aA
Gruodžio 10 d. Europos Parlamente bus balsuojama dėl europarlamentarės Editos Estrelos pateiktos rezoliucijos „Dėl lytinės ir reprodukcinės sveikatos bei teisių“.
© A.Stackevič nuotr.

30 Lietuvos šeimas ir tėvus atstovaujančių visuomeninių organizacijų bei Lietuvos Vyskupų konferencija kreipėsi į Lietuvos europarlamentarus, ragindami atstovauti visuomenės interesams ir balsuoti prieš šį rezoliucijos projektą.

Lietuvos tėvų forumo atstovas Renaldas Jančiauskas pranešime spaudai teigia, kad rezoliucijos projektas šokiravo tėvus ir šeimas ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje.

„Daugelio šalių piliečiams išreiškus pasipiktinimą, iš rezoliucijos projekto buvo išbraukta nuoroda į Pasaulio sveikatos organizacijos gaires „Lytinio švietimo standartai Europoje“, kuriose teigiama, kad 0-4 metų vaikai turi būti informuoti apie „malonumą bei pasitenkinimą, pasiekiamą liečiant savo kūną”, „ankstyvosios vaikystės masturbaciją”, „teisę tyrinėti skirtingas lytines tapatybes” ir pan.“, - teigė R. Jančiauskas.

Anot tėvų organizacijos atstovo, šia rezoliucija, pažeidžiant ES teisę, Visuotinę žmogaus teisių deklaraciją, tėvų, vaikų teises ir tt. raginama įvesti privalomas lytinio švietimo pamokas visiems vaikams, lankantiems pradines bei vidurines mokyklas (kovoti su stereotipais ir prietarais, informuoti apie kontracepciją, formuoti teigiamą požiūrį į LGBTI). Tai pat abortus pripažinti „žmogaus teise“ ir juos skatinti pasitelkiant ES paramos vystymuisi fondus, tuo pačiu suvaržant sąžinės laisvę – teisę neatlikti aborto.

„Akivaizdu, kad sritys, bandomos reguliuoti rezoliucijos projektu, peržengia ES kompetencijos ribas. Nežiūrint į tai Lietuvos visuomenė raminama, jog rezoliucijos neva nebus privaloma vykdyti. Tačiau kas gali paneigti, jog balsų dauguma Europos Parlamente priimta rezoliucija tampa oficialiosios Europos Sąjungos pozicijos dalimi? Argi ne to balsavimu siekiama? Taip pat, negalime pamiršti, jog didelė dalis ES dokumentų vėliau inkorporuojama nacionalinės teisės sistemose. Kas gali paneigti, kad „neprivaloma“ rezoliucija bus „savanoriškai integruota“ į Lietuvos teisinę bazę? Tokios rezoliucijos niekaip nesiderina su demokratijos principais, greičiau primena totalitarinių režimų praktikas“, – sako Lietuvos tėvų forumo atstovas.

Kreipimąsi į europarlamentarus pasirašė: Lietuvos Vyskupų konferencija, Lietuvos tėvų forumas, Nacionalinė šeimų ir tėvų asociacija, Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio Iniciatyvinės grupės klubas, jaunimo sambūris „Pro Patria“, Vakarų Lietuvos tėvų forumas, Lietuvos žmogaus teisių asociacija, Lietuvių fronto bičiulių sąjūdžio atstovė Eglė Mirončikienė, Tėvų pedagogų sąjūdis, Lietuvių katalikų mokslo akademija, Senovės baltų religinė bendrija „Romuva“, Savasties klubo pirmininkas signataras Algirdas Endriukaitis, Švietimo draugija „Rytas“, Valstybinės kultūros paveldo komisijos pirmininkė Gražina Drėmaitė, Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimas, Ateitininkų federacija bei Studentų ir Moksleivių ateitininkų sąjungos, Lietuvos Caritas, Etninės kultūros globos draugija, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga, Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjunga, Visuomeninio judėjimo Lietuvos šeimų sąjūdžio iniciatyvinė grupė bei daug kitų nepartinių visuomeninių organizacijų.

Lietuvos tėvų forumo atstovo teigimu, daugelį šeimų ir visuomeninių organizacijų šalyje pribloškė, anot jų, lengvabūdiškas dalies Lietuvos europarlamentarų elgesys Lietuvos piliečių atžvilgiu.

„L. Donskis, V. Blinkevičiūtė bei J. V. Paleckis Estrelos rezoliucijos projektui pritarimą išreiškė dar tuomet, kai šiame buvo galima rasti nuorodas į anksčiau minėtuosius „Lytinio švietimo standartus Europoje“. Tenka apgailestauti, jog šių Lietuvos europarlamentarų nuomonės nesutapo ne tik su didžiąja likusių europarlamentarų dalimi, mat dokumentas balsų dauguma grąžintas tobulinimui, tačiau ir su kreipimąsi pasirašiusiųjų bei visų juo atstovaujamųjų interesais. Lietuvos piliečiai tiesiog negali suprasti europarlamentų nusiteikimo vaikus „šviesti“ privalomai, neklausiant nei tėvų, nei pačių vaikų nuomonės“, - pranešime spaudai piktinasi R. Jančiauskas.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Kai skiriasi garsūs ir įtakingi: įvardijo didžiausią viešumo žalą ir naudą (30)

Vieni visuomenėje žinomi, garsūs ir įtakingi asmenys savo asmeninio gyvenimo dramas bando slėpti...

„Raganiaus“ autorius Andrzejus Sapkowskis: kvailių širdys yra pramogų namuose (31)

„Taip, kai kurie mano herojai konservatyvūs. Jie išpažįsta tvirtas klasikines vertybes”, –...

Jau ruošiasi naujai erai: 4G sujungė žmones, o 5G sujungs daiktus (130)

5G vadinamos mobiliojo ryšio technologijos leis darbus atlikti greičiau, paprasčiau ir nuotoliniu...

Giedrė Kilčiauskienė atsakė į intriguojančius vaikų klausimus: kam reikalingi „influenceriai“ ir kur dingo sniegas? (7)

Muzikinių grupių „Pieno lazeriai" ir „Empti" vokalistė Giedrė Kilčiauskienė ne iš...

Ekspertas apie Rusijos kariuomenę: net sovietmečiu taip nebūdavo

Pastarųjų dvidešimties metų Rusijos tiriamosios žurnalistikos atstovai Andrejus Soldatovas ir...

Psichologė patarė, kaip pasirinkti palankiausius gyvenimo sprendimus

Kiekvieną dieną mes priimame sprendimus. Sprendžiame, ką valgyti, ką rengtis, kur eiti, ką...

10 geriausių Europos poilsio vietų atostogoms prie ežerų ir upių

Rudens pradžia – idealiausias metas keliauti. Turistų minios atslūgsta, alinanti kaitra – taip...

JK saugumo analitikai perspėja: „Facebook“ žino, kada paskutinį kartą mylėjotės (10)

Net ir geriausia draugė gali nežinoti, kada jūs paskutinįkart mylėjotės, bet „Facebook“...

Skaičiuoja didesnes vilkų šeimynas – avis plėšrūnai rėžia be gailesčio (50)

Utenos rajono gyvulių augintojai šiais metais nebe pirmą kartą skaičiuoja nuostolius. Tauragnų,...