aA
Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje (ŠMSM) ketvirtadienį rinksis darbo grupė etatiniam mokytojų darbo apmokėjimui tobulinti. Susirinkimo metu bus svarstomi mokytojų profesinių sąjungų pasiūlymai.
Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga nori viešumo: siūlo darbo grupės posėdžius filmuoti
© E. Blaževič/LRT nuotr.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjunga (LŠDPS), kaip teigiama jos pranešime, siekdama viešumo ir norėdama įtraukti bei informuoti švietimo bendruomenę apie modelio tobulinimą, pasiūlė darbo grupės posėdžius filmuoti tam, kad mokytojai galėtų stebėti ir teikti savo siūlymus tiesiog darbo eigoje.

Sprendimas filmuoti, kaip pažymima LŠDPS pranešime, sulaukė audringos darbo grupės narių reakcijos, pasipiktinimo. Netrukus jos nariai gavo ŠMSM Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento direktoriaus Aido Aldakausko informacinį pranešimą, kuriame nurodoma, kad „bet kokiam filmavimui ar fotografavimui, atvaizdų panaudojimui yra būtinas asmens sutikimas.“

A. Aldakausko nuomone, gali būti pažeista darbo grupės narių teisė į privatų gyvenimą, todėl tokie veiksmai (filmavimas ar fotografavimas, atvaizdų panaudojimas), negavus kiekvieno darbo grupės nario sutikimo, būtų neteisėti. Pranešime taip pat nurodoma, kad „dėl iškilusios grėsmės darbo grupės narių saugumui, numatoma parengti darbo grupės „Dėl mokytojų etatinio apmokėjimo tobulinimo“ narių elektroninę sutikimo formą ir išsiųsti darbo grupės nariams bendruoju elektroniniu paštu.“

LŠDPS pirmininko Andriaus Navicko nuomone, šis pono A. Aldakausko kreipimasis į darbo grupės narius yra noras sutrukdyti švietimo bendruomenei sekti derybų dėl etatinio modelio atnaujinimo procesą bei teisę gauti iš valstybės institucijų bei įstaigų viešąją informaciją apie jų veiklą, nors šios institucijos pačios turėtų siekti veiklos viešumo bei skaidrumo.

„LŠDPS mano, kad ši darbo grupė yra ŠMSM sudarytas darinys, kuriuo ministerija siekia įgyvendinti jos kompetencijai priskirtas funkcijas. Todėl tokios darbo grupės veikla pati savaime jau nėra slapta. Manome, jog šios darbo grupės veikla savaime yra vieša.

Norėtume atkreipti dėmesį, kad visi sudarytos darbo grupės nariai yra vieši asmenys (dokumentuose yra pažymima kiekvieno nario užimamos pareigos, dėl kurių jis į šią grupę įtraukiamas). Todėl asmens sutikimo fotografuoti ar filmuoti nereikia, jeigu šie veiksmai yra susiję su visuomenine asmens veikla, jo tarnybine padėtimi“, – sakoma Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pranešime.

Profesinės sąjungos nuomone, darbo grupės posėdžių filmavimas ir fotografavimas yra leistinas ir tam nereikia jokio darbo grupės narių sutikimo ne tik todėl, kad pati darbo grupė yra valstybės institucijos veiklos išraiška, apie kurią informaciją skleisti privaloma, tačiau ir todėl, kad darbo grupėje dalyvaujantys asmenys yra vieši, jie tuo metu atlieka visuomeninę veiklą arba tarnybinę pareigą. Todėl, kaip pažymi LŠDPS, „pono A. Aldakausko, greičiausiai įpareigoto ŠMSM atsakingų darbuotojų, bandymas išvengti viešumo svarstant svarbius ir mokytojams labai aktualius klausimus kelia nerimą visai švietimo bendruomenei.“

Ketvirtadienį vyks antrasis etatinio modelio tobulinimo darbo grupė posėdis, ir švietimo darbuotojų profesinė sąjunga pabrėžia – jeigu ŠMSM jo netransliuos, tokį įrašą darys LŠDPS.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(5 žmonės įvertino)
5.0000

Top naujienos

Pateikė siūlymą – įvesti mokestį nerenovuotų namų gyventojams (301)

Daugiabučių namų modernizavimą galėtų paskatinti naujas mokestis, svarsto aplinkos viceministras...

Gyvai / Europos taurė: „Monaco“ su pasimėgavimu į miltus mala „Rytą“ (274)

Vilniaus „Ryto“ (2/1) krepšininkai trečiadienio vakarą Europos taurės Top-16 etapo B grupės...

Tomas Vaitelė

Kuo toliau – tuo liūdniau: kodėl „Grammius” šiemet susiglemžė depresuota paauglė (2)

Nuo 1985 metų muzika darėsi vis liūdnesnė. Tokias išvadas pateikė Kalifornijos universitete...

Atostogos privačiose salose prieinamos ne tik pasaulio įžymybėms: tai sau leidžia ir lietuviai (4)

Johnny Deppas privačią salą turi Bahamose , Leonardas DiCaprio – Belize, o Ricky Martinas –...

Ginekologė papasakojo, ką tenka pamatyti kabinete: tokiais momentais išties nusvyra rankos (70)

Gydytoja akušerė ginekologė Viktorija Ežerskienė sako, kad savo praktikoje turėjo keletą...

Užkalnis. Melagių ir apgavikų šaliai – tokia ir valdžia (308)

Žmonės gauna valdžią tokią, kokios nusipelnė, pasakyta šimtą tūkstančių kartų. Niekada tai...

Egipto viešbutyje su administracija barėsi 3 dienas – suviliota nuotraukų šeima gavo kitą realybę (2)

Keliavome su šeima į Egiptą. Iš viešbučio, deja, parsivežėme ne pačius geriausius įspūdžius.

Naujosios Europos Centrinio Banko vadovės siekis – sužavėti vokiečius (1)

Nuo tos dienos, kai prieš tris mėnesius Christina Lagarde persikraustė į Frankfurtą, kaip Europos...

Moteris pateikė priežastį, kodėl nusprendė neturėti vaikų: tai patiks ne visiems (91)

Tikiuosi, kad žmonės, kurie kankinasi dėl plastiko pertekliaus ir priklausomybės nuo iškastinio...