aA
Lietuvos šaulių sąjunga (LŠS) sako kategoriškai nepritarianti Krašto apsaugos ministerijos parengtoms jų veiklą reglamentuojančių įstatymų pataisoms.
Antanas Plieskis
Antanas Plieskis
© A.Pliadžio nuotr.

Tiek Lietuvos šaulių sąjungos įstatymo pakeitimo projektas, tiek su juo susijusių kitų įstatymų pakeitimų projektai yra nesvarstytini ir netobulintini, todėl turi būti atšaukti, teigia LŠS Centro valdyba, pažyminti, kad pataisos silpnina valstybės gynybinius pajėgumus ir gali prieštarauti Konstitucijai.

Lietuvos šaulių sąjungos Centro valdyba ketvirtadienį išplatintame pranešime taip pat pažymi, kad šie įstatymų pakeitimai jokia forma su ja nebuvo derinami.

„Bet koks veiksmas, silpninantis valstybės gynybinius pajėgumus, yra netoleruotinas – tokia yra visuotina Lietuvos šaulių sąjungos nuostata“, - pranešime spaudai teigia LŠS vadas atsargos pulkininkas Antanas Plieskis.

Ministerija, pataisomis siūlanti atsisakyti kovinių būrių sąjungos sudėtyje, teigia, kad dabar LŠS kovinių būrių šauliai negali atlikti tikrosios karo tarnybos, todėl nepriskiriami Lietuvos kariuomenės aktyviajam rezervui. Ministerija pažymi, kad šauliai nerengiami nuosekliai, integruotai su kariniais vienetais ir šaulių kovinis rengimas ne kariuomenėje tampa netikslingas ir neefektyvus.

Anot ministerijos, įstatymų projektais siekiama atsisakyti LŠS sudėtyje kovinių būrių, numatyti, kad kovinių šaulių kovinį rengimą organizuoja ir vykdo Lietuvos kariuomenė per tarnybą aktyviajame rezerve, LŠS kovinius būrius išbraukti iš ginkluotosios pajėgoms priskiriamų subjektų sąrašo.

Ministerija, be kita ko, aiškina, kad atsisakyti LŠS priskirtos funkcijos rengti šaulius pilietiniam pasipriešinimui siūlo kaip perteklinės, nes pasirengimas valstybės gynybai apima ir rengimąsi pilietiniam pasipriešinimui.

Šias pataisas trečiadienį sukritikavo prezidentė Dalia Grybauskaitė - jos teigimu, parengtas projektas uždraustų šauliams dalyvauti ginkluotoje valstybės gynyboje ir pilietiniame pasipriešinime.

„Grėsmių akivaizdoje Krašto apsaugos ministerijos parengtos Šaulių sąjungos įstatymų pataisos, uždraudžiančios šauliams dalyvauti ginkluotoje valstybės gynyboje ir pilietiniame pasipriešinime, prieštarauja valstybės interesams, menkina šalies žmonių patriotizmą ir valstybės gynybinę galią“, - teigė D.Grybauskaitė, kurios poziciją BNS perdavė prezidentės spaudos tarnyba.

Pasak prezidentės, „agresyvėjant galios demonstravimui ir provokaciniams veiksmams Lietuvos pašonėje KAM turi mobilizuoti šalies gyventojus, stiprinti šalies gynybinius pajėgumus, ieškoti būdų įtraukti aktyvius piliečius, o ne juos atriboti“.

Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas nesutinka su vertinimu, kad pataisos uždraustų šauliams dalyvauti ginkluotoje valstybės gynyboje ir pilietiniame pasipriešinime.

„Taip būtų neteisinga sakyti, nes mes tik norime sunorminti ir pagerinti Šaulių sąjungos narių kovinį rengimą - kad mes neturėtume kelių lygmenų ir savaip interpretuojamo kovinio rengimo“, - BNS trečiadienį sakė ministras.

Anot jo, siūlomos pataisos numato stiprinti ir nekovinį šaulių rengimą.

J.Olekas aiškina, kad šiuo metu projektas dar tik pateiktas derinti institucijoms, ir žada Vyriausybei jį siūlyti svarstyti tik suradus bendrą sprendimą su šauliais.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Iš gėdos neturėjo kur slėpti akių: pareigūnai kaliniui atsiuntė laišką apie „kūno ertmių naudojimą pagal paskirtį“ (61)

Techninė klaida ar noras pasityčioti? Toks klausimas iškilo, kai dėl seksualinės prievartos,...

Dailius Dargis | D+

Karpavičiaus valdomos imperijos vyrai atskleidė neskaidrius verslo sandorius ir kyšius: pateikė slaptus garso įrašus I dalis

Paskutiniu metu žiniasklaidoje plačiai aptariamos prieš dvejus metus kapuose atgulusio Lietuvos...

Sinkevičius įvertino valstiečių su Karbauskiu ateitį: bus labai sudėtinga (10)

„Delfi TV“ laidoje „Dienos interviu“ Europos Komisijos narys Virginijus Sinkevičius...

Europoje dujų ir elektros kainoms mušant rekordus, kritikos strėlės ES Žaliojo kurso planams: pokyčiai neaplenks ir Lietuvos

Ambicingi Europos Komisijos planai pažaboti klimato kaitą susidūrė su skaudžia realybe. Vos...

Verslą šiaulietis Gytis įkūrė per praėjusią krizę: tokiu metu dingsta visos baimės

„Krizinėje situacijoje gimsta naujos idėjos, o kai nebėra kitos išeities – dingsta baimės,...

Jei Rusija suktų eskalacijos keliu: už uždarų durų NATO rengia planą, kuris dramatiškai pakeistų situaciją (413)

Chaotiškas pasitraukimas iš Afganistano, vėliau, dūris prancūzams į nugarą užkulisinėse...

3 profesoriaus Skurvydo patarimai, kaip ne tik deginti riebalus, bet ir apsisaugoti nuo sunkios ligos (3)

Vytauto Didžiojo ir Vilniaus universitetų profesorius, biologijos mokslų daktaras Albertas...

Rimvydas Valatka. Gyvenimas po klevu (175)

Iš dangoraižio į Vilnių žiūrinčio mero linksmas raginimas per patį pandemijos piką visiems...

10 šiurkščiausių Karlo Lagerfeldo pasisakymų: apie liesas manekenes, vyrų ūgį ir niekaip nepasiekiamą orgazmą

Šiais metais legendiniam madų dizaineriui būtų suėję 88 metai. Koks jis buvo ir kokia buvo jo...

Mokslininkai mano priartėję prie COVID-19 kilmės nustatymo: yra akivaizdi rizika ateičiai (232)

Paaiškėjo, kad šikšnosparniai, gyvenantys klinčių urvuose šiauriniame Laose, platina...