaloma“ rezoliucija bus „savanoriškai integruota“ į Lietuvos teisinę bazę? Tokios rezoliucijos niekaip nesiderina su demokratijos principais, greičiau primena totalitarinių režimų praktikas“, – sako Lietuvos tėvų forumo atstovas.

Kreipimąsi į europarlamentarus pasirašė: Lietuvos Vyskupų konferencija, Lietuvos tėvų forumas, Nacionalinė šeimų ir tėvų asociacija, Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio Iniciatyvinės grupės klubas, jaunimo sambūris „Pro Patria“, Vakarų Lietuvos tėvų forumas, Lietuvos žmogaus teisių asociacija, Lietuvių fronto bičiulių sąjūdžio atstovė Eglė Mirončikienė, Tėvų pedagogų sąjūdis, Lietuvių katalikų mokslo akademija, Senovės baltų religinė bendrija „Romuva“, Savasties klubo pirmininkas signataras Algirdas Endriukaitis, Švietimo draugija „Rytas“, Valstybinės kultūros paveldo komisijos pirmininkė Gražina Drėmaitė, Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimas, Ateitininkų federacija bei Studentų ir Moksleivių ateitininkų sąjungos, Lietuvos Caritas, Etninės kultūros globos draugija, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga, Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjunga, Visuomeninio judėjimo Lietuvos šeimų sąjūdžio iniciatyvinė grupė bei daug kitų nepartinių visuomeninių organizacijų.

Lietuvos tėvų forumo atstovo teigimu, daugelį šeimų ir visuomeninių organizacijų šalyje pribloškė, anot jų, lengvabūdiškas dalies Lietuvos europarlamentarų elgesys Lietuvos piliečių atžvilgiu.

„L. Donskis, V. Blinkevičiūtė bei J. V. Paleckis Estrelos rezoliucijos projektui pritarimą išreiškė dar tuomet, kai šiame buvo galima rasti nuorodas į anksčiau minėtuosius „Lytinio švietimo standartus Europoje“. Tenka apgailestauti, jog šių Lietuvos europarlamentarų nuomonės nesutapo ne tik su didžiąja likusių europarlamentarų dalimi, mat dokumentas balsų dauguma grąžintas tobulinimui, tačiau ir su kreipimąsi pasirašiusiųjų bei visų juo atstovaujamųjų interesais. Lietuvos piliečiai tiesiog negali suprasti europarlamentų nusiteikimo vaikus „šviesti“ privalomai, neklausiant nei tėvų, nei pačių vaikų nuomonės“, - pranešime spaudai piktinasi R. Jančiauskas.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Orai: šiluma netruks atslūgti (7)

Savaitgalį plūstelėjusi šiluma greitai pakeitė gamtos vaizdą. Tačiau ši maloni šiluma jau...

Po siaubingos šeimos dramos – netikėta teisėjų reakcija: kaltė tenka ir valstybei (92)

Ką tik pagimdytą kūdikį nužudžiusi, o paskui jo lavonėlį rūsyje slėpusi jauna motina...

NT rinka kaista: Lietuvos bankas raudonos lemputės dar nedega, bet nerimo ženklų yra (201)

Lietuviams šiuo metu šluote šluojant būstus, o statytojams nespėjant jų statyti, Lietuvos banko...

Vitoldas Jančis, specialiai DELFI iš JAV | D+

Ištrūko iš Sibiro ir emigravo į JAV: amerikiečiai juos vadindavo lenkų mafija, nes beveik visada gyvendavo naujame name

Veiksmo vieta – Long Bičo miestas, priklausantis Los Andželo apygardai, jaukus namas vienoje...

Vilniuje – naujos galimybės praleisti laisvalaikį: pomėgiais panašėjame į Paryžių? (16)

Jau netrukus sostinėje duris atvers nauja parodų erdvė. Čia neišvysime klasikinio galerijos...

Kaip atpažinti, kada tai nuovargis, o kada – perdegimas: yra 3 pagrindiniai simptomai (3)

„Žmogaus studijų centro“ atlikti Lietuvos organizacijų tyrimai rodo, kad aukštą ir labai...

Rusija išsiunčia 20 Čekijos diplomatų (193)

Reaguodama į 18 Rusijos diplomatų išsiuntimą iš Prahos , Rusija paskelbė 20 Čekijos...

Buksuojantys „Pacers“ panaikino 20 taškų deficitą, tačiau galiausiai nusileido „Hawks“ ekipai (9)

Apmaudžią nesėkmę NBA pirmenybėse patyrė Indianos „Pacers“ (26-29) ekipa. Indianapolio...

Po vienos vyro frazės ryžosi keisti gyvenimą: reikėjo pamatyti jo veidą (28)

Turiu vyrą ir du vaikus. Esame iš pažiūros standartinė šeima. Labai senamadiška: niekada...

Algis Bumblauskas | D+

Gero karo nebūna: kas iš tiesų vertė partizanus stoti į kovą ne tik su okupantais, bet ir jų talkininkais – vietos kolaborantais? (2)

Vis labiau į praeitį tolsta baisusis pokaris, bet partizanų kovos aidai iki šiol netyla, vis dar...