aA
Seimo Užsienio reikalų komitetas (URK) nesupeikė į Baltarusiją ketinusių važiuoti teisėjų, tačiau pabrėžė, jog tokias keliones į „jautrias" šalis būtina derinti su kitomis institucijomis, šiuo atveju – Užsienio reikalų ministerija (URM). Tiesa, aiškėja, kad Lietuva per daug jautriai reagavo į konferenciją Baltarusijoje, nes į ją pareiškė vyksiantys ir kitų ES valstybių aukščiausi teismų vadovai bei teisėjai.
Teismas
Teismas
© Corbis/Scanpix
Tačiau penktadienį URM Nacionalinę teismų administraciją (NTA) informavo, kad rekomenduoja teisėjams į Baltarusiją nevykti.

„Šioje situacijoje nematome prasmės dalyvauti būtent šioje konferencijoje", - penktadienį DELFI pareiškė URM Informacijos ir viešųjų ryšių departamento direktorė Violeta Gaižauskaitė.

J.Karosas: reikia suderinti

„Problema ta, kad yra nesuderinamumas tarp mūsų įvairių institucijų, o pagal turinį problemos nėra. Mūsų santykiuose su Baltarusija yra aspektas, kurį palaikome, bet jis susipynęs su politiniu aspektu, yra tam tikri niuansai. Turi būti draugiškai kolegialiai derinama įvairių institucijų pozicija su Užsienio reikalų ministerijos, mūsų bendra politine nuostata. (...) Jeigu bendraujame ūkiškai, tai ūkinį bendravimą lydi komercinė teisė. Matyt, tuo aspektu bendravimas neišvengiamas su Baltarusija. Tačiau korektiško suderinamumo su institucijomis tą problemą sprendžiant reikėtų", - penktadienį žurnalistams sakė URK pirmininkas Justinas Karosas.

Lietuvos apeliacinio teismo pirmininko padėjėja Kristina Petrošienė DELFI patvirtino, kad Lietuvos teisėjų delegaciją į Baltarusiją nevyks ne tik dėl to, kad ilgai negauta oficiali URM pozicija, bet ir dėl techninių kliūčių. „Konferencija prasideda ketvirtadienį, todėl teisėjai nespėtų susitvarkyti dokumentų", - sakė K.Petrošienė.

Konferencijoje Baltarusijoje ketina dalyvauti Belgijos Karalystės, Airijos, Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės, Lenkijos, Olandijos bei Estijos teisėjai bei kitų institucijų aukštas pareigas einantys asmenys.

Konferencijoje taip pat dalyvaus ir Lietuvos strateginiai partneriai – teisėjai iš Armėnijos, Gruzijos, Ukrainos. Beje, šioje konferencijoje dalyvaus ir Ukrainos teisingumo viceministrė.

DELFI primena, kad Teisėjų taryba prieš kelias savaites pritarė, kad Nacionalinės teismų administracijos (NTA) vadovas bei keturių teisėjų delegacija spalio pabaigoje vyktų į Minske organizuojamą konferenciją teisėjams.

URM Informacijos ir viešųjų ryšių departamento direktorė Violeta Gaižauskaitė DELFI yra sakiusi, kad Teisėjų taryba sprendimą dėl kelionės į Baltarusiją priėmė nesulaukusi oficialios vieningos ES pozicijos.

„Ko mums bijoti, juk ir Rusijoje esame buvę", - Teisėjų tarybos sprendimą tąkart teisino Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjas, tarybos pirmininkės pavaduotojas Algis Norkūnas.

Pritardami keturių Lietuvos Aukščiausiojo ir Apeliacinio teismų teisėjų vizitui į Baltarusiją tarybos nariai penktadienį pabrėžė, kad Minske organizuojama Baltarusijos komercinio teismo konferencija gali būti naudinga bylas dėl kaimyninės valstybės teismų pripažinimo Lietuvoje nagrinėjantiems teisėjams.

NTA direktorius Raimondas Bakšys konferencijoje ketino skaityti pranešimą apie Lietuvos teismų sistemą.

„Mes vykstame į įvairias konferencijas, tai nesusiję su politika", - sakė jis.

Prieš priimant sprendimą dėl teisėjų siuntimo į Baltarusiją, tarybos nariai kreipėsi į URM. Jos negalutiniame atsakyme nurodyta, kad URM „neturi oficialios nuomonės", tačiau kilusią problemą bandys išsiaiškinti su kitomis ES valstybėmis.

Teisėjų taryba nusprendė, kad keturių teisėjų ir NTA vadovo vizitas į Minską bus tik „darbinis". Esą ES nedraudžia palaikyti „darbinių ryšių".

DELFI primena, kad Baltarusijos režimo pareigūnų atžvilgiu galioja nenusitikimo su jais protokolas, Europos Taryba (ET) yra uždraudusi Aleksandro Lukašenkos parlamento nariams dalyvauti ET veikloje. ES nemažai abejonių yra sukėlę ir Baltarusijos teismų sprendimai.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Palangoje poilsiaujanti kauniečių šeimynėlė: savaitgaliui atsidėjome 500 eurų, bet jau matome, kad neužteks (246)

Dar vienas savaitgalis, kai vasaros sostine vadinamas kurortas Palanga banguoja nuo žmonių minios:...

Norvegai supažindino, kaip jų tarnybos padeda smurtą patyrusiems vaikams: kai ką siūlytų taikyti ir Lietuvai

Norvegijos vaiko teisių sistema Lietuvoje kelia ne vienareikšmius jausmus ir diskusijas. Visi...

Užkalnis valgo: „kovojau už tokią Lietuvą, kur užsieniečiai kuo geriau pasijustų“ (190)

Gyvenimas eina tik geryn – jei netikite, užeikite į naujausią turtingų hipsterių ir miesto...

Po pasaulį sukrėtusios Danijos dramos – atkovėpis, bet herojai neliks pamiršti (31)

Danijos rinktinės žvaigždė Christianas Eriksenas , dėl kurio gyvybės šeštadienio vakarą...

Po pandemijos lietuviai užplūdo psichoterapeutų kabinetus: vienas nusiskundimas – itin dažnas (2)

Šalį sukausčius pandemijai, dažnas Lietuvos gyventojas ėmė jausti nerimą. „Spinter“ dusyk...

Karolis Kasperas | D+

Bet kokia kaina užkirsti priešams kelią: Lietuvos žvalgybos veikla prieš šimtmetį

Slaptųjų agentų darbas visuomet yra rizikingas ir kupinas pavojų. Daugelis žavisi kvapą...

EVA pareigūnas prakalbo apie „AstraZeneca“ vakcinos atsisakymą (153)

Vienas Europos vaistų agentūros (EVA) aukšto rango pareigūnas pareiškė, kad gali būti verta...

Ekonomistas, sakęs, kad infliacija mirusi, dabar mano, kad ji gyva (2)

Rogeris Bootle‘as, prieš ketvirtį amžiaus skelbęs apie infliacijos mirtį, dabar mato jos...

Euro 2020 sekmadienio desertas: Anglija – Kroatija (23)

Sekmadienio popietę legendiniame Londono „Wembley“ stadione žaidžiamos centrinės Europos...

Švenčionių rajone pareigūnai, iškviesti raminti prieš vaikus smurtaujančio tėvo, mamą rado taip pat neblaivią vaikams teko palikti namus (12)

Į konfliktą Švenčionių rajone iškviesti pareigūnai rado neblaivius tėvus. Pirminiais...